Kamera IP tubowa Dahua IPC-HFW3541T-ZAS-27135-S2 (5 MPix, 2,7 - 13,5mm MZ, 0,005 lx, Audio, SMD4.0, IR 60 m)

Kod towaru: Q113541T
2366,77 zł 2629,74 zł
Poprzednia najniższa cena: 2041,80 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
2629,74 zł 0 % -
2366,77 zł 10 % od 1 szt.
Profesjonalisto - sprawdź swoją cenę Zaloguj się
od 11,00 zł
Dostępny
Kamera tubowa 5 MPix Dahua z serii LiteAI (WizSense) z obiektywem 2,7-13,5 mm motozoom, funkcją SMD 4.0 i filtrowaniem zdarzeń człowiek/pojazd.
• Rozdzielczość 5 MPix
• Technika Starlight - wysoka czułość 0,005 lx
• Oświetlacz podczerwieni z funkcją smart IR o zasięgu do 60 m
• Wbudowany mikrofon
• RTMP
• SMD 4.0

Gwarancja

Zapewniamy 3 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Kamera Dahua IPC-HFW3541T-ZAS-27135-S2 należy do serii WizSense. Są to produkty, które posiadają dodatkowy układ elektroniczny AI odpowiadający za analizę obrazu na żywo przy wykorzystaniu algorytmów głębokiego uczenia. Dzięki tej funkcji kamery potrafią skupić się na najważniejszym celu monitoringu czyli wykrywaniu ludzi lub pojazdów. Pozwala to na zwiększenie wydajności systemu monitoringu, bo zbędne alarmy nie są przesyłane do aplikacji klienckich czy centrum monitoringu.
Urządzenie wyposażone jest w nowoczesny przetwornik obrazu o rozdzielczości 5 Mpix, który gwarantuje obraz wysokiej jakości - zarówno w warunkach dziennych (szeroki zakres dynamiki obrazu) jak i nocnych (technika Starlight, która zapewnia wysoka czułość).
Kamera posiada estetyczną, kopułową wandaloodporną obudowę, co sprawia, że idealnie sprawdza się w różnych zastosowaniach. Dodatkowo dostępne akcesoria pozwalają na elegancki i bezpieczny montaż.
Cechy wyróżniające:
 • Rozdzielczość 5 MPix - 2592 × 1944 przy 20 kl./s,
 • Obiektyw o stałej ogniskowej 2,7-13,5 mm motozoom,
 • Technika Starlight - wysoka czułość 0,005 lx,
 • Oświetlacz podczerwieni z funkcją smart IR o zasięgu do 60 m,
 • Kompresja H.265(+) / H.264(+) / MJPEG,
 • Funkcje obrazu: 3D-DNR, WDR, BLC, HLC,
 • Systemy detekcji ruchu, strefy prywatności,
 • Inteligentne zdarzenia: wykrywanie przekroczenia linii oraz ruchu w strefie (wejście i wyjście),
 • Inteligenta detekcja ruchu SMD4.0 (Smart Motion Detection 4.0),
 • Protokół RTMP, pozwalający przesłać strumień audio wideo bezpośrednio na popularne platformy streamingowe jak Youtube, Vimeo czy Twitch,
 • Złącze alarmowe 1 WE / 1 WY,
 • Złącze audio 1 WE / 1 WY do podłączenia mikrofonu / głośnika,
 • Szczelna obudowa (IP67) ,
 • Możliwość nagrywania na kartę microSD,
 • Zasilanie DC 12 V lub PoE (802.3af).
Kamera IP kopułowa Dahua IPC-HDBW3541E-AS-0280B-S2 (5 MPix, 2,8 mm, 0,005 lx, Audio, SMD4.0, IK10, IR 50 m)
Wymiary kamery
Najważniejsze funkcje:
Inteligenta detekcja ruchu SMD 4.0 (Smart Motion Detection 4.0)

Tradycyjna detekcja ruchu działała w oparciu o zmiany natężenia światła docierającego do piksela (lub większych grup pikseli) przetwornika. Każda taka zmiana światła wyzwala detekcję, dlatego system wyłapuje ruch obiektów, które nie mają znaczenia z punktu widzenia ochrony. Taka detekcja ruchu jest czuła na np. ruch liści na wietrze, przelatujące owady, ptaki, cienie czy opady atmosferyczne.
Nowy system detekcji ruchu SMD potrafi przeanalizować zdarzenia detekcji ruchu pod kątem wykrycia człowieka bądź pojazdu. Dzięki temu powiadomienia alarmowe zostają przefiltrowane i zbędne alarmy zostają zablokowane. Jeśli mamy system z zapisem na kompatybilnym NVR, to nagrania mogą zostać przefiltrowane pod kątem detekcji człowieka lub pojazdu. Obecna w kamerze SDM 4.0 to usprawniona wersja detekcji ruchu, działająca w oparciu o algorytmy głębokiego uczenia. Skuteczność filtrowania zdarzeń osiąga 99%, a zasięg detekcji wydłużył się dwukrotnie.
Funkcja Quick Pick pozwala szybko wyszukać interesujący obiekt. Działa w połączeniu z rejestratorem – odtwarzając nagranie wystarczy zaznaczyć interesujący obiekt jak człowiek czy pojazd. Algorytm działający w oparciu o AI wyszuka i oznaczy nagrania z obiektami w podobnym schemacie barwnym.
Protokół RTMP do przesyłu wideo i audio bezpośrednio na popularne platformy streamingowe
Kamera obsługuje protokół RTMP (Real-time Streaming Protocol), który jest wymagany do połączenia na popularne platformy streamingowe (Youtube, Vimeo, Facebook, Twitcg itp.). W ten sposób można prowadzić tramsmisje online, które odbiera praktycznie nieograniczone grono odbiorców. Doskonale sprawdza się to przy transmisji wydarzeń np: Mszy Świętych, nabożeństw, rozgrywek sportowych, szkoleń, zdalnej nauki.
Starlight
Kamera wyposażona jest w przetwornik o wysokiej czułości 0.005 lx, dzięki czumu generuje użyteczny obraz nawet przy niskim poziomie oświetlenia. Niższa ilość szumów sprawia, że obraz ma lepsze parametry wizualne a dodatkowo kompresja działa wydajniej. Obraz w warunkach dziennych cechuje się poprawnym odwzorowaniem kolorów, a sama kamera przełącza się w tryb nocny później niż w standardowych rozwiązaniach.
Rozszerzony zakres dynamiki (WDR) 120 dB

Poprawna praca kamer monitoringu w trudnych warunkach oświetleniowych jest jednym z najważniejszych priorytetów producentów sprzętu. Zakres dynamiki matrycy jest parametrem mówiącym o zdolności kamery do jednoczesnej rejestracji obszarów bardzo jasnych i ciemnych. Kamery o wysokim zakresie dynamiki (WDR) lepiej radzą sobie przy obserwacji kadrów o dużym kontraście oświetlania. Obraz w większości kamer wyposażonych w funkcję WDR powstaje w wyniku naświetlania matrycy z różnymi ustawieniami ekspozycji (dla elementów ciemnych z wolną migawką, natomiast dla jasnych z szybką). Wynikowy obraz jest połączeniem obu klatek oraz obróbki bazującej na ustalonych przez producenta algorytmach.
Obraz ze standardowej kamery i kamery z WDR w trudnych warunkach oświetleniowych
Kompresja H.265 (+)
Bardzo istotnym parametrem świadczącym o zaawansowaniu urządzenia jest kompresja. Im lepszy rodzaj kompresji, tym mniejsze zapotrzebowanie na pasmo przy takiej samej, subiektywnej jakości. H.265 (HEVC - High Efficiency Video Coding) to aktualnie najbardziej wydajny sposób kompresji. W stosunku do swojego poprzednika (H.264) pozwala ograniczyć średnio o połowę strumień danych i zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Dzięki temu można zastosować dyski twarde o pojemności mniejszej o połowę lub przechowywać nagrania przez czas dwa razy dłuższy. Jego udoskonalona wersja H.265+ została zoptymalizowana pod kątem pracy w systemach monitoringu CCTV. Ich zastosowanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć strumień danych.
Porównanie efektywności kompresji H.264, H.265 i H.265+
Strefy prywatności
Przysłanianie wybranych obszarów w kadrze jest ważnym elementem systemów monitoringu. Do tego celu w kamerach wprowadzono funkcję stref prywatności. Dzięki niej określone części pola widzenia kamery będą niewidoczne (maskowane). Przykładem miejsc wymagających takiego działania są: okna budynków, toalety w łazienkach szkolnych, czy więziennych itp. Gdyby miejsca te nie były maskowane, personel mający dostęp do urządzeń monitoringu mógłby naruszać prywatność osób monitorowanych, łamiąc tym samym obowiązujące prawo.
Zasilanie PoE
PoE (Power over Ethernet) jest nazwą standardu IEEE zasilania urządzeń sieciowych poprzez skrętkę komputerową przy równoczesnym przesyle danych. Możliwe jest zasilanie urządzeń takich, jak: kamery, telefony, przełączniki, punkty dostępowe, itp. Gwarantowaną odległością na której realizowany jest przesył zasilania jest 100m. Dwa najbardziej popularne standardy to 802.03af, który gwarantuje moc dla urządzeń końcowych minimum 12,95W oraz 802.3at - moc 25,5W.
Schemat połączeń zasilania w urządzeniu zasilającym typu switch z PoE (endspan) oraz urządzeniu zasilanym w standardzie 802.3af. Kolor fioletowy-opcja A, żółty-opcja B
Oprogramowanie klienckie na PC - SmartPSS
SmartPSS (Smart Professional Surveillance System) jest łatwym w obsłudze, darmowym oprogramowaniem do obsługi i zarządzania produktami marki Dahua na komputerze z systemem operacyjnym Windows oraz MacOS. Oprogramowanie pozwala w wygodny sposób przeprowadzić zdalną konfigurację systemu, a następnie prowadzić obserwację na żywo. Jego intuicyjny i funkcjonalny interfejs pozwala również na przeglądanie i pobieranie nagrań, inteligentne wyszukiwanie, odbieranie zdarzeń alarmowych, dwukierunkową transmisję audio, wizualizację systemu na e-mapie czy nagrywanie na dysk twardy komputera.
Oprogramowanie klienckie na urządzenia mobilne - DMSS
DMSS
Android
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
iOS
DMSS to aplikacja umożliwiają obsługę i zarządzanie produktami marki Dahua na urządzeniach mobilnych działających pod kontrolą systemu Android oraz iOS. Zapewnia szerokie możliwości nadzoru i podstawowej konfiguracji: podgląd na żywo (także równocześnie wielu kanałów), sterowanie PTZ, zoom cyfrowy, podsłuch, odtwarzanie nagrań z archiwum i obsługę powiadomień alarmowych. Aplikacja pozwalana łączność za pomocą adresów IP oraz za pośrednictwem chmury P2P.

Dane techniczne

Model IPC-HFW3541T-ZAS-27135-S2
Rodzaj towaru kamera IP
Marka Dahua
Seria Seria 3 (WizSense)
Typ standardowa
Zastosowanie zewnętrzna
Obudowa tubowa
Regulacja 3-osiowa
Kolor biały
Przycisk resetu Tak
Moduł optyczny i obraz
Wielkość przetwornika 1/2,7
Czułość (tryb kolorowy) lx 0,005 @ F1,5
Wartość przysłony F1,5
Prędkość migawki s 1/3 - 1/100000
Typ obiektywu Zmiennoogniskowy, Motozoom
Ogniskowa mm 2,7 - 13,5
Kąt widzenia poziomy ° 99-28
Głębia ostrości m 0,8 do ∞
Strumień główny max. rozdzielczość Mpix 5
max. rozdzielczość pix 2880 x 1620
max. rozdzielczość kl./s 20
max. rozdzielczość dla 25 kl./s kl./s 2688 x 1520
Pozostałe funkcje obrazu AGC, 3D-DNR, BLC, HLC
WDR dB 120
Techniki nocne Starlight
Obszary zainteresowań ROI 4
Tryb korytarzowy Tak
Maski prywatności 4
Funkcja dzień / noc Tak (ICR)
Oświetlacz
IR zasięg m 60
długość fali nm 850
rodzaj oświetlacza LED SMD
Kompresja wideo
Metody kompresji H.265+, H.265, H.264+, H.264, MJPEG
Bitrate 12 kb/s - 8 Mb/s
Liczba strumieni 3
Zapis danych
Slot MicroSD Tak
Sposoby zapisu MicroSD (max. 256 GB)
Funkcja ANR Tak
Audio
Obsługa audio Tak
Częstotliwość próbkowania kHz 8, 16, 32, 44.1, 48
Metoda kompresji G.711A, G.711Mu, G.726, G.723
Analiza obrazu (algorytm tradycyjny)
Zdarzenia podstawowe detekcja ruchu, wyjątek, sabotaż obrazu
Zdarzenia zaawansowane wykrycie przekroczenia linii, detekcja intruza, wykrycie wejścia w obszar, wykrycie wyjścia z obszaru, detekcja twarzy
Inteligentna analiza obrazu (algorytm Deep Learning)
Klasyfikacja człowiek, pojazd inteligentna detekcja ruchu SMD, przekroczenie linii, wejście w obszar, wyjście z obszaru
Sieć
Protokoły HTTP, HTTPS, TCP/IP, IPv4, IPv6, RTSP, UDP, NTP, DHCP, DNS, RTMP, SMTP, FTP, SFTP, DHCP, DNS, DDNS, QoS, UPnP, NTP, Multicast, ICMP, IGMP, NFS, PPPoE, 802.1x, Bonjour
Protokół RTMP Tak
Standardy Onvif (profil S, G, T), CGI, P2P
Podgląd na żywo 1 - 20 połączeń (domyślnie 10)
Użytkownicy do 18 (2 domyślne poziomy dostępu: Administrator, Użytkownik)
Aplikacje klienckie Smart PSS, DSS, DMSS
Obsługiwane przeglądarki IE, Chrome, Firefox
Interfejsy
Ethernet 1 x RJ-45 10/100 Mb/s
We/Wy alarmowe Tak
Alarm wejście 1 (5 mA, 3 - 5 V DC)
wyjście 1 (300 mA, 12 V DC)
Audio wbudowany mikrofon Tak
wejście 1, RCA
wyjście 1, RCA
Pozostałe
Zasilanie PoE V 36-57 (802.3af)
PoE W max. 7,4
DC V 12
Materiał obudowy metal
Stopień ochrony IP67
Temperatura pracy °C -40...+60
Dopuszalna wilgotność % 95 lub mniej (bez kondensacji)
Wymiary kamery mm 244 x 79 x 76
Masa kg 0,82