Kamera IP obrotowa Dahua SD49425GB-HNR (4 Mpix, 5-125 mm, Zoom optyczny: 25x, IR 100 m, PoE+)

Kod towaru: Q1783
4390,36 zł 4878,18 zł
Poprzednia najniższa cena: 4878,18 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
4878,18 zł 0 % -
4390,36 zł 10 % od 1 szt.
Profesjonalisto - sprawdź swoją cenę Zaloguj się
od 11,00 zł
Dostępny
Kamera IP obrotowa z funkcjami inteligentnymi: SMD 4.0, perymetryka, detekcja twarzy, Quick Pick. Zoom optyczny: 25x.
• Rozdzielczość 4 MPix - 2560 x 1440 przy 25 kl./s
• Technika Starlight - wysoka czułość 0,005 lx
• Obiektyw motozoom 5 - 125 mm / 52° - 3° z funkcją Autofocus i techniką PFA, 25 x zoom optyczny
• Pełen obrót 360° w poziomie, ruch w pionie w zakresie -15° - 90°, funkcja auto-flip (autoobrót 180°)
• Stabilizacja obrazu EIS
• Oświetlacz podczerwieni o zasięgu do 100 m
• Złącze alarmowe 2 WE / 1 WY
• Złącze audio 1 WE / 1 WY do podłączenia mikrofonu / głośnika
• Funkcje obrazu: AWB, ATW, BLC, HLC, 2D/3D NR, WDR, defog
• Inteligenta detekcja ruchu SMD4.0 (Smart Motion Detection 4.0)
• Inteligentne zdarzenia: wykrywanie przekroczenia linii oraz ruchu w strefie (wejście i wyjście), Quick Pick, detekcja twarzy, klasyfikacja obiektu (człowiek/pojazd)
• Szczelna obudowa (IP66)
• Możliwość nagrywania na kartę microSD do 512 GB
• Zasilanie DC 12 V lub PoE+ (802.3at)

Gwarancja

Zapewniamy 3 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Cechy wyróżniające:
 • rozdzielczość 4 MPix - 2560 x 1440 przy 25 kl./s
 • technika Starlight - wysoka czułość 0,005 lx
 • obiektyw motozoom 5 - 125 mm / 52° - 3° z funkcją Autofocus i techniką PFA, 25 x zoom optyczny
 • pełen obrót 360° w poziomie, ruch w pionie w zakresie -15° ~ 90°, funkcja auto-flip (autoobrót 180°)
 • stabilizacja obrazu EIS
 • oświetlacz podczerwieni o zasięgu do 100 m
 • złącze alarmowe 2 WE / 1 WY
 • złącze audio 1 WE / 1 WY do podłączenia mikrofonu / głośnika
 • funkcje obrazu: AWB, ATW, BLC, HLC, 2D/3D NR, WDR, defog
 • inteligenta detekcja ruchu SMD4.0 (Smart Motion Detection 4.0)
 • inteligentne zdarzenia: wykrywanie przekroczenia linii oraz ruchu w strefie (wejście i wyjście), Quick Pick, detekcja twarzy, klasyfikacja obiektu (człowiek/pojazd)
 • szczelna obudowa (IP66)
 • możliwość nagrywania na kartę microSD do 512GB
 • zasilanie DC 12 V lub PoE+ (802.3at)
Kamera Dahua SD49425GB-HNR należy do serii WizSense, czyli rozwiązań przeznaczonych do inteligentnych instalacji monitoringu. Urządzenia tej serii posiadają układ elektroniczny AI odpowiadający za analizę obrazu na żywo przy wykorzystaniu algorytmów głębokiego uczenia. Dzięki tej funkcji kamery potrafią skupić się na najważniejszym celu monitoringu, czyli wykrywaniu ludzi lub pojazdów. Pozwala to na zwiększenie wydajności systemu monitoringu, bo zbędne alarmy nie są przesyłane do aplikacji klienckich czy centrum monitoringu.
Kamera wyposażona jest w nowoczesny przetwornik obrazu o rozdzielczości 4 Mpix, który gwarantuje obraz wysokiej jakości - zarówno w warunkach dziennych (szeroki zakres dynamiki obrazu), jak i nocnych. Dzięki zaawansowanym funkcjom korekcji obrazu, takim jak 3D-DNR, WDR, BLC i HLC, kamera doskonale radzi sobie w trudnych warunkach pracy.
Urządzenie posiada wejście audio, umożliwiające podpięcie zewnętrznego mikrofonu, oraz wyjście audio, do którego można podpiąć głośnik z wbudowanym wzmacniaczem. Takie rozwiązanie umożliwia dwukierunkową wymianę komunikatów, podsłuch monitorowanego obiektu oraz rejestrację dźwięku.
Solidna, metalowa i podgrzewana obudowa z certyfikatem szczelności IP66 zapewnia możliwość zastosowania kamery na zewnątrz również przy niskich temperaturach (zakres -40°C do 70°C). Możliwość zasilania za pomocą standardu PoE+ (802.3at) znacząco zmniejsza czas i koszt wykonania instalacji.
Mechanizm PTZ
Zmiennoogniskowy obiektyw 5,5 - 125 mm pozwala na prowadzenie obserwacji terenu ze zbliżeniem 25x oferując kąty widzenia 52° - 3°, co umożliwia monitoring rozległych i oddalonych obszarów z wysoką jakością. Mechanizm kamery pozwala na pełen obrót 360° w poziomie z prędkością do 200°/s (240°/s między presetami). Ruch w pionie możliwy jest w zakresie -15° ~ 90° z prędkością do 120°/s (200°/s między presetami). Funkcja auto-flip sprawia, że gdy kamera osiągnie najniższy punkt w dole, to wykona szybki obrót poziomy o 180° i kontynuuje ruch pionowy. Dzięki temu możliwe jest ciągłe śledzenie ruchu obiektów przemieszczających się bezpośrednio pod kamerą.
Istnieje możliwość zdefiniowania 300 presetów, czyli zapisanego zbliżenia i pozycji kamery oraz ustawienia 8 tras ruchu, 5 ścieżek patrolowych i 5 skanowań. Pozwala to na precyzyjne ustawienie widoku kamery i zaprogramowanie jej ruchu.
Najważniejsze funkcje:
Inteligenta detekcja ruchu SMD 4.0 (Smart Motion Detection 4.0)

Tradycyjna detekcja ruchu działała w oparciu o zmiany natężenia światła docierającego do piksela (lub większych grup pikseli) przetwornika. Każda taka zmiana światła wyzwala detekcję, dlatego system wyłapuje ruch obiektów, które nie mają znaczenia z punktu widzenia ochrony. Taka detekcja ruchu jest czuła na np. ruch liści na wietrze, przelatujące owady, ptaki, cienie czy opady atmosferyczne.
Nowy system detekcji ruchu SMD potrafi przeanalizować zdarzenia detekcji ruchu pod kątem wykrycia człowieka bądź pojazdu. Dzięki temu powiadomienia alarmowe zostają przefiltrowane i zbędne alarmy zostają zablokowane. Jeśli mamy system z zapisem na kompatybilnym NVR, to nagrania mogą zostać przefiltrowane pod kątem detekcji człowieka lub pojazdu. Obecna w kamerze SDM 4.0 to usprawniona wersja detekcji ruchu, działająca w oparciu o algorytmy głębokiego uczenia. Skuteczność filtrowania zdarzeń osiąga 99%, a zasięg detekcji wydłużył się dwukrotnie.
Funkcja Quick Pick pozwala szybko wyszukać interesujący obiekt. Działa w połączeniu z rejestratorem – odtwarzając nagranie wystarczy zaznaczyć interesujący nas obiekt, jak człowiek czy pojazd. Algorytm działający w oparciu o AI wyszuka i oznaczy na nagraniu obiekty w podobnym schemacie barwnym, co zaznaczony.
Rozszerzony zakres dynamiki (WDR) 120 dB
Poprawna praca kamer monitoringu w trudnych warunkach oświetleniowych jest jednym z najważniejszych priorytetów producentów sprzętu. Zakres dynamiki matrycy jest parametrem mówiącym o zdolności kamery do jednoczesnej rejestracji obszarów bardzo jasnych i ciemnych. Kamery o wysokim zakresie dynamiki (WDR) lepiej radzą sobie przy obserwacji kadrów o dużym kontraście oświetlania. Obraz w większości kamer wyposażonych w funkcję WDR powstaje w wyniku naświetlania matrycy z różnymi ustawieniami ekspozycji (dla elementów ciemnych z wolną migawką, natomiast dla jasnych z szybką). Wynikowy obraz jest połączeniem obu klatek oraz obróbki bazującej na ustalonych przez producenta algorytmach.
Obraz ze standardowej kamery i kamery z WDR w trudnych warunkach oświetleniowych
Zasilanie PoE
PoE (Power over Ethernet) jest nazwą standardu IEEE zasilania urządzeń sieciowych poprzez skrętkę komputerową przy równoczesnym przesyle danych. Możliwe jest zasilanie urządzeń, takich jak kamery, telefony, przełączniki, punkty dostępowe itp. Gwarantowaną odległością na której realizowany jest przesył zasilania jest 100 m. Dwa najbardziej popularne standardy to 802.03af gwarantujący moc dla urządzeń końcowych minimum 12,95W oraz 802.3at - moc 25,5W.
Schemat połączeń zasilania w urządzeniu zasilającym typu switch z PoE (endspan) oraz urządzeniu zasilanym w standardzie 802.3af. Kolor fioletowy-opcja A, żółty-opcja B
Oprogramowanie klienckie na PC - SmartPSS
SmartPSS (Smart Professional Surveillance System) jest łatwym w obsłudze, darmowym oprogramowaniem do obsługi i zarządzania produktami marki Dahua na komputerze z systemem operacyjnym Windows oraz MacOS. Oprogramowanie pozwala w wygodny sposób przeprowadzić zdalną konfigurację systemu, a następnie prowadzić obserwację na żywo. Jego intuicyjny i funkcjonalny interfejs pozwala również na przeglądanie i pobieranie nagrań, inteligentne wyszukiwanie, odbieranie zdarzeń alarmowych, dwukierunkową transmisję audio, wizualizację systemu na e-mapie czy nagrywanie na dysk twardy komputera.
Oprogramowanie klienckie na urządzenia mobilne - DMSS
DMSS
Android
iOS
DMSS to aplikacja umożliwiająca obsługę i zarządzanie produktami marki Dahua na urządzeniach mobilnych działających pod kontrolą systemu Android oraz iOS. Zapewnia szerokie możliwości nadzoru i podstawowej konfiguracji - podgląd na żywo (także równocześnie wielu kanałów), sterowanie PTZ, zoom cyfrowy, podsłuch, odtwarzanie nagrań z archiwum i obsługę powiadomień alarmowych. Aplikacja pozwala na łączność za pomocą adresów IP oraz za pośrednictwem chmury P2P.

Dane techniczne

Model SD49425GB-HNR
Rodzaj towaru Kamera IP
Marka Dahua
Seria Seria 3 (WizSense)
Typ Obrotowa
Zastosowanie Zewnętrzna
Obudowa PTZ, Wandaloodporna
Regulacja 3-osiowa
Kolor Biały
Przycisk resetu Tak
Moduł optyczny i obraz
Typ przetwornika CMOS
Wielkość przetwornika 1/2,8
Czułość (tryb kolorowy) lx 0,005 @ (F1,6, AGC ON)
Wartość przysłony F1,6
Prędkość migawki s 1/1 - 1/30000
Typ obiektywu Zmiennoogniskowy, Motozoom
Ogniskowa mm 5 -125
Kąt widzenia poziomy ° 52 -3
Głębia ostrości m 0,1 - 0,5 do ∞
Ustawienie ostrości Ręczne / Automatyczne
Strumień główny max. rozdzielczość Mpix 4
max. rozdzielczość pix 2560 x 1440
max. rozdzielczość kl./s 25
Pozostałe funkcje obrazu AGC, AWB, 3D-DNR, BLC, HLC, Defog, EIS
WDR dB 120
Techniki nocne Starlight
Maski prywatności 24
Funkcja dzień / noc Tak (ICR)
PTZ
Zakres obrotu poziomy ° 0 - 360
pionowy ° -15 - 90
Automatyczny obrót w pionie Tak
Predkość obrotu poziom / dla presetu °/s 200 / 240
pion / dla presetu °/s 120 / 200
Ilość presetów 300
Trasy ruchu 8
Scieżki patrolowe 5
Automatyczne śledzenie Tak
Oświetlacz
IR zasięg m 100
długość fali nm 850
rodzaj oświetlacza LED SMD
Kompresja wideo
Metody kompresji H.265+, H.265, H.264+, H.264, MJPEG
Bitrate 96 kb/s – 14,85 Mb/s
Ilość strumieni 3
Zapis danych
Slot MicroSD Tak
Sposoby zapisu MicroSD (max. 512 GB)
Audio
Obsługa audio Tak
Analiza obrazu (algorytm tradycyjny)
Zdarzenia podstawowe Alarm audio, Detekcja ruchu, Wyjątek karty SD, Wyjątek, Sabotaż obrazu
Zdarzenia zaawansowane Wykrycie przekroczenia linii, Detekcja intruza, Wykrycie wejścia w obszar, Wykrycie wyjścia z obszaru, Detekcja twarzy
Inteligentna analiza obrazu (algorytm Deep Learning)
Klasyfikacja człowiek, pojazd Inteligentna detekcja ruchu, Przekroczenie linii, Wejście w obszar, Wyjście z obszaru
Pozostałe zdarzenia Detekcja twarzy
Sieć
Protokoły HTTP, HTTPS, TCP/IP, IPv4, IPv6, RTSP, UDP, NTP, DHCP, DNS, RTMP, SMTP, FTP, SFTP, DHCP, DNS, DDNS, QoS, UPnP, NTP, Multicast, ICMP, IGMP, NFS, PPPoE, 802.1x, Bonjour
Protokół RTMP Tak
Standardy Onvif (profil S, G, T), CGI, P2P
Aplikacje klienckie Smart PSS, DSS, DMSS
Obsługiwane przeglądarki IE, Chrome, Firefox
Interfejsy
Ethernet 1 x RJ-45 10/100 Mb/s
We/Wy alarmowe Tak
Alarm Wejście 1
Wyjście 2
Audio Wejście 1, RCA
Wyjście 1, RCA
Pozostałe
Zasilanie PoE V 42,5-57 (802.3at)
PoE W max. 20
DC V 12
DC A 3
DC W 5,5, 6
Materiał obudowy Metal
Stopień ochrony IP66, IK10
Temperatura pracy °C -40...70
Dopuszalna wilgotność % 95 lub mniej (bez kondensacji)
Wymiary kamery mm Φ160 x 270
Masa kg 2,4