Kamera IP obrotowa Dahua DH-SD5A225XA-HNR (2 MPix, 5,4 - 135 mm, Zoom x25, IR do 150 m, WizSense, SMD+, WDR, PoE+, IK10, H.265)

Kod towaru: Q125925U
4882,98 zł 5425,53 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
5425,53 zł 0 % -
4882,98 zł 10 % od 1 szt.
od 11,00 zł
Dostępny
Kamera IP obrotowa marki Dahua należąca do serii WizSense (AI). Zoom optyczny: x25.
• Rozdzielczość 2 MPix - 1920 x 1080 przy 50 kl./s
• Obiektyw motozoom 5,4 - 135 mm / 59° - 3° z funkcją Autofocus, 25 x zoom optyczny
• Technika Starlight - wysoka czułość 0,005 lx
• Oświetlacz podczerwieni z funkcją smart IR o zasięgu do 150 m
Kompresja H.265 / H.264 / MJPEG
• Funkcje obrazu: 3D-DNR, WDR, BLC, HLC
• Systemy detekcji ruchu, strefy prywatności
• Automatyczne śledzenie z klasyfikacją obiektów
• Inteligenta detekcja ruchu SMD+ (Smart Motion Detection+)
• Inteligentne zdarzenia: wykrywanie przekroczenia linii oraz ruchu w strefie (wejście i wyjście), ochrona perymetrycznej z klasyfikacją obiektów bazująca na sztucznej inteligencji
• Wykrywanie twarzy
• Złącze alarmowe 2 wejścia / 1 wyjście
• Złącze audio 1 wejście / 1 wyjście do podłączenia mikrofonu / głośnika
• Szczelna (IP67) i wytrzymała (IK10) obudowa
• Możliwość nagrywania na kartę microSD
• Zasilanie AC 24 V lub PoE (802.3at)

Gwarancja

Zapewniamy 3 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Kamera Dahua DH-SD5A225XA-HNR należy do serii AI (WizSense).Są to produkty, które posiadają dodatkowy układ elektroniczny AI odpowiadający za analizę obrazu na żywo przy wykorzystaniu algorytmów głębokiego uczenia. Dzięki tej funkcji kamery potrafią skupić się na najważniejszym celu monitoringu, czyli wykrywaniu ludzi lub pojazdów. Pozwala to na zwiększenie wydajności systemu monitoringu, bo zbędne alarmy nie są przesyłane do aplikacji klienckich czy centrum monitoringu. Kamera czerpie z zalet systemów sztucznej inteligencji AI również do ochrony perymetrycznej, detekcji twarzy oraz Auto-trackingu.
Urządzenie wyposażone jest w nowoczesny przetwornik obrazu o rozdzielczości 2 Mpix, który gwarantuje obraz wysokiej jakości - zarówno w warunkach dziennych (szeroki zakres dynamiki obrazu) jak i nocnych (technika Starlight, która zapewnia wysoka czułość).
Solidna, metalowa i podgrzewana obudowa z certyfikatem szczelności IP66 zapewnia możliwość zastosowania kamery na zewnątrz również przy niskich temperaturach (zakres -40 °C do +70 °C). Możliwość zasilania za pomocą standardu PoE+ (802.3at) znacząco zmniejsza czas i koszt wykonania instalacji.
Mechanizm PTZ
Zmiennoogniskowy obiektyw 5,4 - 135 mm pozwala na prowadzenie obserwacji terenu ze zbliżeniem 25x oferując kąty widzenia 58° - 3°, co umożliwia monitoring rozległych i oddalonych obszarów z wysoką jakością. Mechanizm kamery pozwala na pełen obrót 360° w poziomie z prędkością do 300 °/s (400 °/s między presetami). Ruch w pionie możliwy jest w zakresie -15° ~ 90° z prędkością do 200°/s (300°/s między presetami). Funkcja auto-flip sprawia, że gdy kamera osiągnie najniższy punkt w dole, to wykona szybki obrót poziomy o 180° i kontynuuje ruch pionowy. Dzięki temu możliwe jest ciągłe śledzenie ruchu obiektów przemieszczających się bezpośrednio pod kamerą.
Istnieje możliwość zdefiniowania 300 presetów, czyli zapisanego zbliżenia i pozycji kamery oraz ustawienia 8 tras ruchu i 5 ścieżek patrolowych. Pozwala to na precyzyjne ustawienie widoku kamery i zaprogramowanie ruchu kamery.
Cechy wyróżniające:
 • Rozdzielczość 2 MPix - 1920 x 1080 przy 50 kl./s,
 • Obiektyw motozoom 5,4 - 135 mm / 59° - 3° z funkcją Autofocus, 25 x zoom optyczny,
 • Technika Starlight - wysoka czułość 0,005 lx,
 • Oświetlacz podczerwieni z funkcją smart IR o zasięgu do 150 m,
 • Kompresja H.265 / H.264 / MJPEG,
 • Funkcje obrazu: 3D-DNR, WDR, BLC, HLC,
 • Systemy detekcji ruchu, strefy prywatności,
 • Automatyczne śledzenie z klasyfikacją obiektów,
 • Inteligenta detekcja ruchu SMD+ (Smart Motion Detection+),
 • Inteligentne zdarzenia: wykrywanie przekroczenia linii oraz ruchu w strefie (wejście i wyjście), ochrona perymetrycznej z klasyfikacją obiektów bazująca na sztucznej inteligencji,
 • Wykrywanie twarzy,
 • Złącze alarmowe 2 wejścia / 1 wyjście,
 • Złącze audio 1 wejście / 1 wyjście do podłączenia mikrofonu / głośnika,
 • Szczelna (IP67) i wytrzymała (IK10) obudowa,
 • Możliwość nagrywania na kartę microSD,
 • Zasilanie AC 24 V lub PoE (802.3at).
Najważniejsze funkcje:
Sztuczna inteligencja

Kamera dokonuje analizy obrazu w oparciu o algorytmy głębokiego uczenia (deep learning). W swoim działaniu odwzorowują one strukturę i sposób działania ludzkiego mózgu. Podobnie jak w mózgu, w procesie uczenia budowane są połączenia pomiędzy sztucznymi neuronami (programami) i tworzona jest wielowarstwowa sztuczna sieć neuronowa. Algorytm samodzielnie analizuje wzorcowe zdjęcia i nagrania wyszukując cechy wspólne, a następnie tworzy odpowiednie połączenia. W ten sposób budowane są tzw. warstwy odpowiedzialne za wykrycie określonej cechy. Im więcej warstw posiada algorytm, tym dokładniejsza jest analiza. Dlatego kluczowym jest trening na wielkiej liczbie danych.
Dopiero wielowarstwowe sieci mogą zbierać informacje i wykonywać odpowiednie działania, przede wszystkim automatyczną ekstrakcję i reprezentację cech (wzorców) występujących w danych, uczących sieć m.in. rozpoznawać twarze, marki pojazdów, gatunki zwierząt czy też zdarzenia, np. upadek.
Wyszkolony algorytm używany jest do analizy wideo. Można wyróżnić takie funkcje jak:
 • Ochrona perymetryczna
Funkcja ochrony perymetrycznej polega na wykrywaniu przekroczenia linii lub wkroczenia na obszar chroniony. Urządzenie rozróżnia jaki obiekt narusza kontrolowany obszar oraz automatyczne filtruje fałszywe alarmy wywoływane przez zwierzęta, szeleszczące liście, jasne światła, deszcz lub śnieg itp. Uzyskujemy dzięki temu znaczną dokładność alarmów. Dodatkowo urządzenie może wysyłać alarm w momencie wykrycia niepożądanego zdarzenia.
Inteligenta detekcja ruchu SMD (Smart Motion Detection)

Tradycyjna detekcja ruchu działała w oparciu o zmiany natężenia światła docierającego do piksela (lub większych grup pikseli) przetwornika. Każda taka zmiana światła wyzwala detekcję, dlatego system wyłapuje ruch obiektów, które nie mają znaczenia z punktu widzenia ochrony. Taka detekcja ruchu jest czuła na np. ruch liści na wietrze, przelatujące owady, ptaki, cienie czy opady atmosferyczne.
Nowy system detekcji ruchu SMD potrafi przeanalizować zdarzenia detekcji ruchu pod kątem wykrycia człowieka bądź pojazdu. Dzięki temu powiadomienia alarmowe zostają przefiltrowane i zbędne alarmy zostają zablokowane. Jeśli mamy system z zapisem na kompatybilnym NVR, to nagrania mogą zostać przefiltrowane pod kątem detekcji człowieka lub pojazdu. SDM+ to usprawniona wersja detekcji ruchu, działająca w oparciu o algorytmy głębokiego uczenia. Skuteczność filtrowania zdarzeń wynosi 95%.
Starlight
Kamera wyposażona jest w przetwornik o wysokiej czułości 0,005 lx, dzięki czumu generuje użyteczny obraz nawet przy niskim poziomie oświetlenia. Niższa ilość szumów sprawia, że obraz ma lepsze parametry wizualne a dodatkowo kompresja działa wydajniej. Obraz w warunkach dziennych cechuje się poprawnym odwzorowaniem kolorów, a sama kamera przełącza się w tryb nocny później niż w standardowych rozwiązaniach.
Rozszerzony zakres dynamiki (WDR) 120 dB

Poprawna praca kamer monitoringu w trudnych warunkach oświetleniowych jest jednym z najważniejszych priorytetów producentów sprzętu. Zakres dynamiki matrycy jest parametrem mówiącym o zdolności kamery do jednoczesnej rejestracji obszarów bardzo jasnych i ciemnych. Kamery o wysokim zakresie dynamiki (WDR) lepiej radzą sobie przy obserwacji kadrów o dużym kontraście oświetlania. Obraz w większości kamer wyposażonych w funkcję WDR powstaje w wyniku naświetlania matrycy z różnymi ustawieniami ekspozycji (dla elementów ciemnych z wolną migawką, natomiast dla jasnych z szybką). Wynikowy obraz jest połączeniem obu klatek oraz obróbki bazującej na ustalonych przez producenta algorytmach.
Obraz ze standardowej kamery i kamery z WDR w trudnych warunkach oświetleniowych
Kompresja H.265 (+)
Bardzo istotnym parametrem świadczącym o zaawansowaniu urządzenia jest kompresja. Im lepszy rodzaj kompresji, tym mniejsze zapotrzebowanie na pasmo przy takiej samej, subiektywnej jakości. H.265 (HEVC - High Efficiency Video Coding) to aktualnie najbardziej wydajny sposób kompresji. W stosunku do swojego poprzednika (H.264) pozwala ograniczyć średnio o połowę strumień danych i zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Dzięki temu można zastosować dyski twarde o pojemności mniejszej o połowę lub przechowywać nagrania przez czas dwa razy dłuższy. Jego udoskonalona wersja H.265+ została zoptymalizowana pod kątem pracy w systemach monitoringu CCTV. Ich zastosowanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć strumień danych.
Porównanie efektywności kompresji H.264, H.265 i H.265+
Strefy prywatności
Przysłanianie wybranych obszarów w kadrze jest ważnym elementem systemów monitoringu. Do tego celu w kamerach wprowadzono funkcję stref prywatności. Dzięki niej określone części pola widzenia kamery będą niewidoczne (maskowane). Przykładem miejsc wymagających takiego działania są: okna budynków, toalety w łazienkach szkolnych, czy więziennych itp. Gdyby miejsca te nie były maskowane, personel mający dostęp do urządzeń monitoringu mógłby naruszać prywatność osób monitorowanych, łamiąc tym samym obowiązujące prawo.
Ochrona przed wandalizmem
Europejska norma EN 62262 określa klasyfikację wytrzymałości mechanicznej IK.
Zasady wykonywania testu podane są w normie PN-EN 62262:2003.
Kamera posiada stopień wytrzymałości mechanicznej IK10.
klasa odporność test
udar o energii uderzenie młotkiem (masa) z wysokości
IK06 1 J 0,5 kg …... 20 cm
IK07 2 J 0,5 kg …... 40 cm
IK08 5 J 1,7 kg … 29,5 cm
IK09 10 J 5 kg …...... 20 cm
IK10 20 J 5 kg …...... 40 cm
Zasilanie PoE
PoE (Power over Ethernet) jest nazwą standardu IEEE zasilania urządzeń sieciowych poprzez skrętkę komputerową przy równoczesnym przesyle danych. Możliwe jest zasilanie urządzeń takich, jak: kamery, telefony, przełączniki, punkty dostępowe, itp. Gwarantowaną odległością na której realizowany jest przesył zasilania jest 100m. Dwa najbardziej popularne standardy to 802.03af, który gwarantuje moc dla urządzeń końcowych minimum 12,95W oraz 802.3at - moc 25,5W.
Schemat połączeń zasilania w urządzeniu zasilającym typu switch z PoE (endspan) oraz urządzeniu zasilanym w standardzie 802.3af. Kolor fioletowy-opcja A, żółty-opcja B
Oprogramowanie klienckie na PC - SmartPSS
SmartPSS (Smart Professional Surveillance System) jest łatwym w obsłudze, darmowym oprogramowaniem do obsługi i zarządzania produktami marki Dahua na komputerze z systemem operacyjnym Windows oraz MacOS. Oprogramowanie pozwala w wygodny sposób przeprowadzić zdalną konfigurację systemu, a następnie prowadzić obserwację na żywo. Jego intuicyjny i funkcjonalny interfejs pozwala również na przeglądanie i pobieranie nagrań, inteligentne wyszukiwanie, odbieranie zdarzeń alarmowych, dwukierunkową transmisję audio, wizualizację systemu na e-mapie czy nagrywanie na dysk twardy komputera.
Oprogramowanie klienckie na urządzenia mobilne - DMSS
DMSS
Android
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
iOS
DMSS to aplikacja umożliwiają obsługę i zarządzanie produktami marki Dahua na urządzeniach mobilnych działających pod kontrolą systemu Android oraz iOS. Zapewnia szerokie możliwości nadzoru i podstawowej konfiguracji: podgląd na żywo (także równocześnie wielu kanałów), sterowanie PTZ, zoom cyfrowy, podsłuch, odtwarzanie nagrań z archiwum i obsługę powiadomień alarmowych. Aplikacja pozwalana łączność za pomocą adresów IP oraz za pośrednictwem chmury P2P.
Wymiary kamery

Dane techniczne

Model DH-SD5A225XA-HNR
Rodzaj towaru Kamera IP
Marka Dahua
Seria Pro AI, WizSense
Typ Obrotowa
Zastosowanie Zewnętrzna
Obudowa Wandaloodporna, PTZ
Regulacja 3-osiowa
Kolor Biały
Przycisk resetu Tak
Moduł optyczny i obraz
Typ przetwornika CMOS
Wielkość przetwornika 1/3
Czułość (tryb kolorowy) lx 0,005 @ F1,6
Wartość przysłony F1,6 - F3,5
Prędkość migawki s 1/3 - 1/30000
Zwolniona migawka Tak
Typ obiektywu Zmiennoogniskowy, Motozoom
Ogniskowa mm 5,4 - 135
Zoom optyczny 25
Kąt widzenia poziomy ° 58 - 3
Głębia ostrości m 0,1 - 1,5 do ∞
Ustawienie ostrości Ręczne / Półałtomatyczne / Automatyczne
Strumień główny max. rozdzielczość Mpix 2
max. rozdzielczość pix 1920 x 1080
max. rozdzielczość kl./s 50
max. rozdzielczość dla 50 kl./s kl./s 1920 x 1080
WDR dB 120
Techniki wspomagające obraz nocny Starlight
Maski prywatności 24, 8 aktywnych równocześnie
Funkcja dzień / noc Tak (ICR)
PTZ
Zakres obrotu poziomy ° 360
pionowy ° -15 - 90
Automatyczny obrót w pionie Tak
Predkość obrotu poziom / dla presetu °/s 300/400
pion / dla presetu °/s 200/300
Ilość presetów 300
Trasy ruchu 8
Scieżki patrolowe 5
Automatyczne śledzenie Tak
Akcje parkowania Tak, preset, ścieżka patrolowa, trasa ruchu
Wznowienie pracy po zaniku zasilania Tak
Wyświetlanie pozycji PTZ Tak
Oświetlacz
IR zasięg m 150
długość fali nm 850
rodzaj oświetlacza LED SMD
Zapis danych
Slot MicroSD Tak
Sposoby zapisu MicroSD (max. 256 GB), NAS
Funkcja ANR Tak
Audio
Obsługa audio Tak
Częstotliwość próbkowania kHz 8, 16, 32, 44.1, 48
Metoda kompresji G.711A, G.711Mu, G.726, G.723, G.722.1, AAC
Analiza obrazu (algorytm tradycyjny)
Zdarzenia podstawowe Detekcja ruchu, Wyjątek, Sabotaż obrazu
Zdarzenia zaawansowane Porzucony obiekt, Usunięcie przedmiotu, Wykrycie zmiany sceny
Inteligentna analiza obrazu (algorytm Deep Learning)
WizSense (filtr człowiek, pojazd) Detekcja ruchu SMD / SMD+, Detekcja uchu w strefie, Wykrycie przekroczenia linii, Wykrycie wejścia w obszar, Wykrycie wyjścia z obszaru
Sieć
Protokoły HTTP, HTTPS, TCP/IP, IPv4, IPv6, RTSP, UDP, NTP, DHCP, DNS, RTMP, SMTP, FTP, SFTP, DHCP, DNS, DDNS, QoS, UPnP, NTP, Multicast, ICMP, IGMP, NFS, PPPoE, 802.1x, Bonjour
Protokół RTMP Tak
Standardy Onvif (profil S, G, T), CGI, P2P
Podgląd na żywo 1 - 20 połączeń (domyślnie 10)
Użytkownicy do 18 (2 domyślne poziomy dostępu: Administrator, Użytkownik)
Aplikacje klienckie Smart PSS, DSS, DMSS
Obsługiwane przeglądarki IE, Chrome, Firefox
Interfejsy
Ethernet 1 x RJ-45 10/100 Mb/s
We/Wy alarmowe Tak
Alarm Wejście 2
Wyjście 1
Audio Wejście Tak
Wyjście Tak
Pozostałe
Zasilanie PoE V 42,5-57 (802.3at)
PoE W max. 20
AC V 24
Materiał obudowy Metal
Stopień ochrony IP67, IK10
Temperatura pracy °C -40...+60
Dopuszalna wilgotność % 95 lub mniej (bez kondensacji)
Wymiary kamery mm Φ190 x 332
Masa kg 8