Media konwerter ULTIMODE M-100G/SFP

123,00 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
123,00 zł 0 % od 1 szt. -
od 11,00 zł
Dostępny
Kod towaru: L1301
Media konwerter ULTIMODE M-100G/SFP pozwala na zmianę medium transmisyjnego ze skrętki STP/UTP na światłowód jednomodowy lub wielomodowy.
• Transmisja Ethernet 10/100/1000 Mb/s
• Slot SFP (IEEE 802.3z 1000Base-FX)
• Diody LED wskazujące poprawność działania urządzenia
• Bardzo łatwa instalacja (plug and play)
• W komplecie zasilacz

Gwarancja

Zapewniamy 3 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Kalkulator patchcordów

Opis szczegółowy

Media konwerter ULTIMODE M-100G/SFP z wymiennymi modułami światłowodowymi pozwala na zmianę medium przewodzącego strumień danych ze standardowej skrętki STP/UTP na kabel światłowodowy poprzez moduł SFP.
Media konwerter ULTIMODE M-100G/SFP wyposażony jest w slot SFP co daje możliwość współpracy z wielomodowymi oraz jednomodowymi światłowodami, w zależności od wybranego modułu SFP. Wszystkie parametry transmisji optycznej są uwarunkowane od wybranego modułu SFP. Media konwerter ULTIMODE M-100G/SFP współpracuje z modułami SFP kompatybilnymi ze standardem IEEE 802.3z 1000Base-FX.
Media konwerter M-100G/SFP posiada wbudowaną autodetekcję MDI/MDIX w związku z czym nie wymaga stosowania kabli krosowych oraz automatycznie wykrywa i ustawia prędkość i tryb transmisji danych. Działa z mechanizmem "store and forward", który sprawdza poprawność wszystkich danych odbieranych, przez obliczanie sum kontrolnych.
Media konwerter ULTIMODE M-100G/SFP jest w pełni kompatybilny ze standardami 10Base-T, 100Base-TX, 1000BaseTX/FX. Instalacja i użytkowanie urządzenia jest bardzo proste (plug nad play). Diody znajdujące się na urządzeniu informują na bieżąco o stanie pracy media konwertera.
Zastosowanie media konwerterów z wymiennymi modułami SFP pozwala na wykorzystanie urządzenia w sieciach wielomodowych i jednomodowych do transmisji przez dwa światłowody (typu "duplex"), WDM (typu "simplex") oraz transmisji CWDM. Rozwiązanie jest szczególnie opłacalne jeżeli przewidywana jest w przyszłości rozbudowa sieci (w takim wypadku wystarczające jest tylko wymienienie modułu SFP).
W przypadku braku współpracy urządzeń ULTIMODE ze switchami innych producentów (np. TP-Link) należy w niekompatybilnym urządzeniu ustawić dla portu optycznego parametr Duplex na wartość AUTO.
Cechy wyróżniające:
  • 1 port Ethernet 10/100/1000 Mb/s na RJ-45
  • slot SFP (IEEE 802.3z 1000Base-FX)
  • diody LED wskazujące poprawność działania urządzenia
  • bardzo łatwa instalacja (plug and play)
  • w komplecie zasilacz
UWAGA!! Nie wolno patrzeć bezpośrednio w port światłowodowy gdy urządzenie jest podłączone do zasilania. Promień niewidoczny dla ludzkiego oka może uszkodzić siatkówkę oka.
Media konwerter M-100G/SFP jest kompatybilna ze standardem IEEE 802.3z 1000Base-FX co umożliwia współpracę z gigabitowymi modułami SFP. W ofercie posiadamy gigabitowe moduły SFP przedstawione w poniższej tabeli.
Moduły SFP serii ULTIMODE współpracujące z media konwerterem M-100G/SFP
Nazwa: SFP-023G SFP-2-3G SFP-203/5G SFP-205/3G
Kod: L1405 L1415 L1416 L1417
Typ światłowodu: wielomodowy jednomodowy
Długość transmisji: 2 km 20 km
Prędkość transmisji: 1,25 Gb/s 1,25 Gb/s
Długość fali Tx/Rx 1310/1310 1310/1550 1550/1310
Typ złączy: 2x LC 2x LC 1x SC 1x SC
Media konwerter M-100G/SFP nie współpracuje z modułami fast ethernetowymi SFP
(L1401, L1411 155 Mb/s) które obsługują standard IEEE 802.3u 100Base-FX.
Dlaczego warto wybrać światłowody:
  • możliwość przesyłania sygnału na duże odległości (niska tłumienność światłowodu - dla długości fali 1550 nm tłumienie wynosi ok 0,2 dB na kilometr, czyli sygnał bez regeneracji może być przesłany na odległość 200km)
  • wysoka pojemność informacyjna w pojedynczym włóknie światłowodowym
  • odporność na zakłócenia elektromagnetyczne
  • odporność na warunki atmosferyczne (wilgotność, wyładowania elektrostatyczne)
  • niemożliwy podsłuch przesyłanych danych
  • niewielka waga i wymiary

Dane techniczne

Rodzaj towaru Media konwerter
Marka ULTIMODE
Nazwa M-100G/SFP
Interfejs optyczny
Rodzaj transmisji Slot SFP
Typ światłowodu Jednomodowy, Wielomodowy
Prędkość interfejsu optycznego Mb/s 1000
Typ złącza interfejsu optycznego SFP
Zasięg transmisji km 2, 15, 20, 40
Interfejs Ethernet
Port Ethernet Ilość szt. 1
prędkość Mb/s 10/100/1000
typ złącza RJ45
Pozostałe
Diody LED PWR, 1000M, Link Act, FDX, SD
Zasilacz napięcie DC V 5
wydajność prądowa A 2
Temperatura pracy °C 0...+50
Wymiary mm 97x73x27