Kamera IP obrotowa Hikvision DS-2DE7430IW-AE (4 MPix, 5.9-177 mm, Zoom optyczny: x30, IR do 150m, Hi-PoE)

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Kamera obrotowa DS-2DE7430IW-AE K17923 marki Hikvision została wyposażona w dobrej klasy przetwornik, pozwalający uzyskać obraz w rozdzielczości 4 MPix (2560 x 1440) i prędkość odświeżania do 25 kl/s (50 kl/s dla niższych rozdzielczości). Do dyspozycji są trzy niezależne strumienie i kilka metod kompresji: H.265+ / H.265 / H.264+ / H.264 / MJPEG. Kamera pracuje w trybie dzień/noc, co pozwala na prawidłowe odwzorowanie kolorów w przypadku dobrego oświetlenia (dzień), oraz maksymalne wykorzystanie czułości kamery w warunkach słabego oświetlenia (noc). Posiada oświetlacz podczerwieni o zasięgu do 150 m oraz funkcję Smart IR. Jasność podczerwieni i kąt regulowane są automatycznie w zależności od sceny. Kamera wyposażona jest w wejście audio, umożliwiające podpięcie zewnętrznego mikrofonu, oraz wyjście audio do którego można podpiąć głośnik z wbudowanym wzmacniaczem. Takie rozwiązanie, umożliwia dwukierunkową wymianę komunikatów, podsłuch monitorowanego obiektu oraz rejestrację dźwięku. Funkcja pozycjonowania 3D pozwala w prosty sposób zaznaczyć interesujący fragment w celu uzyskania zbliżenia. Obudowa wysokiej klasy szczelności IP66 zapewnia ochronę elektroniki przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Kamerę można zasilać w sposób konwencjonalny AC 24 V lub przez Hi-PoE.
UWAGA! Aktualna wersja oprogramowania dostępna jest pod linkiem
Mechanizm PTZ
Mechanizm kamery pozwala na obrót 360° z prędkością od 0,1 do 160°/s (240°/s między presetami). Dzięki zaawansowanym funkcjom korekcji obrazu takim, jak: 3D-DNR, D-WDR, BLC, HLC, Defog, EIS, kamera doskonale radzi sobie w trudnych warunkach pracy. W połączeniu z 30-krotnym zoomem optycznym oraz 16-krotnym powiększeniem cyfrowym, kamera umożliwia monitoring rozległych obszarów z łącznym 480-krotnym powiększeniem!. Możliwość ustawienie do 300 presetów, 8 patroli i 4 tras, pozwala na precyzyjne ustawienie widoku kamery i stworzenie określonych tras patrolowania.
Funkcje smart
Kamera wyposażona jest w funkcje smart, pozwalające na zwiększenie jej funkcjonalności i skuteczności wykrywania:
 • zdarzenia podstawowe: detekcja ruchu, we/wy alarmowe, sabotaż, wyjątki,
 • inteligentna analiza zdarzeń: wykrywanie twarzy, przekroczenia linii, wejścia/wyjścia z obszaru, pozostawienia i usunięcia przedmiotu z obszaru, detekcja intruza, wyjątków audio,
 • nagrywanie inteligentne: ANR, Dual-VCA,
 • ROI: 4 obszary,
 • Auto-Tracking: automatycznie śledzenie.
Cechy szczególne
 • max. rozdzielczość 4 MPix / 2560x 1440 (do 25 kl./s, 50kl./s dla 1080P i niższych),
 • ogniskowa f=5.9-177 mm (zoom optyczny x30),
 • funkcje obrazu: D-WDR, HLC, BLC, 3D-DNR, Defog, EIS,
 • obszary zainteresować ROI: 4,
 • automatycznie śledzenie,
 • kompresja H.265+ / H.265 / H.264+ / H.264 / MJPEG,
 • inteligentne pozycjonowanie 3D,
 • funkcje SMART,
 • 300 programowalnych presetów,
 • 8 patroli (32 presety na patrol), 4 trasy,
 • 8 maski prywatności,
 • funkcja ANR,
 • slot na kartę microSD do 128 GB,
 • IR do 150 m (Smart IR),
 • we/wy audio (1/1), we/wy alarmowe (2/1),
 • obudowa o klasie szczelności IP66,
 • oprogramowanie na komputer iVMS 4200, na telefon Hik-Connect,
 • dostęp przez chmurę Hik-Connect,
 • zasilanie AC 24V, HI-PoE.
Kompresja H.265+
H.265+/H.265 - większa kompresja przy zachowaniu jakości obrazu z H.264
W kamerze zaimplementowano kilka metod kompresji H.265+, H.265, H.264+, H.264, MJPEG. Standard H.265 pozwala w stosunku do H.264 ograniczyć o połowę strumień danych i zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Dzięki temu można zastosować dyski twarde o połowę mniejszej pojemności lub przechowywać nagrania dwa razy dłużej. Standard H.265+ oraz H.264+ to metody kompresji opracowane przez firmę Hikvision, bazujące na kompresjach H.265 i H.264, które zostały zoptymalizowane pod kątem pracy w systemach monitoringu CCTV. Ich zastosowanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć strumień danych w stosunku do H.265, H.264. Dzięki zaimplementowaniu kilku metod kompresji, kamera może zostać wykorzystana do budowy monitoringu w oparciu o nowoczesne rejestratory z kompresją H.265 (seria DS-76/77/96NI-I/K wspiera kompresję H.265+, H.265, H.264+, H.264) jak i starsze modele wspierające H.264 (seria DS-76/77NI-E wspiera kompresję H.264+, H.264).
Gwarancja ciągłości nagrań dzięki funkcji ANR
Dzięki wsparciu funkcji ANR (Automatic Network Replenishment) kamera IP wyposażona w kartę pamięci, może zapisywać na niej nagrania w przypadku braku połączenia sieciowego, a po przywróceniu działania sieci, nagrania synchronizowane będą z rejestratorem. Dzięki temu uzyskujemy ciągłość nagrań, nawet w przypadku problemów z komunikacją pomiędzy kamerą i rejestratorem.
Dopracowane oprogramowanie klienckie
Oprogramowanie klienckie iVMS-4200 służy do podglądu, nadzoru i konfiguracji rejestratorów analogowych, sieciowych oraz kamer IP marki Hikvision (pozwala na stworzenie systemu hybrydowego) poprzez sieć. Aplikacja pozwala na zarządzaniem maksymalnie 256 urządzeniami na maksymalnie 4 monitorach. Na jednym ekranie może być wyświetlony obraz z maksymalnie 64 kamer. Oprócz podglądu i konfiguracji pozwala m.in na zdalne odtwarzanie nagrań, wyświetlanie komunikatów alarmowych, dwukierunkową transmisję dźwięku, używanie wielopoziomowych e-map do podglądu.
Okno panelu sterowania aplikacji iVMS-4200
Hik-Connect to aplikacja mobilna, przeznaczona na telefony komórkowe działające w oparciu o system operacyjny Android oraz iOS. Może być stosowana do zdalnego podglądu obrazu na żywo z rejestratorów DVR, NVR, kamer sieciowych z wykorzystaniem sieci Wi-Fi, 2G lub 3G a także do podglądu nagrań zapisanych na rejestratorze. Aplikacja pozwalana łączność za pomocą adresów IP oraz za pośrednictwem chmury P2P.
Ekran startowy programu Hik-Connect z włączoną miniaturką podglądu na żywo
Ekran podglądu na żywo
Praca w chmurze

Hik-Connect to również nazwa usługi sieciowej przeznaczonej dla urządzeń Hikvison. Jest ona oparta na przetwarzaniu danych w chmurze i integruje następujące funkcjonalności:
 • usługa zdalnego dostępu przez chmurę - umożliwia dostęp do urządzenia w sytuacji gdy nie posiadamy zewnętrznego adresu IP oraz gdy ważna jest prostota - wymagana jest tylko podstawowa konfiguracji sieci. Do urządzenia łączymy się poprzez sieć P2P za pośrednictwem chmury przez aplikację klienta na PC i smarfony,
 • usługa serwera DDNS - skrót DDNS oznacza przypisywanie stałej nazwy domenowej do dynamicznie zmieniających się adresów IP (ang. Dynamic DNS). Funkcja ta jest przydatna w sytuacji, gdy dostawca Internetu nie zapewnia użytkownikom stałego adresu IP. Warunkiem skorzystania z DDNS jest posiadanie publicznego adresu IP oraz zapewnienie dostępu z sieci zewnętrznej do odpowiednich portów rejestratora (serwera i http, domyślnie 8000 i 80). Możliwe jest uzyskanie połączenia za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub aplikacji klienta na PC oraz smarfony.
Rozbudowane aplikacje do organizacji i użytkowania systemów CCTV
Nasza biblioteka zawiera przegląd aplikacji dedykowanych dla instalatorów oraz użytkowników systemów monitoringu bazujących na urządzeniach Hikvision.

Widok okna głównego programu SADP
SADP (ang. Search Active Device Protocol) to darmowe i proste w obsłudze oprogramowanie przeznaczone do wyszukiwania w sieci lokalnej kamer i rejestratorów marki Hikvision, modyfkacji parametrów sieciowych oraz przywracania haseł. Szczegółowe informacje dotyczące przywracania haseł (pkt. 8) oraz obsługi programu, można znaleźć w bibliotece Aplikacja SADP - narzędzie do organizacji systemów CCTV opartych na urządzeniach HIKVISION w sieci lokalnej.

Dane techniczne

Model DS-2DE7430IW-AE
Rodzaj towaru Kamera IP
Marka Hikvision
Seria Pro
Typ Obrotowa
Zastosowanie Zewnętrzna
Obudowa PTZ
Regulacja 3-osiowa
Kolor Biały
Przycisk resetu Tak
Moduł optyczny i obraz
Typ przetwornika CMOS
Wielkość przetwornika 1/1,9
Czułość (tryb kolorowy) lx 0,005 @ (F1,5, AGC ON)
Wartość przysłony F1,5 - F3,4
Prędkość migawki s 1 - 1/30000
Typ obiektywu Zmiennoogniskowy, Motozoom
Zoom optyczny 30
Zoom cyfrowy 16
Kąt widzenia poziomy ° 50,8 - 1,7
Ustawienie ostrości Ręczne / Półautomatyczne / Automatyczne
Strumień główny max. rozdzielczość Mpix 4
max. rozdzielczość pix 2560 x 1440
max. rozdzielczość kl./s 25
Pozostałe funkcje obrazu AGC, 3D-DNR, BLC, HLC, D-WDR, Defog, EIS
Techniki nocne DarkFighter
Obszary zainteresowań ROI 4
Maski prywatności 24
Funkcja dzień / noc Tak (ICR)
PTZ
Zakres obrotu poziomy ° 360
pionowy ° -15 - 90
Automatyczny obrót w pionie Tak
Predkość obrotu poziom / dla presetu °/s 160/240
pion / dla presetu °/s 120/200
Ilość presetów 300
Trasy ruchu 4
Scieżki patrolowe 8
Automatyczne śledzenie Tak
Akcje parkowania Auto Scan, Frame Scan, Panorama Scan, Patrol Scan, Pattern Scan, Preset, Random Scan, Tilt Scan
Akcje wyzwalane harmonogramem Auto Scan, Aux Output, Dome Adjust, Dome Reboot, Frame Scan, Panorama Scan, Patrol Scan, Pattern Scan, Preset, Random Scan
Wznowienie pracy po zaniku zasilania Tak
Wyświetlanie pozycji PTZ Tak
Zamrażanie obrazu Tak
Pozycjonowanie 3D Tak
Oświetlacz
IR długość fali nm 850
rodzaj oświetlacza EXIR
Kompresja wideo
Metody kompresji H.265+, H.265, H.264+, H.264, MJPEG
Ilość strumieni 3
Zapis danych
Slot MicroSD Tak
Sposoby zapisu MicroSD (max. 128 GB), NAS
Funkcja ANR Tak
Audio
Obsługa audio Tak
Metoda kompresji G.711, G.722.1, G.726, MP2L2, PCM
Analiza obrazu (algorytm tradycyjny)
Zdarzenia podstawowe Detekcja ruchu, Wyjątek, Sabotaż obrazu, Wejście alarmowe, Wyjście alarmowe
Zdarzenia zaawansowane Wykrycie przekroczenia linii, Detekcja intruza, Wykrycie wejścia w obszar, Wykrycie wyjścia z obszaru, Detekcja twarzy, Detekcja wyjątku audio
Sieć
Protokoły TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, PPPoE, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP, 802.1X, QoS, Bonjour, IPv6, UDP, IPv4
Standardy Onvif (profil S, G, T), ISAPI, SDK
Podgląd na żywo 20 kanałów jednocześnie
Użytkownicy do 32 (3 poziomy dostępu: Admonistrator, Operator, Użytkownik)
Aplikacje klienckie iVMS-4200, Hik-Connect
Obsługiwane przeglądarki Edge 16,16299+, Chrome 31,0+, Firefox 30,0+, IE8+
Interfejsy
Ethernet 1 x RJ-45 10/100 Mb/s
We/Wy alarmowe Tak
Alarm Wejście 2
Wyjście 1
Audio Wejście Tak
Wyjście Tak
Pozostałe
Zasilanie Hi-PoE V 42,5 - 57
Hi-PoE A 1,41
Hi-PoE W max. 40
AC V 24
AC W max. 40
Materiał obudowy Metal, Plastik
Stopień ochrony IP67
Temperatura pracy °C -30...+65
Dopuszalna wilgotność % 95 lub mniej (bez kondensacji)
Wymiary kamery mm Φ220 x 353
Masa kg 5,5