Kamera kompaktowa Sunell SN-IRC5920AHLDN (dzień/noc, D-WDR, 600 TVL, Sony Effio-E, ICR, 0.08 lx, 2.8-10mm, OSD, IR do 40m)

Towar został wycofany z oferty
Kod towaru: M11280
Kamera kolorowa dzień/noc SN-IRC5920AHLDN z nowoczesnym przetwornikiem 600 TVL Effio (Enhanced Features and Fine Image Processor) firmy Sony i filtrem podczerwieni odsuwanym mechanicznie (ICR). Kamery z tym procesorem sygnałowym cechuje zaawansowana obróbka obrazu dzięki której możliwa jest generacja obrazu wysokiej jakości.
Oferta: Biblioteka:

Gwarancja

Zapewniamy gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Kamera kompaktowa Sunell SN-IRC5920AHLDN (dzień/noc, D-WDR, 600 TVL, Sony Effio-E, ICR, 0.08 lx, 2.8-10mm, OSD, IR do 40m)
Widok kamery
Kamera kompaktowa Sunell SN-IRC5920AHLDN (dzień/noc, D-WDR, 600 TVL, Sony Effio-E, ICR, 0.08 lx, 2.8-10mm, OSD, IR do 40m)
Widok kamery z boku

Kamera kompaktowa Sunell SN-IRC5920AHLDN (dzień/noc, D-WDR, 600 TVL, Sony Effio-E, ICR, 0.08 lx, 2.8-10mm, OSD, IR do 40m)
Kamera kompaktowa Sunell SN-IRC5920AHLDN (dzień/noc, D-WDR, 600 TVL, Sony Effio-E, ICR, 0.08 lx, 2.8-10mm, OSD, IR do 40m)
Widok kamery po odkręceniu przedniej obudowy.
Widoczny jest manipulator OSD oraz blokowane pokrętła ogniskowej i ostrości.
Kamera kompaktowa Sunell SN-IRC5920AHLDN (dzień/noc, D-WDR, 600 TVL, Sony Effio-E, ICR, 0.08 lx, 2.8-10mm, OSD, IR do 40m)
W komplecie: klucz imbusowy do blokowania uchwytu, kołki rozporowe i szablon do wiercenia otworów.
Kamera kompaktowa Sunell SN-IRC5920AHLDN (dzień/noc, D-WDR, 600 TVL, Sony Effio-E, ICR, 0.08 lx, 2.8-10mm, OSD, IR do 40m)
Widok opakowania
Cechy wyróżniajace
 • Kompaktowa kamera z oświetlaczem IR ,
 • Przetwornik obrazu:1/3", CCD Sony Super HAD CCD II,
 • Procesor sygnałowy: Sony Effio-E,
 • Rozdzielczość pozioma (TVL): 600 (kolor), 650 (czarno-biały),
 • Wysoka czułość: 0.3 lx(kolor), 0.08 lx (czarno-biały),
 • Zmienny obiektyw 2.8-10 mm, regulacja na obiektywie
 • Odstęp sygnał-szum >52 dB,
 • 42 diodowy oświetlacz IR o zasięgu do 40m,
 • Menu OSD,
 • Szeroki zakres dynamiki DWDR,
 • 8 strefy prywatności,
 • IP66,
Kamera kompaktowa Sunell SN-IRC5920AHLDN M11280 wyposażona jest w przetwornik obrazu Sony Super HAD CCD II oraz procesor sygnałowy Sony Effio-E. Charakteryzuje się wysoką rozdzielczością obrazu, dużym odstępem sygnał/szum oraz doskonałą reprodukcją kolorów.
Przetwornik obrazu Sony Super HAD CCD II jest rozwinięciem technologii stosowanej w przetworniku Super HAD CCD. Zwiększono liczbę pikseli oraz osiągnięto lepszą czułość.
Sony Super Had II ICX639AKA(po prawej) - wyższa czułość w stosunku do swojego poprzednika.
Wykres przedstawia zależność pomiędzy czułością a długością fali.
Kamera posiada mechanicznie odsuwany filtr podczerwieni (ICR). Wpływa to znacznie na jakość obrazu z kamery zarówno w dzień jak i w nocy. Dzięki temu, że w ciągu dnia kamera używa filtra podczerwieni, kolory są żywe i naturalne. W nocy całkowite odsuniecie filtra podczerwieni powoduje zwiększenie czułości na światło podczerwone. Zintegrowany oświetlacz podczerwieni jest zbudowany w oparciu o 42 diody IR 850 nm, które pozwalają oświetlić teren na odległość do 40m. Dodatkowo kamera posiada funkcję inteligentnego oświetlenia IR, co zapobiega prześwietlaniu obrazu spowodowanego zbyt małą odległością oświetlanego obiektu od kamery.
Eliminacja efektu prześwietlenia obrazu dzięki inteligentnemu oświetleniu IR
Zastosowanie procesora sygnałowego Sony Effio-E zwiększa możliwości obróbki obrazu, a w połączeniu z przetwornikiem obrazu zastosowanym w kamerze pozwala na osiągnięcie 600 TVL w kolorze (650TVL w trybie czarno/białym). Ponadto kamera posiada wiele zaawansowanych funkcji przetwarzania obrazu takich jak: definiowanie stref detekcji ruchu, prywatności, cyfrowego poszerzenia zakresu dynamiki czy redukcji szumów.
Rejestracja obrazu w wysokiej rozdzielczości pozwala na powiększenie fragmentu obrazu bez znaczącej utraty jakości, dodatkowo redukcja szumów 2D-NR sprawia, że efekt rozmycia jest mały i krawędzie pozostają ostre.
Dobra jakość zdjęć po powiększeniu
Jakość obrazu w różnym oświetleniu poprawia funkcja ATR (Adaptive Tone Reproduction - Adaptacyjna Reprodukcja Kolorów ), która zwiększa kontrast pomiędzy ciemnymi i jasnymi obszarami ekranu.
Różnice w obrazie przy złym oświetleniu po zastosowaniu funkcji ATR
Regulację ogniskowej i ostrości można przeprowadzić po odkręceniu przedniej części obudowy (na kolorowej uszczelce). Uzyskuje się wówczas dostęp do pokręteł które w wybranym położeniu blokuje się przez dokręcenie. Mamy także dostęp do pięcioprzyciskowego manipulatora OSD.
Kamerę można ustawić w wybranym kierunku zwalniając śruby podwójnego uchwytu przegubowego. Dla kamery tej wielkości i masy jest to rozwiązanie o wiele pewniejsze niż uchwyty kulowe. Ten rodzaj uchwytu zapewnia wysoką stabilność wybranego ustawienia.
W menu OSD ustawieniu podlega:
 • kontrola działania migawki i funkcji AGC
 • balans bieli
 • funkcji dzień/noc(progi przełączania, opóźnienie przełączenia)
 • obrazu(odbicie lustrzane, jasność, kontrast, ostrość, nasycenie)
 • redukcji szumów
 • BLC(kontrola światła wstecznego)
 • cyfrowego poszerzenia zakresu dynamiki ATR
 • strefy prywatności(4 strefy)
 • detekcji ruchu(64 strefy)
 • nazwa kamery
System Effio składa się z dwóch układów scalonych: AFE (Analog Front End)
i procesora sygnałowego DSP oraz przetwornika
Parametry techniczne:
Nazwa SN-IRC5920AHLDN
Kod M11280
Przetwornik obrazu 1/3", CCD, Super HAD CCD II
DSP Sony Effio
Standard wideo PAL
Liczba efektywnych pikseli PAL:795(H)x596(V)
Rozdzielczość pozioma (TVL) 600 (kolor)            
650 (czarno-biały)
Czułość (lux) przy F1,2 0.3 (kolor)               
0.08 (czarno-biały)
Odstęp sygnał-szum >52 dB
Elektroniczna migawka 1/50...1/100000
AGC Tak
Menu OSD Tak
Szeroki zakres dynamiki (WDR) Tak, DWDR
BLC Tak
Dzień/ noc Tak, ICR
Cyfrowa redukcja szumów Tak, 2D
Strefy prywatności Tak
Odbicie lustrzane Tak
Detekcja ruchu Tak
Oświetlacz Tak, 42szt diod IR
zasięg do 40m
Obiektyw 2,8-10mm
Kąt widzenia 26° .. 87°
Obudowa kompaktowa
Wymiary obudowy(mm) 351x100
Obudowa wandaloodporna Nie
Materiał obudowy stop aluminium
Temperatura pracy -20...+ 45° C
Klasa szczelności IP66
Złącza zewnętrzne wideo (BNC)
zasilanie (gniazdo 2,1/5,5)
Zasilanie DC 12 V; 0,5 A
Pobór mocy 5,5 W
Masa 0,9 kg
Tabela poniżej prezentuje różnice w procesorach sygnałowych serii Effio:
Model "Effio-P" "Effio-S" "Effio-E"
  CXD4129GG CXD4130GG CXD4127GG
Wspierane przetworniki 960H, 760H WDR/Normal CCDs 960H, 760H Normal CCDs 960H, 760H, 510H Normal CCDs
Rozdzielczość Ponad 650 TVL Ponad 650 TVL Ponad 650 TVL
WDR Tak Nie Nie
ATR ATR-EX ATR-EX ATR
Redukcja szumów 2D&3D-NR 2D&3D-NR 2D-NR
Maski prywatości 20 masek 20 masek 8 masek
E-zoom Tak Tak Nie
Sens-up Tak Tak Nie
Cyfrowa stabilizacja obrazu Tak Tak Nie
HLC Tak Tak Tak
Detekcja ruchu Tak Tak Tak
OSD Tak Tak Tak
Najważniejsze funkcje:
 • ICR - mechanicznie odsuwany filtr podczerwieni. Stosowany w kamerach Dzień-Noc. W trybie kolorowym filtr jest nasuwany przed przetwornik aby odciąć dopływ światła w podczerwieni które fałszuje barwy.
 • OSD - wyświetlanie menu na ekranie, alternatywą są przełączniki poszczególnych funkcji na tylnym panelu kamery.
 • ATW (Auto Tracing White Balance) - automatyczne trasowanie bieli - funkcja kamer kolorowych, w których kamera cały czas monitoruje światło i dostosowuje kolor, aby utrzymać białe obszary. Kamery z tą funkcją automatycznie dostosowują ustawienia koloru w celu osiągnięcia jednolitej jakości w białych obszarach obrazu.
 • AWB - kolor biały kolor jest wykrywany i balansowany automatycznie, status ustawienia jest zapisany w momencie włączenia tej funkcji. Jest odpowiedni dla środowiska o niewielkich zmianach temperatury oświetlenia.
 • Anti-Cr (Anti-color rolling) - funkcja redukuje problem "falowania" kolorów przy oświetleniu fluorescencyjnym i zasilaniu kamery napięciem stałym.
 • AWC - zapamiętanie przez kamerę wzorcowego białego przedmiotu. Gdy warunki oświetlenia ulegną zmianie należy przeprowadzić kolejną kalibrację.
 • AGC (Automatic Gain Control) - automatyczna regulacja wzmocnienia, utrzymuje stały poziom sygnału wyjściowego zwiększając tym samym odstęp sygnał–szum, obraz jest bardziej wyraźny lecz traci na naturalności. Wyłączenie powoduje poprawę naturalności, ale zwiększenie zaszumienia.
 • EE/AI (Electronic Shutter) - automatyczna migawka. W trybie EE, elektroniczna migawka zapewnia dostosowanie czasu naświetlania przetwornika do intensywności oświetlenia. W trybie AI migawka ustawiona jest na stałą ekspozycję (1/60 s), a poziom natężenia światła regulowany jest przez obiektyw z automatyczną przesłoną (Auto Iris).
 • BLC (Backlight Compensation) - kontrola światła wstecznego - automatycznie dostosowuje wyrównanie jasnego światła tak aby dać więcej szczegółów na ciemnych obszarach obrazu. Dobrym przykładem może być skupienie się na szczegółach twarzy osoby, która oświetlona jest światłem słonecznym z tyłu.
 • HLC - Zasłonięcie prześwietlonych punktów na obrazie.
 • Strefy prywatności - zasłonięte obszary na obrazie.
 • AES (Auto Electronic Shutter) - automatyczna elektroniczna migawka - system ten stosowany jest najczęściej w kamerze w celu dostosowania zmian oświetlenia bez użycia obiektywu auto - iris.
 • DNR (Digital Noise Reduction) - cyfrowa redukcja szumów - to system, który z łatwością zmniejsza przypadkowy, jak i również stały szum, tym samym zapewnia wysoki stosunek sygnału do szumu. DNR w wersji 3D porównuje klatkę obrazu do następującej po niej. Jeśli w rezultacie tej analizy znajdzie różnicę pomiędzy obrazami wynikającą z zakłóceń o charakterze szumowym, to usuwa mikroskopijne fragmenty, zastępując je punktami z klatki o lepszej jakości.
Kamera posiada menu wyświetlane na ekranie. Regulację wszystkich parametrów obrazu dokonujemy za pomocą przycisków umieszczonych pod odkręcaną pokrywą (na kolorowej uszczelce), w przedniej części obudowy. Ustawień jest na tyle dużo, że producent umożliwił zapis kilku ustawień w pamięci kamery, tak aby możliwa była wstępna regulacja kamery jeszcze przed kalibracją końcową w miejscu instalacji. Menu kamery jest rozbudowane, ale poruszanie się po nim jest szybkie i intuicyjne.
Przegląd podstawowych ustawień menu
Zmienić możemy w tej kamerze praktycznie każdy parametr poczynając od wyboru standardu sygnału wideo, poprzez zmianę takich parametrów AWB, ES, BLC, ,... poprzez ustawienia pracy układu związanego z ATR (Wide Dynamic ) do ustawień parametrów związanych ze zmianą ustawień trybu dzień/noc (funkcja pozwala ustalić opóźnienie oraz progi przełączania z trybu dzień/noc)
Ustawienia progów przełączania dzień/noc