Kamera IP panoramiczna kopułowa Dahua IPC-PDW3849-A180-E2-AS-PV-0280B (8 MPix, 0,005 lx, TiOC Duo, IR do 25m, Św. białe do 20 m)

Kod towaru: Q1236
2445,36 zł 2717,07 zł
Poprzednia najniższa cena: 2717,07 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
2717,07 zł 0 % -
2445,36 zł 10 % od 1 szt.
Profesjonalisto - sprawdź swoją cenę Zaloguj się
od 11,00 zł
Chwilowo niedostępny
Kamera panoramiczna 180 stopni, z dwoma przetwornikami dająca obraz 4K. Zintegrowana funkcja aktywnego odstraszania oraz hybrydowy oświetlacz.
2 przetworniki 4 Mpix
Rozdzielczość: 4096x1860 przy 20 kl./s
TiOC Duo (Three in One Camera)
Aktywne odstraszanie
Oświetlacz hybrydowy z inteligentnym przełączaniem
Analiza obrazu z wykrywania obecności ludzi i pojazdów
Funkcja EPTZ

Gwarancja

Zapewniamy 3 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Kamera panoramiczna Dahua IPC-PDW3849-A180-E2-AS-PV-0280B wykorzystuje technologię TiOC Duo (Three in One Camera). Jej zaawansowana funkcjonalność obejmuje nie tylko oświetlenie podczerwienią i światłem białym, lecz także wykorzystanie zaawansowanych algorytmów opartych na sztucznej inteligencji, które umożliwiają analizę obrazu w kontekście wykrywania obecności ludzi i pojazdów. Kamera reaguje na zdarzenia poprzez aktywne odstraszanie w formie sygnalizacji optyczno-akustycznej.
Innowacyjna konstrukcja kamery oparta na dwóch przetwornikach pozwala na generowanie panoramicznego obrazu o wyjątkowo wysokiej jakości i parametrach.
Urządzenie umożliwiająca rejestrację obrazu w rozdzielczości do 8 Mpix i pozwala uzyskać kolorowy obraz w wysokiej rozdzielczości, nawet przy bardzo słabym oświetleniu lub jego braku. Całodobowa wydajność kolorystyczna osiągana jest przez zastosowanie nowoczesnego obiektywu, wysokoczułej matrycy oraz doświetlenia ciepłym światłem białym, które zapewnia kolorowy obraz w przypadku braku wystarczających źródeł światła
Cechy wyróżniające:
 • Panoramiczny obraz 180o realizowany przez połączenie 2 przetworników z obiektywem 2,8mm,
 • Rozdzielczość 8 MPix (4096 x 1860) - przy 20 kl./s,
 • Kamera TiOC Duo (Three in One Camera):
  • Full-color - kolorowy obraz przez całą dobę,
  • Hybrydowy oświetlacz z inteligentnym przełączaniem: światła białego o zasięgu do 20 m, podczerwieni o zasięgu do 25 m,
  • Analiza obrazu z wykrywania obecności ludzi i pojazdów,
  • Aktywne odstraszanie,
 • Funkcja EPTZ,
 • Kompresja H.265(+) / H.264(+) / MJPEG,
 • Funkcje obrazu: 3D-DNR, WDR, BLC, HLC,
 • Systemy detekcji ruchu, strefy prywatności,
 • Inteligentne zdarzenia: wykrywanie przekroczenia linii oraz ruchu w strefie (wejście i wyjście),
 • Inteligenta detekcja ruchu SMD 4.0 (Smart Motion Detection 4.0),
 • Protokół RTMP, pozwalający przesłać strumień audio wideo bezpośrednio na popularne platformy streamingowe jak Youtube, Vimeo czy Twitch,
 • Szczelna (IP67) obudowa,
 • Wbudowany mikrofon i głośnik,
 • Uzbrajanie i rozbrajanie jednym kliknięciem,
 • Złącze alarmowe 1 WE / 1 WY,
 • Złącze audio 1 WE / 1 WY do podłączenia mikrofonu / głośnika,
 • Możliwość nagrywania na kartę microSD,
 • Zasilanie DC 12 V lub PoE (802.3af).
Kamera IP panoramiczna kopułowa Dahua IPC-PDW3849-A180-E2-AS-PV-0280B (8 MPix, 0,005 lx, TiOC Duo, IR do 25m, Św. białe do 20 m)
Wymiary kamery
Najważniejsze funkcje:
EPTZ
Kamery z funkcją EPTZ nie posiadają głowicy obrotowej, ale funkcja powiększania i śledzenia obiektów realizowana jest elektronicznie. Oprócz obrazu panoramicznego, można określić 1,3 lub 5 regionów EPTZ. Są one widoczne w podglądzie obrazu na żywo. Każdy z nich pozwala na zobaczenie cyfrowego zbliżenia (ze zmniejszeniem jakości obrazu – odwrotnie niż w kamerach PTZ) wycinka obrazu panoramicznego . Dodatkowo mogą one wykonywąć kadrowanie oraz dodatkowe zbliżenie i śledzenie wykrytego obiektu.
Hybrydowy oświetlacz z inteligentnym przełączaniem

Przy domyślnych ustawieniach kamera automatycznie przełącza tryb pracy z oświetlaczem IR lub światłem białym. W trybie nocnym kamera pracuje z oświetlaczem IR, ale gdy w monitorowanej strefie zostanie wykryty obiekt, scena oświetlana jest światłem białym. Zapewnia to większe możliwości identyfikacji (obraz jest kolorowy). Dodatkowo może włączyć się funkcja aktywnego odstraszania, czyli sygnalizacja optyczna (migające niebieskie i czerwone diody) i akustyczna (komunikaty dźwiękowe).
Oświetlacz IR pracuje w nocy
Detekcja obiektu załącza światło białe
Włącza się aktywne odstraszanie
Włącza się oświetlacz IR
Podwójny mikrofon

Kamera posiada 2 mikrofony pracujące w układzie poprawiającym jakość zapisu dźwięku i zwiększające o ok. 7m zasięg (w porównaniu do poprzedniej generacji TiOC). Zajmuje się tym nowy, wyspecjalizowany układ scalony zajmujący się przechwytywaniem dźwięku oraz redukcją szumów. Szczególnie skupiono się na działaniu przy wietrze, który negatywnie wpływa na możliwości mikrofonu.
Korekcja oświetlania IR dla obiektywu F1.0

Promieniowanie podczerwone i widzialne załamywane są pod innym kątem, przez co obraz w nocy może być nieostry. Standardowa korekcja IR dla obiektywów o tak dużej aperturze (F 1,0) może nie działa prawidłowo. Stąd specjalna konstrukcja obiektywu, która zapewnia poprawne odwzorowanie.
Inteligenta detekcja ruchu SMD 4.0 (Smart Motion Detection 4.0)

Tradycyjna detekcja ruchu działała w oparciu o zmiany natężenia światła docierającego do piksela (lub większych grup pikseli) przetwornika. Każda taka zmiana światła wyzwala detekcję, dlatego system wyłapuje ruch obiektów, które nie mają znaczenia z punktu widzenia ochrony. Taka detekcja ruchu jest czuła na np. ruch liści na wietrze, przelatujące owady, ptaki, cienie czy opady atmosferyczne.
Nowy system detekcji ruchu SMD potrafi przeanalizować zdarzenia detekcji ruchu pod kątem wykrycia człowieka bądź pojazdu. Dzięki temu powiadomienia alarmowe zostają przefiltrowane i zbędne alarmy zostają zablokowane. Jeśli mamy system z zapisem na kompatybilnym NVR, to nagrania mogą zostać przefiltrowane pod kątem detekcji człowieka lub pojazdu. Obecna w kamerze SDM 4.0 to usprawniona wersja detekcji ruchu, działająca w oparciu o algorytmy głębokiego uczenia. Skuteczność filtrowania zdarzeń osiąga 99%, a zasięg detekcji wydłużył się dwukrotnie.
Funkcja Quick Pick pozwala szybko wyszukać interesujący obiekt. Działa w połączeniu z rejestratorem – odtwarzając nagranie wystarczy zaznaczyć interesujący obiekt jak człowiek czy pojazd. Algorytm działający w oparciu o AI wyszuka i oznaczy nagrania z obiektami w podobnym schemacie barwnym.
Aktywne odstraszanie

Aktywne odstraszanie to nowa funkcja dostępna w kamerach Dahua TiOC. Jej zadaniem jest odstraszanie intruzów poprzez sygnalizację optyczną i akustyczną. Kamera wyposażona jest w dodatkowe, czerwone i niebieskie diody LED, które odstraszają mruganiem. Sygnalizacja akustyczna realizowana jest poprzez głośnik, który może generować określone, predefiniowane komunikaty lub alarm dźwiękowy, który można samodzielnie nagrać. Kamera wyposażona jest również w mikrofon, istnieje więc możliwość dwukierunkowej komunikacji z osobą przy kamerze realizowanej np. przez smartfon z aplikacją kliencką.
Technika Full-color
Kamery z funkcją Full-color rejestrują kolorowy obraz w wysokiej rozdzielczości w dzień i w nocy. Charakteryzuje je bardzo wysoka czułość na poziomie 0,003 lx, co sprawia, że kamera do generowania użytecznego obrazu wymaga światła o małym natężeniu - wystarcza oświetlenie uliczne lub światło Księżyca. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu w obiektyw z dużym otworem przysłony F1,0 - do przetwornika dociera więcej światła. Dodatkowo bardziej czuły przetwornik efektywniej operuje padającym światłem, a procesor sygnałowy utrzymuje balans pomiędzy funkcją redukcji szumów i rozmyciem ruchomych obiektów. Jeśli ilość światła jest niewystarczająca załącza się wbudowany oświetlacz światła białego.
Kolorowy obraz przez całą dobę zapewnia lepszą identyfikację szczegółów pojazdów czy ludzi. Szczególnie ważną zaletą przy pracy w nocy jest brak odbić przy opadach atmosferycznych czy od owadów, co jest częstym problemem w pracy z oświetlaczem IR.
Protokół RTMP do przesyłu wideo i audio bezpośrednio na popularne platformy streamingowe
Kamera obsługuje protokół RTMP (Real-time Streaming Protocol), który jest wymagany do połączenia na popularne platformy streamingowe (Youtube, Vimeo, Facebook, Twitcg itp.). W ten sposób można prowadzić tramsmisje online, które odbiera praktycznie nieograniczone grono odbiorców. Doskonale sprawdza się to przy transmisji wydarzeń np: Mszy Świętych, nabożeństw, rozgrywek sportowych, szkoleń, zdalnej nauki.
Starlight
Kamera wyposażona jest w przetwornik o wysokiej czułości 0.003 lx, dzięki czumu generuje użyteczny obraz nawet przy niskim poziomie oświetlenia. Niższa ilość szumów sprawia, że obraz ma lepsze parametry wizualne a dodatkowo kompresja działa wydajniej. Obraz w warunkach dziennych cechuje się poprawnym odwzorowaniem kolorów, a sama kamera przełącza się w tryb nocny później niż w standardowych rozwiązaniach.
Rozszerzony zakres dynamiki (WDR) 120 dB

Poprawna praca kamer monitoringu w trudnych warunkach oświetleniowych jest jednym z najważniejszych priorytetów producentów sprzętu. Zakres dynamiki matrycy jest parametrem mówiącym o zdolności kamery do jednoczesnej rejestracji obszarów bardzo jasnych i ciemnych. Kamery o wysokim zakresie dynamiki (WDR) lepiej radzą sobie przy obserwacji kadrów o dużym kontraście oświetlania. Obraz w większości kamer wyposażonych w funkcję WDR powstaje w wyniku naświetlania matrycy z różnymi ustawieniami ekspozycji (dla elementów ciemnych z wolną migawką, natomiast dla jasnych z szybką). Wynikowy obraz jest połączeniem obu klatek oraz obróbki bazującej na ustalonych przez producenta algorytmach.
Obraz ze standardowej kamery i kamery z WDR w trudnych warunkach oświetleniowych
Kompresja H.265 (+)
Bardzo istotnym parametrem świadczącym o zaawansowaniu urządzenia jest kompresja. Im lepszy rodzaj kompresji, tym mniejsze zapotrzebowanie na pasmo przy takiej samej, subiektywnej jakości. H.265 (HEVC - High Efficiency Video Coding) to aktualnie najbardziej wydajny sposób kompresji. W stosunku do swojego poprzednika (H.264) pozwala ograniczyć średnio o połowę strumień danych i zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Dzięki temu można zastosować dyski twarde o pojemności mniejszej o połowę lub przechowywać nagrania przez czas dwa razy dłuższy. Jego udoskonalona wersja H.265+ została zoptymalizowana pod kątem pracy w systemach monitoringu CCTV. Ich zastosowanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć strumień danych.
Porównanie efektywności kompresji H.264, H.265 i H.265+
Strefy prywatności
Przysłanianie wybranych obszarów w kadrze jest ważnym elementem systemów monitoringu. Do tego celu w kamerach wprowadzono funkcję stref prywatności. Dzięki niej określone części pola widzenia kamery będą niewidoczne (maskowane). Przykładem miejsc wymagających takiego działania są: okna budynków, toalety w łazienkach szkolnych, czy więziennych itp. Gdyby miejsca te nie były maskowane, personel mający dostęp do urządzeń monitoringu mógłby naruszać prywatność osób monitorowanych, łamiąc tym samym obowiązujące prawo.
Zasilanie PoE
PoE (Power over Ethernet) jest nazwą standardu IEEE zasilania urządzeń sieciowych poprzez skrętkę komputerową przy równoczesnym przesyle danych. Możliwe jest zasilanie urządzeń takich, jak: kamery, telefony, przełączniki, punkty dostępowe, itp. Gwarantowaną odległością na której realizowany jest przesył zasilania jest 100m. Dwa najbardziej popularne standardy to 802.03af, który gwarantuje moc dla urządzeń końcowych minimum 12,95W oraz 802.3at - moc 25,5W.
Schemat połączeń zasilania w urządzeniu zasilającym typu switch z PoE (endspan) oraz urządzeniu zasilanym w standardzie 802.3af. Kolor fioletowy-opcja A, żółty-opcja B
Oprogramowanie klienckie na PC - SmartPSS
SmartPSS (Smart Professional Surveillance System) jest łatwym w obsłudze, darmowym oprogramowaniem do obsługi i zarządzania produktami marki Dahua na komputerze z systemem operacyjnym Windows oraz MacOS. Oprogramowanie pozwala w wygodny sposób przeprowadzić zdalną konfigurację systemu, a następnie prowadzić obserwację na żywo. Jego intuicyjny i funkcjonalny interfejs pozwala również na przeglądanie i pobieranie nagrań, inteligentne wyszukiwanie, odbieranie zdarzeń alarmowych, dwukierunkową transmisję audio, wizualizację systemu na e-mapie czy nagrywanie na dysk twardy komputera.
Oprogramowanie klienckie na urządzenia mobilne - DMSS
DMSS
Android
iOS
DMSS to aplikacja umożliwiająca obsługę i zarządzanie produktami marki Dahua na urządzeniach mobilnych działających pod kontrolą systemu Android oraz iOS. Zapewnia szerokie możliwości nadzoru i podstawowej konfiguracji: podgląd na żywo (także równocześnie wielu kanałów), sterowanie PTZ, zoom cyfrowy, podsłuch, odtwarzanie nagrań z archiwum i obsługę powiadomień alarmowych. Aplikacja pozwala na łączność za pomocą adresów IP oraz za pośrednictwem chmury P2P.

Dane techniczne

Model IPC-PDW3849-A180-E2-AS-PV-0280B
Rodzaj towaru Kamera IP
Marka Dahua
Seria Seria 3 (WizSense), Full-color, TiOC
Typ Panoramiczna
Zastosowanie Zewnętrzna
Obudowa Kopułowa, Turret
Regulacja 3-osiowa
Kolor Biały
Moduł optyczny i obraz
Typ przetwornika CMOS
Wielkość przetwornika 2 x 1/2,7
Czułość (tryb kolorowy) lx 0,005
Wartość przysłony F1,4
Prędkość migawki s 1/3 - 1/100000
Typ obiektywu Stałoogniskowy
Ogniskowa mm 2 x 2,8
Kąt widzenia poziomy ° 180
Głębia ostrości m 0,8 do ∞
Strumień główny max. rozdzielczość Mpix 8
max. rozdzielczość pix 4096 x 1860
max. rozdzielczość kl./s 20
Pozostałe funkcje obrazu AGC, 3D-DNR, BLC, HLC
WDR dB 120
Techniki nocne Starlight
Obszary zainteresowań ROI 4
Maski prywatności 4
Funkcja dzień / noc Full-color - kolorowy obraz przez całą dobę, Tak (ICR)
Oświetlacz
IR zasięg m 25
długość fali nm 850
rodzaj oświetlacza LED SMD
Światło białe zasięg m 20
rodzaj oświetlacza dodatkowe, kolorowe czerwone i niebieskie diody, LED
Kompresja wideo
Metody kompresji H.265+, H.265, H.264+, H.264, MJPEG
Bitrate 6 kb/s - 16 Mb/s
Ilość strumieni 3
Zapis danych
Slot MicroSD Tak
Sposoby zapisu MicroSD (max. 256 GB), NAS
Funkcja ANR Tak
Audio
Obsługa audio Tak
Częstotliwość próbkowania kHz 8, 16, 32, 44.1, 48
Metoda kompresji G.711A, G.711Mu, G.726
Analiza obrazu (algorytm tradycyjny)
Zdarzenia podstawowe Detekcja ruchu, Wyjątek, Sabotaż obrazu
Zdarzenia zaawansowane Wykrycie przekroczenia linii, Detekcja intruza, Wykrycie wejścia w obszar, Wykrycie wyjścia z obszaru
Inteligentna analiza obrazu (algorytm Deep Learning)
WizSense (klasyfikacja człowiek, pojazd) Detekcja ruchu SMD, Wykrycie przekroczenia linii, Wykrycie wejścia w obszar, Wykrycie wyjścia z obszaru
Klasyfikacja człowiek, pojazd Detekcja ruchu SMD, Przekroczenie linii, Wejście w obszar, Wyjście z obszaru
Sieć
Protokoły HTTP, HTTPS, TCP/IP, IPv4, IPv6, RTSP, UDP, NTP, DHCP, DNS, RTMP, SMTP, FTP, SFTP, DHCP, DNS, DDNS, QoS, UPnP, NTP, Multicast, ICMP, IGMP, NFS, PPPoE, 802.1x, Bonjour
Protokół RTMP Tak
Standardy Onvif (profil S, G, T), CGI, P2P
Podgląd na żywo 1 - 20 połączeń (domyślnie 10)
Użytkownicy do 18 (2 domyślne poziomy dostępu: Administrator, Użytkownik)
Aplikacje klienckie Smart PSS, DSS, DMSS
Obsługiwane przeglądarki IE, Chrome, Firefox
Interfejsy
Ethernet 1 x RJ-45 10/100 Mb/s
We/Wy alarmowe Tak
Alarm Wejście 1 (5 mA, 3 - 5 V DC)
Wyjście 1 (300 mA, 12 V DC)
Audio Wbudowany mikrofon Tak
Wbudowany głośnik Tak
Wejście 1, RCA
Wyjście 1, RCA
Pozostałe
Obsługa języka polskiego Tak
Zasilanie PoE V 36-57 (802.3af)
PoE W max. 10,8
DC V 12
Materiał obudowy Metal, Plastik
Stopień ochrony IP67
Temperatura pracy °C -40...+60
Dopuszalna wilgotność % 95 lub mniej (bez kondensacji)
Masa kg 0,99