Kamera IP kopułowa Dahua IPC-HDW2249TM-S-IL-0280B (2 Mpix, 2.8 mm, 0,002 lx, IR 30m, Św. białe 30 m, H.265)

Kod towaru: Q0709
925,45 zł 1028,28 zł
Poprzednia najniższa cena: 798,02 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
1028,28 zł 0 % -
925,45 zł 10 % od 1 szt.
Profesjonalisto - sprawdź swoją cenę Zaloguj się
od 11,00 zł
Dostępny
Kamera 2 Mpix należąca do bazowej serii. Posiada system inteligentnej detekcji ruchu SMD+, inteligentnej ochrony perymetrycznej oraz hybrydowy oświetlacz.
• Rozdzielczość 2 MPix
• Obiektyw o stałej ogniskowej 2,8 mm
• Technika Starlight - wysoka czułość
• Hybrydowy oświetlacz z inteligentnym przełączaniem,
• Full-color- kolorowy obraz przez całą dobę
• Inteligenta detekcja ruchu SMD+ (Smart Motion Detection+)
• Inteligentna ochrona perymetryczna
• Wbudowany mikrofon
• Szczelna obudowa (IP67)
• Możliwość nagrywania na kartę microSD
• Zasilanie DC 12 V lub PoE (802.3af)

Gwarancja

Zapewniamy 3 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Kamera Dahua IPC-HDW2249TM-S-IL-0280B należy do serii LITE, czyli rozwiązań dedykowanych do standardowych instalacji monitoringu. Urządzenia tej serii posiadają podstawowe, najczęściej wykorzystywane funkcje, dlatego stanowią idealne rozwiązanie w większości instalacji, gdzie zapewni stabilną i bezawaryjną pracę. Cechą wyróżniającą jest hybrydowy oświetlacz z inteligentnym przełączaniem, który jest złożony z oświetlacza IR oraz światła białego.
Urządzenie generuje obrazu w rozdzielczości do 2 Mpix nawet przy bardzo słabym oświetleniu. Przy zbyt niskim oświetleniu włącza się hybrydowy oświetlacz z inteligentnym przełączaniem, który składa się z oświetlacza IR oraz światła białego. Wybór trybu oświetlania zależy od ustawień. W trybie pracy z oświetlaczem światłą białego korzysta z techniki Full-Color. Całodobowa wydajność kolorystyczna osiągana jest przez zastosowanie nowoczesnego obiektywu, wysokoczułej matrycy oraz doświetlenia ciepłym światłem białym, które zapewnia kolorowy obraz w przypadku braku wystarczających źródeł światła.
Cechy wyróżniające:
 • Rozdzielczość 2 MPix - 1920 x 1080p przy 25 kl./s,
 • Obiektyw o stałej ogniskowej 2,8 mm,
 • Hybrydowy oświetlacz z inteligentnym przełączaniem,
 • Full-color - kolorowy obraz przez całą dobę,
 • Inteligenta detekcja ruchu SMD+ (Smart Motion Detection +),
 • Inteligentne zdarzenia: wykrywanie przekroczenia linii oraz ruchu w strefie (wejście i wyjście),
 • Wbudowany mikrofon,
 • Protokół RTMP, pozwalający przesłać strumień audio wideo bezpośrednio na popularne platformy streamingowe jak Youtube, Vimeo czy Twitch,
 • Funkcje obrazu: 3D-DNR, WDR, BLC, HLC,
 • Szczelna (IP67) obudowa,
 • Możliwość nagrywania na kartę microSD,
 • Zasilanie DC 12 V lub PoE (802.3af).
Kamera IP kopułowa Dahua IPC-HDW2249TM-S-IL-0280B (2 Mpix, 2.8 mm, 0,002 lx, IR 30m, Św. białe 30 m, H.265)
Wymiary kamery
Najważniejsze funkcje:
Hybrydowy oświetlacz z inteligentnym przełączaniem

Przy domyślnych ustawieniach kamera automatycznie przełącza tryb pracy z oświetlaczem IR lub światłem białym. W trybie nocnym kamera pracuje z oświetlaczem IR, ale gdy w monitorowanej strefie zostanie wykryty obiekt, scena oświetlana jest światłem białym. Zapewnia to większe możliwości identyfikacji (obraz jest kolorowy).
Oświetlacz IR pracuje w nocy
Detekcja obiektu załącza światło białe
Włącza się oświetlacz IR
Inteligenta detekcja ruchu SMD+ (Smart Motion Detection +)

Tradycyjna detekcja ruchu działała w oparciu o zmiany natężenia światła docierającego do piksela (lub większych grup pikseli) przetwornika. Każda taka zmiana światła wyzwala detekcję, dlatego system wyłapuje ruch obiektów, które nie mają znaczenia z punktu widzenia ochrony. Taka detekcja ruchu jest czuła na np. ruch liści na wietrze, przelatujące owady, ptaki, cienie czy opady atmosferyczne.
Nowy system detekcji ruchu SMD potrafi przeanalizować zdarzenia detekcji ruchu pod kątem wykrycia człowieka bądź pojazdu. Dzięki temu powiadomienia alarmowe zostają przefiltrowane i zbędne alarmy zostają zablokowane. Jeśli mamy system z zapisem na kompatybilnym NVR, to nagrania mogą zostać przefiltrowane pod kątem detekcji człowieka lub pojazdu.
Inteligentna ochrona perymetryczna

Funkcje ochrony perymetrycznej: przekroczenia wirtualnej linii oraz wejścia do chronionej strefy potrafią rozpoznać obiekty zainteresowania. Działają one w oparciu o algorytm głębokiego uczenia i mogą dokładnie rozpoznać ludzi i pojazdów. Dzięki temu fałszywe alarmy spowodowane przez nieistotne obiekty można znacznie ograniczyć. Nagrania można szybko przefiltrować pod kątem wyodrębnienia tych obiektów.
Technika Full-color
Kamery z funkcją Full-color rejestrują kolorowy obraz w wysokiej rozdzielczości w dzień i w nocy. Charakteryzuje je bardzo wysoka czułość na poziomie, co sprawia, że kamera do generowania użytecznego obrazu wymaga światła o małym natężeniu - wystarcza oświetlenie uliczne lub światło Księżyca. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu w obiektyw z dużym otworem przysłony - do przetwornika dociera więcej światła. Dodatkowo bardziej czuły przetwornik efektywniej operuje padającym światłem, a procesor sygnałowy utrzymuje balans pomiędzy funkcją redukcji szumów i rozmyciem ruchomych obiektów. Jeśli ilość światła jest niewystarczająca załącza się wbudowany oświetlacz światła białego.
Kolorowy obraz przez całą dobę zapewnia lepszą identyfikację szczegółów pojazdów czy ludzi. Szczególnie ważną zaletą przy pracy w nocy jest brak odbić przy opadach atmosferycznych czy od owadów, co jest częstym problemem w pracy z oświetlaczem IR.
Protokół RTMP do przesyłu wideo i audio bezpośrednio na popularne platformy streamingowe
Kamera obsługuje protokół RTMP (Real-time Streaming Protocol), który jest wymagany do połączenia na popularne platformy streamingowe (Youtube, Vimeo, Facebook, Twitcg itp.). W ten sposób można prowadzić tramsmisje online, które odbiera praktycznie nieograniczone grono odbiorców. Doskonale sprawdza się to przy transmisji wydarzeń np: Mszy Świętych, nabożeństw, rozgrywek sportowych, szkoleń, zdalnej nauki.
Starlight
Kamera wyposażona jest w przetwornik o wysokiej czułości, dzięki czumu generuje użyteczny obraz nawet przy niskim poziomie oświetlenia. Niższa ilość szumów sprawia, że obraz ma lepsze parametry wizualne a dodatkowo kompresja działa wydajniej. Obraz w warunkach dziennych cechuje się poprawnym odwzorowaniem kolorów, a sama kamera przełącza się w tryb nocny później niż w standardowych rozwiązaniach.
Rozszerzony zakres dynamiki (WDR) 120 dB

Poprawna praca kamer monitoringu w trudnych warunkach oświetleniowych jest jednym z najważniejszych priorytetów producentów sprzętu. Zakres dynamiki matrycy jest parametrem mówiącym o zdolności kamery do jednoczesnej rejestracji obszarów bardzo jasnych i ciemnych. Kamery o wysokim zakresie dynamiki (WDR) lepiej radzą sobie przy obserwacji kadrów o dużym kontraście oświetlania. Obraz w większości kamer wyposażonych w funkcję WDR powstaje w wyniku naświetlania matrycy z różnymi ustawieniami ekspozycji (dla elementów ciemnych z wolną migawką, natomiast dla jasnych z szybką). Wynikowy obraz jest połączeniem obu klatek oraz obróbki bazującej na ustalonych przez producenta algorytmach.
Obraz ze standardowej kamery i kamery z WDR w trudnych warunkach oświetleniowych
Kompresja H.265 (+)
Bardzo istotnym parametrem świadczącym o zaawansowaniu urządzenia jest kompresja. Im lepszy rodzaj kompresji, tym mniejsze zapotrzebowanie na pasmo przy takiej samej, subiektywnej jakości. H.265 (HEVC - High Efficiency Video Coding) to aktualnie najbardziej wydajny sposób kompresji. W stosunku do swojego poprzednika (H.264) pozwala ograniczyć średnio o połowę strumień danych i zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Dzięki temu można zastosować dyski twarde o pojemności mniejszej o połowę lub przechowywać nagrania przez czas dwa razy dłuższy. Jego udoskonalona wersja H.265+ została zoptymalizowana pod kątem pracy w systemach monitoringu CCTV. Ich zastosowanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć strumień danych.
Porównanie efektywności kompresji H.264, H.265 i H.265+
Strefy prywatności
Przysłanianie wybranych obszarów w kadrze jest ważnym elementem systemów monitoringu. Do tego celu w kamerach wprowadzono funkcję stref prywatności. Dzięki niej określone części pola widzenia kamery będą niewidoczne (maskowane). Przykładem miejsc wymagających takiego działania są: okna budynków, toalety w łazienkach szkolnych, czy więziennych itp. Gdyby miejsca te nie były maskowane, personel mający dostęp do urządzeń monitoringu mógłby naruszać prywatność osób monitorowanych, łamiąc tym samym obowiązujące prawo.
Zasilanie PoE
PoE (Power over Ethernet) jest nazwą standardu IEEE zasilania urządzeń sieciowych poprzez skrętkę komputerową przy równoczesnym przesyle danych. Możliwe jest zasilanie urządzeń takich, jak: kamery, telefony, przełączniki, punkty dostępowe, itp. Gwarantowaną odległością na której realizowany jest przesył zasilania jest 100m. Dwa najbardziej popularne standardy to 802.03af, który gwarantuje moc dla urządzeń końcowych minimum 12,95W oraz 802.3at - moc 25,5W.
Schemat połączeń zasilania w urządzeniu zasilającym typu switch z PoE (endspan) oraz urządzeniu zasilanym w standardzie 802.3af. Kolor fioletowy-opcja A, żółty-opcja B
Oprogramowanie klienckie na PC - SmartPSS
SmartPSS (Smart Professional Surveillance System) jest łatwym w obsłudze, darmowym oprogramowaniem do obsługi i zarządzania produktami marki Dahua na komputerze z systemem operacyjnym Windows oraz MacOS. Oprogramowanie pozwala w wygodny sposób przeprowadzić zdalną konfigurację systemu, a następnie prowadzić obserwację na żywo. Jego intuicyjny i funkcjonalny interfejs pozwala również na przeglądanie i pobieranie nagrań, inteligentne wyszukiwanie, odbieranie zdarzeń alarmowych, dwukierunkową transmisję audio, wizualizację systemu na e-mapie czy nagrywanie na dysk twardy komputera.
Oprogramowanie klienckie na urządzenia mobilne - DMSS
DMSS
Android
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
iOS
DMSS to aplikacja umożliwiająca obsługę i zarządzanie produktami marki Dahua na urządzeniach mobilnych działających pod kontrolą systemu Android oraz iOS. Zapewnia szerokie możliwości nadzoru i podstawowej konfiguracji: podgląd na żywo (także równocześnie wielu kanałów), sterowanie PTZ, zoom cyfrowy, podsłuch, odtwarzanie nagrań z archiwum i obsługę powiadomień alarmowych. Aplikacja pozwala na łączność za pomocą adresów IP oraz za pośrednictwem chmury P2P.

Dane techniczne

Model IPC-HDW2249TM-S-IL-0280B, IPC-HDW2549TM-S-IL-0280B
Rodzaj towaru kamera IP
Marka Dahua
Seria Seria 2 (Lite), Full-color
Typ standardowa
Zastosowanie zewnętrzna
Obudowa kopułowa, turret
Regulacja 3-osiowa
Kolor biały
Przycisk resetu Tak
Moduł optyczny i obraz
Typ przetwornika CMOS
Wielkość przetwornika 1/2,8
Czułość (tryb kolorowy) lx 0,002 @ (F1,6)
Wartość przysłony F1,6
Prędkość migawki s 1/3 - 1/100000
Typ obiektywu Stałoogniskowy
Ogniskowa mm 2,8
Kąt widzenia poziomy ° 107
Głębia ostrości m 0,7 do ∞
Strumień główny max. rozdzielczość Mpix 2
max. rozdzielczość pix 1920 x 1080
max. rozdzielczość kl./s 25
max. rozdzielczość dla 25 kl./s kl./s 1920 x 1080
Pozostałe funkcje obrazu AGC, 3D-DNR, BLC, HLC
WDR dB 120
Techniki nocne Starlight
Obszary zainteresowań ROI 4
Tryb korytarzowy Tak
Maski prywatności 4
Funkcja dzień / noc Full-color - kolorowy obraz przez całą dobę, Tak (ICR)
Oświetlacz
IR zasięg m 30
długość fali nm 850
rodzaj oświetlacza LED SMD
Światło białe zasięg m 30
rodzaj oświetlacza LED
Kompresja wideo
Metody kompresji H.265+, H.265, H.264+, H.264, MJPEG
Bitrate 12 kb/s - 6 Mb/s
Liczba strumieni 2
Zapis danych
Slot MicroSD Tak
Sposoby zapisu MicroSD (max. 256 GB), NAS
Audio
Obsługa audio Tak
Analiza obrazu (algorytm tradycyjny)
Zdarzenia podstawowe detekcja ruchu, wyjątek, sabotaż obrazu
Zdarzenia zaawansowane wykrycie przekroczenia linii, detekcja intruza, wykrycie wejścia w obszar, wykrycie wyjścia z obszaru
Inteligentna analiza obrazu (algorytm Deep Learning)
Klasyfikacja człowiek, pojazd inteligentna detekcja ruchu SMD, przekroczenie linii, wejście w obszar, wyjście z obszaru
Sieć
Protokoły HTTP, HTTPS, TCP/IP, IPv4, IPv6, RTSP, UDP, NTP, DHCP, DNS, RTMP, SMTP, FTP, SFTP, DHCP, DNS, DDNS, QoS, UPnP, NTP, Multicast, ICMP, IGMP, NFS, PPPoE, 802.1x, Bonjour
Protokół RTMP Tak
Standardy Onvif (profil S, G, T), CGI, P2P
Podgląd na żywo 1 - 20 połączeń (domyślnie 10)
Użytkownicy do 18 (2 domyślne poziomy dostępu: Administrator, Użytkownik)
Aplikacje klienckie Smart PSS, DSS, DMSS
Obsługiwane przeglądarki IE, Chrome, Firefox
Interfejsy
Ethernet 1 x RJ-45 10/100 Mb/s
Audio wbudowany mikrofon Tak
Pozostałe
Zasilanie PoE V 36-57 (802.3af)
PoE W max. 4,4
DC V 12
Materiał obudowy metal, plastik
Stopień ochrony IP67
Temperatura pracy °C -40...+60
Dopuszalna wilgotność % 95 lub mniej (bez kondensacji)
Wymiary kamery mm Φ122 x 99
Masa kg 0,46