Kamera IP kopułowa Hikvision DS-2CD1367G2H-LIU (6 MPix, 2,8 mm, 0,001 lx, hybr. ośw. do 30 m, Audio, ColorVu, MD2.0)

Kod towaru: K00612
1095,93 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
1095,93 zł 0 % od 1 szt.
Profesjonalisto - sprawdź swoją cenę Zaloguj się
od 11,00 zł
Dostępny
DS-2CD1367G2H-LIU to kamera IP kopułowa marki Hikvision z oświetlaczem hybrydowym, wyposażona w technologię ColorVu oraz detekcję ruchu 2.0.
• Przetwornik 1/2,4" Progressive Scan CMOS
• Rozdzielczość 6 MPix - 3200 x 1800 @ 20 kl./s
• Obiektyw o stałej ogniskowej 2,8 mm (F1,0) / 115°
• Oświetlacz hybrydowy: IR i światła białego do 30 m
• Kompresja H.265+/H.265/H.264+/H.264/MJPEG
• Detekcja ruchu 2.0 (klasyfikacja obiektów: człowiek, pojazd)
• Obsługa dwóch strumieni
• Funkcje obrazu: AGC, 3D-DNR, WDR(120dB), BLC, HLC
• Obszar zainteresowań ROI
• Tryb korytarzowy
• Aplikacja na komputer iVMS-4200 i smartfona Hik-Connect (Android, iOS)
• Dostęp przez chmurę P2P
• Wbudowany mikrofon
• Stopień ochrony: IP67
• Zasilanie DC 12 V lub PoE (802.3af)

Gwarancja

Zapewniamy 3 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

DS-2CD1367G2H-LIU to kamera IP kopułowa marki Hikvision z oświetlaczem hybrydowym, wyposażona w technologię ColorVu oraz detekcję ruchu 2.0. Kamery z serii EasyIP Lite posiadają podstawowe, najczęściej wykorzystywane funkcje, dlatego stanowią idealne rozwiązanie do większości instalacji gdzie wymagana jest stabilna i bezawaryjna praca. Dzięki technologii ColorVu kamera może rejestrować obraz w nocy w trybie kolorowym z zachowaniem ważnych dla identyfikacji detali. Funkcje detekcji ruchu 2.0, eliminuje fałszywe alarmy poprzez filtrowanie obiektów typu człowiek / pojazd. Kamera posiada przetwornik 1/2,4" CMOS o rozdzielczości 6 Mpix oraz oświetlacz hybrydowy o zasięgu do 30 m, zapewniający prawidłową widoczność w przypadku braku oświetlenia. Dzięki zastosowaniu oświetlacza IR oraz LED w jednej obudowie, możliwy jest wybór jednego z trzech trybów pracy przy słabym oświetleniu - IR, światła białego LED lub trybu inteligentnego. Obiektyw o stałej ogniskowej 2,8 mm pozwala na obserwację pod kątem 115°. Wbudowany mikrofon umożliwia rejestrację dźwięku. Obsługa starszych i najnowszych metod kompresji H.265(+), pozwala na wydłużenie czasu archiwizacji nagrań przy zachowaniu doskonałej jakości obrazu i wstecznej kompatybilności. Obudowa wysokiej klasy szczelności IP67, zapewnia ochronę elektroniki przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Kamerę można zasilać w sposób konwencjonalny DC 12 V lub przez PoE (zgodność ze standardem 802.3af).
UWAGA! Aktualna wersja oprogramowania dostępna jest pod linkiem
Cechy szczególne:
 • przetwornik 1/2,4" Progressive Scan CMOS
 • rozdzielczość 6 MPix - 3200 x 1800 @ 20 kl./s
 • obiektyw o stałej ogniskowej 2,8 mm (F1,0) / 115°
 • oświetlacz hybrydowy: IR i światła białego do 30 m
 • kompresja H.265+/H.265/H.264+/H.264/MJPEG
 • detekcja ruchu 2.0 (klasyfikacja obiektów: człowiek, pojazd)
 • obsługa dwóch strumieni
 • funkcje obrazu: AGC, 3D-DNR, WDR(120dB), BLC, HLC
 • obszar zainteresowań ROI
 • tryb korytarzowy
 • aplikacja na komputer iVMS-4200 i smartfona Hik-Connect (Android, iOS)
 • dostęp przez chmurę P2P
 • wbudowany mikrofon
 • stopień ochrony: IP67
 • zasilanie DC 12 V lub PoE (802.3af)
Technologia Smart Hybrid Light z ColorVu
Firma Hikvision wprowadziła do oferty kamery Smart Hybrid Light, które łączą w sobie zalety kamer tradycyjnych oraz kamer z serii ColorVu. Kamery tradycyjne posiadają oświetlacz podczerwieni IR, który doświetla scenę, umożliwiając rejestrację obrazu w nocy, kosztem utraty szczegółów w postaci kolorów. Kamery ColorVu, mogą rejestrować obraz kolorowy przez całą dobę, jednak wykorzystanie doświetlenia w postaci światła białego nie zawsze jest oczekiwane. Aby sprostać tym wymaganiom Hikvision wprowadza inteligentne kamery hybrydowe z technologią ColorVu, wyposażone w trzy tryby oświetlenia sceny: klasyczną podczerwień, białe światło LED oraz tryb inteligentny. W trybie inteligentnym kamera wyzwala światło białe po wykryciu sylwetki człowieka lub pojazdu zapewniając tym samym obraz kolorowy. Po opuszczeniu przez obiekt strefy detekcji, kamera przełącza się z powrotem do trybu IR. Światło LED oprócz oświetlenia sceny w celu zapewnienia obrazu kolorowego, pełni dodatkową funkcję w postaci odstraszania intruza. O tym w jakim trybie będzie pracowała kamera, decyduje użytkownik.
Kiedy na scenie nie ma człowieka lub pojazdu, kamera wykorzystuje tryb IR
Gdy na scenie pojawi się człowiek lub pojazd, kamera włączy doświetlenie LED i przełączy się w tryb kolorowy
Kiedy człowiek lub pojazd opuści scenę, kamera przełączy się z powrotem do trybu IR
Kamery ColorVu Lite z hybrydowym oświetlaczem podczerwieni posiadają obiektywy z dużą przysłoną F1,0, który w porównaniu z tradycyjną kamerą wyposażoną w obiektyw z przesłoną F2,0 dostarcza do sensora 4 razy więcej światła.
Zastosowanie przysłony F1,0 pozwala dostarczyć do przetwornika 4 razy więcej
światła w porównaniu z przysłoną F2,0
Detekcja ruchu 2.0
Kamera obsługuje funkcję detekcji ruchu 2.0, która filtruje wykryte obiekty pod kątem sylwetki człowiek / pojazd. Pozwala to zwiększyć skuteczność działania całego systemu i zmniejszyć liczbę fałszywych alarmów jakie docierają do użytkownika. Po wyłączeniu filtra detekcja może działać tak jak dotychczasowe rozwiązania, biorąc pod uwagę wszystkie obiekty. Dzięki detekcji ruchu 2.0, nagrania zapisane na rejestratorze NVR wspierającym tą technologię, mogą być w szybki sposób przeszukane pod kątem sylwetki człowieka czy pojazdu, bez potrzeby przeglądania wielu godzin materiału.
Detekcja ruchu 2.0
Kompresja H.265 (+)
Bardzo istotnym parametrem świadczącym o zaawansowaniu urządzenia jest kompresja. Im lepszy rodzaj kompresji, tym mniejsze zapotrzebowanie na pasmo przy takiej samej, subiektywnej jakości. H.265 (HEVC - High Efficiency Video Coding) to aktualnie najbardziej wydajny sposób kompresji. W stosunku do swojego poprzednika (H.264) pozwala ograniczyć średnio o połowę strumień danych i zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Dzięki temu można zastosować dyski twarde o pojemności mniejszej o połowę lub przechowywać nagrania przez dwa razy dłuższy czas. Jego udoskonalona wersja H.265+ została zoptymalizowana pod kątem pracy w systemach monitoringu CCTV. Ich zastosowanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć strumień danych.
Porównanie efektywności kompresji H.264, H.265 i H.265+
Oprogramowanie klienckie iVMS-4200
iVMS-4200 to oprogramowanie klienckie przeznaczone do zarządzania i nadzoru nad systemami bezpieczeństwa marki Hikvision, takimi jak rejestratory (IP, TurboHD), wideodomofony, kontrola dostępu, dekodery itp. Oprogramowanie pozwala w prosty i wygodny sposób czuwać nad wszystkimi systemami. Oferuje podgląd z kamer IP, zdalne odtwarzanie nagrań, zdalną konfigurację, obsługę zdarzeń alarmowych, dwukierunkową transmisję audio, obsługę e-map, nagrywanie na dysk twardy i wiele innych.
Okno logowania oprogramowania klienckiego iVMS-4200 (v3)
Dostęp przez chmurę P2P - aplikacja Hik-Connect
Do obsługi urządzeń Hikvision za pomocą telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Android lub iOS przeznaczona jest aplikacja mobilna Hik-Connect. Może być stosowana do zdalnego podglądu obrazu na żywo z rejestratorów DVR, NVR, kamer sieciowych, wideodomofonów z wykorzystaniem sieci Wi-Fi, 2G lub 3G a także do podglądu zapisanych nagrań. Obsługa wideodomofonów za pomocą aplikacji dodatkowo pozwala na zdalne otwieranie elektrozaczepu, odbieranie powiadomień oraz przekazywanie rozmów z panelu wejściowego na telefon w przypadku nieobecności lokatora. Aplikacja pozwala na łączność za pomocą adresów IP oraz za pośrednictwem chmury P2P. Hik-Connect to również nazwa usługi działającej w chmurze umożliwiająca dostęp do urządzeń w sytuacji gdy brak jest zewnętrznego adresu IP.
Rozbudowane aplikacje do organizacji i użytkowania systemów CCTV
Nasza biblioteka zawiera przegląd aplikacji przeznaczonych dla instalatorów oraz użytkowników systemów monitoringu bazujących na urządzeniach Hikvision.

Widok okna głównego programu SADP
SADP (ang. Search Active Device Protocol) to darmowe i proste w obsłudze oprogramowanie przeznaczone do wyszukiwania w sieci lokalnej kamer i rejestratorów marki Hikvision, modyfikacji parametrów sieciowych oraz przywracania haseł. Szczegółowe informacje dotyczące przywracania haseł (pkt. 8) oraz obsługi programu, można znaleźć w bibliotece Aplikacja SADP - narzędzie do organizacji systemów CCTV opartych na urządzeniach HIKVISION w sieci lokalnej.

Dane techniczne

Model DS-2CD1367G2H-LIU
Rodzaj towaru kamera IP
Marka Hikvision
Seria EasyIP Lite, Standardowa
Technologie ColorVu, Smart Hybrid Light
Typ standardowa
Zastosowanie zewnętrzna
Obudowa kopułowa, turret
Regulacja 3-osiowa
Kolor biały
Przycisk resetu Nie
Moduł optyczny i obraz
Typ przetwornika CMOS
Wielkość przetwornika 1/2,4
Czułość (tryb kolorowy) lx 0,001 @ (F1,0, AGC ON)
Wartość przysłony F1,0
Prędkość migawki s 1/3 - 1/100000
Zwolniona migawka Nie
Typ obiektywu Stałoogniskowy
Ogniskowa mm 2,8
Kąt widzenia poziomy ° 115
Strumień główny max. rozdzielczość Mpix 6
max. rozdzielczość pix 3200 x 1800
max. rozdzielczość kl./s 20
Pozostałe funkcje obrazu AGC, 3D-DNR, BLC, HLC
WDR dB 120
Obszary zainteresowań ROI 1
Tryb korytarzowy Tak
Maski prywatności 4
Funkcja dzień / noc Tak
Oświetlacz
IR zasięg m 30
długość fali nm 850
rodzaj oświetlacza EXIR
Światło białe zasięg m 30
rodzaj oświetlacza LED
Kompresja wideo
Metody kompresji H.265+, H.265, H.264+, H.264, MJPEG
Bitrate 32 kb/s - 16 Mb/s
Liczba strumieni 2
Zapis danych
Slot MicroSD Nie
Audio
Obsługa audio Tak
Częstotliwość próbkowania kHz 8, 16
Metoda kompresji AAC-LC, G.711, G.722.1, G.726, MP2L2, PCM
Analiza obrazu (algorytm tradycyjny)
Zdarzenia podstawowe wyjątek, sabotaż obrazu
Inteligentna analiza obrazu (algorytm Deep Learning)
Klasyfikacja człowiek, pojazd detekcja ruchu 2.0
Sieć
Protokoły TCP/IP, ICMP, HTTP, FTP, DHCP, DNS, RTP, RTSP, NTP, SMTP, IGMP, QoS, IPv6, UDP, IPv4
Standardy Onvif (profil S, T), ISAPI, SDK
Podgląd na żywo 6 kanałów jednocześnie
Użytkownicy do 32 (3 poziomy dostępu: Admonistrator, Operator, Użytkownik)
Aplikacje klienckie iVMS-4200, Hik-Connect
Obsługiwane przeglądarki IE11, Chrome 57,0+, Firefox 52,0+, IE10+
Interfejsy
Ethernet 1 x RJ-45 10/100 Mb/s
Audio wbudowany mikrofon Tak
Pozostałe
Obsługa języka polskiego Tak (tylko j.polski)
Zasilanie PoE V 36-57 (802.3af)
PoE W max. 8
DC V 12
DC A 0,55
DC W max. 6,6
Materiał obudowy metal, plastik
Stopień ochrony IP67
Temperatura pracy °C -30...+60
Dopuszalna wilgotność % 95 lub mniej (bez kondensacji)
Wymiary kamery mm Φ110 x 93
Masa kg 0,66