Kamera IP obrotowa mini Dahua SD22204UE-GN (2 MPix, 2,7 - 11 mm, Zoom optyczny: x4, PoE, H.265)

Kod towaru: Q062204C
Towar został wycofany z oferty
Kamera IP obrotowa mini marki Dahua należąca do bazowej linii Lite. Zoom optyczny: x4.
• Rozdzielczość 2 MPix
• Obiektyw o ogniskowej 2,7 - 11 mm
• Kompresja H.265
• Funkcje obrazu: 3D-DNR,WDR BLC, HLC,
• Systemy detekcji ruchu, strefy prywatności
• Inteligentne zdarzenia: wykrywanie przekroczenia linii oraz ruchu w strefie (wejście i wyjście) porzucony/brakujący obiekt, detekcja twarzy
• Szczelna (P66) obudowa

Gwarancja

Zapewniamy gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Uwaga kamera nie posiada wbudowanego oświetlacza IR.
Kamera Dahua SD22204UE-GN należy do serii LITE, czyli rozwiązań dedykowanych do standardowych instalacji monitoringu. Urządzenia tej serii posiadają podstawowe, najczęściej wykorzystywane funkcje, dlatego stanowi idealne rozwiązanie w większości instalacji, gdzie zapewni stabilną i bezawaryjną pracę.
Kamera wyposażona jest w nowoczesny przetwornik obrazu o rozdzielczości 2 Mpix, który gwarantuje obraz wysokiej jakości - zarówno w warunkach dziennych (szeroki zakres dynamiki obrazu) jak i nocnych. Dzięki zaawansowanym funkcjom korekcji obrazu takim, jak: 3D-DNR, WDR, BLC i HLC kamera doskonale radzi sobie w trudnych warunkach pracy.
Solidna, estetyczna metalowa i podgrzewana obudowa z certyfikatem szczelności IP66 zapewnia możliwość zastosowania kamery na zewnątrz. Możliwość zasilania za pomocą standardu PoE (802.3af) znacząco zmniejsza czas i koszt wykonania instalacji.
Mechanizm PTZ
Zmiennoogniskowy obiektyw motozoom 2,7 - 11 mm pozwala na prowadzenie obserwacji terenu ze zbliżeniem 4x oferując kąty widzenia 112° - 20°, co umożliwia monitoring odległych punktów z dobrą jakością. Mechanizm kamery pozwala na obrót 355° w poziomie oraz 90° w pionie.
Istnieje możliwość zdefiniowania 300 presetów, czyli zapisanego zbliżenia i pozycji kamery oraz ustawienia 5 tras ruchu.
Cechy wyróżniające:
  • Rozdzielczość 2 MPix - 1920 x 1080 przy 25 kl./s,
  • Obiektyw motozoom 2,7 - 11mm / 112° - 30° z funkcją Autofocus,
  • Technika Starlight - wysoka czułość 0,005 lx,
  • Kompresja H.265 / H.264 / MJPEG,
  • Funkcje obrazu: 3D-DNR, WDR, BLC, HLC,
  • Systemy detekcji ruchu, strefy prywatności,
  • Inteligentne zdarzenia: wykrywanie przekroczenia linii oraz ruchu w strefie (wejście i wyjście), porzucony/brakujący obiekt, detekcja twarzy,
  • Szczelna obudowa (IP66),
  • Możliwość nagrywania na kartę microSD,
  • Zasilanie DC 12 V lub PoE (802.3at).
Wymiary kamery
Kompatybilne akcesoria i sposoby montażu

Starlight - czułość 0.005 lx
WDR 120dB - obraz o dużej dynamice
Obsługa nagrywania na kartach pamięci microSD o pojemności do 256 GB
Kompresja H265 (+) - mniejszy strumień danych - oszczędność przestrzeni dyskowej i mniej danych przy zdalnym podglądzie
Starlight
Kamera wyposażona jest w przetwornik o wysokiej czułości 0.005 lx, dzięki czumu generuje użyteczny obraz nawet przy niskim poziomie oświetlenia. Niższa ilość szumów sprawia, że obraz ma lepsze parametry wizualne a dodatkowo kompresja działa wydajniej. Obraz w warunkach dziennych cechuje się poprawnym odwzorowaniem kolorów, a sama kamera przełącza się w tryb nocny później niż w standardowych rozwiązaniach.
Najważniejsze funkcje:
Rozszerzony zakres dynamiki (WDR) 120 dB

Poprawna praca kamer monitoringu w trudnych warunkach oświetleniowych jest jednym z najważniejszych priorytetów producentów sprzętu. Zakres dynamiki matrycy jest parametrem mówiącym o zdolności kamery do jednoczesnej rejestracji obszarów bardzo jasnych i ciemnych. Kamery o wysokim zakresie dynamiki (WDR) lepiej radzą sobie przy obserwacji kadrów o dużym kontraście oświetlania. Obraz w większości kamer wyposażonych w funkcję WDR powstaje w wyniku naświetlania matrycy z różnymi ustawieniami ekspozycji (dla elementów ciemnych z wolną migawką, natomiast dla jasnych z szybką). Wynikowy obraz jest połączeniem obu klatek oraz obróbki bazującej na ustalonych przez producenta algorytmach.
Obraz ze standardowej kamery i kamery z WDR w trudnych warunkach oświetleniowych
Kompresja H.265 (+)
Bardzo istotnym parametrem świadczącym o zaawansowaniu urządzenia jest kompresja. Im lepszy rodzaj kompresji, tym mniejsze zapotrzebowanie na pasmo przy takiej samej, subiektywnej jakości. H.265 (HEVC - High Efficiency Video Coding) to aktualnie najbardziej wydajny sposób kompresji. W stosunku do swojego poprzednika (H.264) pozwala ograniczyć średnio o połowę strumień danych i zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Dzięki temu można zastosować dyski twarde o pojemności mniejszej o połowę lub przechowywać nagrania przez czas dwa razy dłuższy. Jego udoskonalona wersja H.265+ została zoptymalizowana pod kątem pracy w systemach monitoringu CCTV. Ich zastosowanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć strumień danych.
Porównanie efektywności kompresji H.264, H.265 i H.265+
Strefy prywatności
Przysłanianie wybranych obszarów w kadrze jest ważnym elementem systemów monitoringu. Do tego celu w kamerach wprowadzono funkcję stref prywatności. Dzięki niej określone części pola widzenia kamery będą niewidoczne (maskowane). Przykładem miejsc wymagających takiego działania są: okna budynków, toalety w łazienkach szkolnych, czy więziennych itp. Gdyby miejsca te nie były maskowane, personel mający dostęp do urządzeń monitoringu mógłby naruszać prywatność osób monitorowanych, łamiąc tym samym obowiązujące prawo.
Ochrona przed wandalizmem
Europejska norma EN 62262 określa klasyfikację wytrzymałości mechanicznej IK.
Zasady wykonywania testu podane są w normie PN-EN 62262:2003.
Kamera posiada stopień wytrzymałości mechanicznej IK10.
klasa odporność test
udar o energii uderzenie młotkiem (masa) z wysokości
IK06 1 J 0,5 kg …... 20 cm
IK07 2 J 0,5 kg …... 40 cm
IK08 5 J 1,7 kg … 29,5 cm
IK09 10 J 5 kg …...... 20 cm
IK10 20 J 5 kg …...... 40 cm
Zasilanie PoE
PoE (Power over Ethernet) jest nazwą standardu IEEE zasilania urządzeń sieciowych poprzez skrętkę komputerową przy równoczesnym przesyle danych. Możliwe jest zasilanie urządzeń takich, jak: kamery, telefony, przełączniki, punkty dostępowe, itp. Gwarantowaną odległością na której realizowany jest przesył zasilania jest 100m. Dwa najbardziej popularne standardy to 802.03af, który gwarantuje moc dla urządzeń końcowych minimum 12,95W oraz 802.3at - moc 25,5W.
Schemat połączeń zasilania w urządzeniu zasilającym typu switch z PoE (endspan) oraz urządzeniu zasilanym w standardzie 802.3af. Kolor fioletowy-opcja A, żółty-opcja B
Oprogramowanie klienckie na PC - SmartPSS
SmartPSS (Smart Professional Surveillance System) jest łatwym w obsłudze, darmowym oprogramowaniem do obsługi i zarządzania produktami marki Dahua na komputerze z systemem operacyjnym Windows oraz MacOS. Oprogramowanie pozwala w wygodny sposób przeprowadzić zdalną konfigurację systemu, a następnie prowadzić obserwację na żywo. Jego intuicyjny i funkcjonalny interfejs pozwala również na przeglądanie i pobieranie nagrań, inteligentne wyszukiwanie, odbieranie zdarzeń alarmowych, dwukierunkową transmisję audio, wizualizację systemu na e-mapie czy nagrywanie na dysk twardy komputera.
Oprogramowanie klienckie na urządzenia mobilne - DMSS
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
DMSS
Android
iOS
DMSS to aplikacja umożliwiają obsługę i zarządzanie produktami marki Dahua na urządzeniach mobilnych działających pod kontrolą systemu Android oraz iOS. Zapewnia szerokie możliwości nadzoru i podstawowej konfiguracji: podgląd na żywo (także równocześnie wielu kanałów), sterowanie PTZ, zoom cyfrowy, podsłuch, odtwarzanie nagrań z archiwum i obsługę powiadomień alarmowych. Aplikacja pozwalana łączność za pomocą adresów IP oraz za pośrednictwem chmury P2P.

Dane techniczne

Model SD22204UE-GN
Rodzaj towaru Kamera IP
Marka Dahua
Seria Lite
Typ Obrotowa
Zastosowanie Zewnętrzna
Obudowa Wandaloodporna, PTZ
Regulacja 3-osiowa
Kolor Biały
Przycisk resetu Tak
Moduł optyczny i obraz
Typ przetwornika CMOS
Wielkość przetwornika 1/2,8
Czułość (tryb kolorowy) lx 0,005 @ (F1,6, AGC ON)
Wartość przysłony F1,6
Prędkość migawki s 1/1 - 1/30000
Typ obiektywu Zmiennoogniskowy, Motozoom
Ogniskowa mm 2,7 - 11
Zoom optyczny 4
Kąt widzenia poziomy ° 112 - 30
Ustawienie ostrości Ręczne / Automatyczne
Strumień główny max. rozdzielczość Mpix 2
max. rozdzielczość pix 1920 x 1080
max. rozdzielczość kl./s 25
Pozostałe funkcje obrazu AGC, 3D-DNR, BLC, HLC
WDR dB 120
Techniki wspomagające obraz nocny Starlight
Maski prywatności 24
Funkcja dzień / noc Tak (ICR)
Kompresja wideo
Metody kompresji H.265+, H.265, H.264+, H.264, MJPEG
Bitrate 338 kb/s - 8 Mb/s
Ilość strumieni 3
Zapis danych
Slot MicroSD Tak
Sposoby zapisu MicroSD (max. 128 GB), NAS
Funkcja ANR Tak
Analiza obrazu (algorytm tradycyjny)
Zdarzenia podstawowe Detekcja ruchu, Wyjątek, Sabotaż obrazu
Zdarzenia zaawansowane Wykrycie przekroczenia linii, Detekcja intruza, Wykrycie wejścia w obszar, Wykrycie wyjścia z obszaru, Detekcja twarzy
Sieć
Protokoły HTTP, HTTPS, TCP/IP, IPv4, IPv6, RTSP, UDP, NTP, DHCP, DNS, RTMP, SMTP, FTP, SFTP, DHCP, DNS, DDNS, QoS, UPnP, NTP, Multicast, ICMP, IGMP, NFS, PPPoE, 802.1x, Bonjour
Standardy Onvif (profil S, G, T), CGI, P2P
Podgląd na żywo 1 - 20 połączeń (domyślnie 10)
Użytkownicy do 18 (2 domyślne poziomy dostępu: Administrator, Użytkownik)
Aplikacje klienckie Smart PSS, DSS, DMSS
Obsługiwane przeglądarki IE, Chrome, Firefox
Interfejsy
Ethernet 1 x RJ-45 10/100 Mb/s
Pozostałe
Zasilanie PoE V 36-57 (802.3af)
DC V 12
DC W 5,5
Materiał obudowy Metal
Stopień ochrony IP66, IK10
Temperatura pracy °C -30...+60
Dopuszalna wilgotność % 95 lub mniej (bez kondensacji)
Wymiary kamery mm Φ122 x 89
Masa kg 0,52