Kamera IP kompaktowa Hikvision DS-2CD2047G2H-LIU (4 MPix, 4 mm, 0,0005 lx, hybr. oświetlacz do 40 m, Audio, ColorVu, AcuSense)

Kod towaru: K03212
1804,41 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
1804,41 zł 0 % od 1 szt.
Profesjonalisto - sprawdź swoją cenę Zaloguj się
od 11,00 zł
Dostępny
DS-2CD2047G2H-LIU to kamera IP kompaktowa marki Hikvision z oświetlaczem hybrydowym, wyposażona w technologię ColorVu i AcuSense (II gen.).
• Przetwornik 1/1,8" Progressive Scan CMOS
• Rozdzielczość 4 MPix - 2688 x 1520
• Obiektyw o stałej ogniskowej 4 mm / 89,2° z przysłoną F1,0
• Głębia ostrości: 3,1 m do ∞
• Oświetlacz hybrydowy: IR i światła białego smart light do 40 m
• Kompresja H.265 (+) / H.264 (+) / MJPEG
• Technologia ColorVu i AcuSense (filtr fałszywych alarmów, klasyfikacja obiektów: człowiek, pojazd)
• Detekcja ruchu 2.0
• Inteligentna analiza VCA działająca w oparciu o klasyfikację obiektów (wtargnięcia, przekroczenia linii, wejścia i wyjścia z obszaru)
• Obsługiwane karty microSD o pojemności do 512 GB
• Obsługa trzech strumieni
• Funkcje obrazu: AGC, 3D-DNR, WDR (130 dB), BLC, HLC
• Obszar zainteresowań ROI
• Funkcja ANR
• Wbudowany mikrofon
• Aplikacja na komputer iVMS-4200 i smartfona Hik-Connect (Andriod, iOS)
• Dostęp przez chmurę P2P
• Stopień ochrony: IP67
• Zasilanie DC 12 V lub PoE (802.3af)

Gwarancja

Zapewniamy 3 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

DS-2CD2047G2H-LIU to kamera IP kompaktowa marki Hikvision z oświetlaczem hybrydowym, wyposażona w technologię ColorVu i AcuSense (II gen.). Dzięki technologii ColorVu kamera może rejestrować obraz w nocy w trybie kolorowym z zachowaniem ważnych dla identyfikacji detali. Technologia AcuSense pozwala zwiększyć skuteczność działania systemu monitoringu poprzez eliminację fałszywych i uciążliwych alarmów dzięki filtrowaniu obiektów typu człowiek / pojazd. Zastosowanie oświetlacza IR oraz LED w jednej kamerze, pozwala jej pracować w kilku trybach: klasyczna podczerwień, białe światło LED oraz tryb inteligentny w którym po wykryciu obiektu typu człowiek lub pojazd włącza się doświetlenie LED umożliwiając obserwację w trybie kolorowym, natomiast po zniknięciu obiektu kamera ponownie przełącza się w tryb IR.
Kamera wyposażona została przetwornik o dużych rozmiarach 1/1,8" Progressive Scan CMOS o rozdzielczości 4 Mpix charakteryzujący się bardzo dużą czułością i zdolnością przechwytywania obrazu przy niskim natężeniu oświetlenia. Kamera posiada bardzo jasny obiektyw F1,0 z ogniskową 4 mm, który umożliwia obserwację pod kątem 89,2°. Wbudowany mikrofon pozwala na nagrywanie dźwięku. Oświetlacz podczerwieni IR oraz światła białego LED o zasięgu do 40 m zapewnia prawidłowa obserwację w warunkach nocnych. Obsługa starszych i najnowszych metod kompresji H.265(+), pozwala na wydłużenie czasu archiwizacji nagrań przy zachowaniu doskonałej jakości obrazu wraz zachowaniem wstecznej kompatybilności. Dodatkowe funkcje wspomagające poprawę jakości obrazu takie jak: AGC, 3D-DNR, WDR (130 dB), BLC, HLC oraz wbudowana analityka obrazu (VCA) działająca w oparciu o algorytm deep learning, pozwala wykorzystać kamerę do realizacji zaawansowanych projektów. Obudowa wysokiej klasy szczelności IP67, zapewnia ochronę elektroniki przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Kamerę można zasilać w sposób konwencjonalny DC 12 V lub przez PoE (zgodność ze standardem 802.3af).
UWAGA! Aktualna wersja oprogramowania dostępna jest pod linkiem
Cechy szczególne:
 • przetwornik 1/1,8" Progressive Scan CMOS,
 • rozdzielczość 4 MPix - 2688 x 1520,
 • obiektyw o stałej ogniskowej 4 mm / 89,2° z przysłoną F1,0,
 • głębia ostrości: 3,1 m do ,
 • oświetlacz hybrydowy: IR i światła białego smart light do 40 m,
 • kompresja H.265 (+) / H.264 (+) / MJPEG,
 • technologia ColorVu i AcuSense (filtr fałszywych alarmów, klasyfikacja obiektów: człowiek, pojazd),
 • detekcja ruchu 2.0,
 • inteligentna analiza VCA działająca w oparciu o klasyfikację obiektów (wtargnięcia, przekroczenia linii, wejścia i wyjścia z obszaru),
 • obsługiwane karty microSD o pojemności do 512 GB,
 • obsługa trzech strumieni,
 • funkcje obrazu: AGC, 3D-DNR, WDR (130 dB), BLC, HLC,
 • obszar zainteresowań ROI,
 • funkcja ANR,
 • wbudowany mikrofon,
 • aplikacja na komputer iVMS-4200 i smartfona Hik-Connect (Andriod, iOS),
 • dostęp przez chmurę P2P,
 • stopień ochrony: IP67,
 • zasilanie DC 12 V lub PoE (802.3af).
Technologia Smart Hybrid Light z ColorVu
Firma Hikvision wprowadziła do oferty kamery Smart Hybrid Light, które łączą w sobie zalety kamer tradycyjnych oraz kamer z serii ColorVu. Kamery tradycyjne posiadają oświetlacz podczerwieni IR, który doświetla scenę, umożliwiając rejestrację obrazu w nocy, kosztem utraty szczegółów w postaci kolorów. Kamery ColorVu, mogą rejestrować obraz kolorowy przez całą dobę, jednak wykorzystanie doświetlenia w postaci światła białego nie zawsze jest oczekiwane. Aby sprostać tym wymaganiom Hikvision wprowadza inteligentne kamery hybrydowe z technologią ColorVu, wyposażone w trzy tryby oświetlenia seceny: klasyczna podczerwień, białe światło LED oraz tryb inteligentny. W trybie inteligentnym kamera wyzwala światło białe po wykryciu sylwetki człowieka lub pojazdu zapewniając tym samym obraz kolorowy. Po opuszczeniu przez obiekt strefy detekcji, kamera przełącza się z powrotem do trybu IR. Światło LED oprócz oświetlenia sceny w celu zapewnienia obrazu kolorowego, pełni dodatkową funkcję w postaci odstraszania intruza. O tym w jakim trybie będzie pracowała kamera, decyduje użytkownik.
Kiedy na scenie nie ma człowieka lub pojazdu, kamera wykorzystuje tryb IR
Gdy na scenie pojawi się człowiek lub pojazd, kamera włączy doświetlenie LED i przełączy się w tryb kolorowy
Kiedy człowiek lub pojazd opuści scenę, kamera przełączy się z powrotem do trybu IR
Niezwykłe właściwości kamer z serii ColorVu wynikają z dwóch kluczowych technologii sprzętowych. Pierwsza z nich to jasny obiektyw z dużym otworem przesłony o wartości F1,0, który w porównaniu z tradycyjną kamerą wyposażoną w obiektyw z przesłoną F2,0 dostarcza do sensora 4 razy więcej światła. Druga, to wykorzystanie przetwornika o dużych rozmiarach, który wyposażony jest w najnowsze technologie w celu zapewnienia jasnego i kolorowego obrazu w niemal każdych warunkach oświetleniowych. Kamera posiada również oświetlacz LED światła białego (z możliwością wyłączenia w menu kamery) który może włączyć się automatycznie w przypadku bardzo ciemnych warunków panujących na scenie.
Zastosowanie przysłony F1,0 pozwala dostarczyć do przetwornika 4 razy więcej
światła w porównaniu z przysłoną F2,0
EasyIP 4.0 (AcuSense + ColorVu)
Opisywana kamera należy do serii EasyIP 4.0 w której aktualnie znajdują się modele kamer wyposażone w oświetlacze IR, LED, hybrydowe, funkcję detekcji ruchu 2.0 (filtr człowiek i pojazd), technologię ColorVu oraz AcuSense (II gen). AcuSense bazuje na algorytmach deep learning, umożliwiając klasyfikację celów ze względu na sylwetkę człowieka i pojazdu z wykorzystaniem inteligentnej analizy VCA takiej jak wykrycie wtargnięcia, przekroczenia linii, wejścia i wyjścia z obszaru. Dzięki precyzyjnemu rozpoznawaniu, system może odfiltrować nawet 90% zdarzeń wywołujących fałszywe alarmy (np. zwierzęta, deszcz, pajęczyny, ruszające się liście, itp.) co znacząco zwiększa trafność i skuteczność alarmowania oraz przyczynia się do obniżenia kosztów pracy. Kamery ColorVu dzięki możliwości wyświetlenia obrazu kolorowego w każdych warunkach, pozwalają zarejestrować wszystkie szczegóły na obserwowanej scenie.
Detekcja ruchu 2.0
Kamera obsługuje funkcję detekcji ruchu 2.0, która filtruje wykryte obiekty pod kątem sylwetki człowiek / pojazd. Pozwala to zwiększyć skuteczność działania całego systemu i zmniejszyć ilość fałszywych alarmów jakie docierają do użytkownika. Po wyłączeniu filtra detekcja może działać tak jak dotychczasowe rozwiązania biorąc pod uwagę wszystkie obiekty. Dzięki detekcji ruchu 2.0, nagrania zapisane na rejestratorze NVR wspierającym tą technologię, mogą być w szybki sposób przeszukane pod kątem sylwetki człowieka czy pojazdu, bez potrzeby przeglądania wielu godzin materiału.
Detekcja ruchu 2.0
Kompresja H.265 (+)
Bardzo istotnym parametrem świadczącym o zaawansowaniu urządzenia jest kompresja. Im lepszy rodzaj kompresji, tym mniejsze zapotrzebowanie na pasmo przy takiej samej, subiektywnej jakości. H.265 (HEVC - High Efficiency Video Coding) to aktualnie najbardziej wydajny sposób kompresji. W stosunku do swojego poprzednika (H.264) pozwala ograniczyć średnio o połowę strumień danych i zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Dzięki temu można zastosować dyski twarde o pojemności mniejszej o połowę lub przechowywać nagrania przez czas dwa razy dłuższy. Jego udoskonalona wersja H.265+ została zoptymalizowana pod kątem pracy w systemach monitoringu CCTV. Ich zastosowanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć strumień danych.
Porównanie efektywności kompresji H.264, H.265 i H.265+
Oprogramowanie klienckie iVMS-4200
iVMS-4200 to oprogramowanie klienckie dedykowane zarządzania i nadzoru nad systemami bezpieczeństwa marki Hikvision, takimi jak rejestratory (IP, TurboHD), wideodomofony, kontrola dostępu, dekodery itp. Oprogramowanie pozwala w prosty i wygodny sposób czuwać nad wszystkimi systemami oferując podgląd z kamer IP, zdalne odtwarzanie nagrań, zdalną konfigurację, obsługę zdarzeń alarmowych, dwukierunkową transmisję audio, obsługę e-map, nagrywanie na dysk twardy i wiele innych.
Okno logowania oprogramowania klienckiego iVMS-4200 (v3)
Dostęp przez chmurę P2P - aplikacja Hik-Connect
Do obsługi urządzeń Hikvision za pomocą telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Android lub iOS dedykowana jest aplikacja mobilna Hik-Connect. Może być stosowana do zdalnego podglądu obrazu na żywo z rejestratorów DVR, NVR, kamer sieciowych, wideodomofonów z wykorzystaniem sieci Wi-Fi, 2G lub 3G a także do podglądu zapisanych nagrań. Obsługa wideodomofonów za pomocą aplikacji dodatkowo pozwala na zdalne otwieranie elektrozaczepu, odbieranie powiadomień oraz przekazywanie rozmów z panelu wejściowego na telefon w przypadku nieobecności lokatora. Aplikacja pozwalana łączność za pomocą adresów IP oraz za pośrednictwem chmury P2P. Hik-Connect to również nazwa usługi działającej w chmurze umożliwiająca dostęp do urządzeń w sytuacji gdy brak jest zewnętrznego adresu IP.
Gwarancja ciągłości nagrań dzięki funkcji ANR
Rozbudowane aplikacje do organizacji i użytkowania systemów CCTV
Nasza biblioteka zawiera przegląd aplikacji dedykowanych dla instalatorów oraz użytkowników systemów monitoringu bazujących na urządzeniach Hikvision.

Widok okna głównego programu SADP
SADP (ang. Search Active Device Protocol) to darmowe i proste w obsłudze oprogramowanie przeznaczone do wyszukiwania w sieci lokalnej kamer i rejestratorów marki Hikvision, modyfkacji parametrów sieciowych oraz przywracania haseł. Szczegółowe informacje dotyczące przywracania haseł (pkt. 8) oraz obsługi programu, można znaleźć w bibliotece Aplikacja SADP - narzędzie do organizacji systemów CCTV opartych na urządzeniach HIKVISION w sieci lokalnej.

Dane techniczne

Model DS-2CD2047G2H-LIU
Rodzaj towaru kamera IP
Marka Hikvision
Seria EasyIP 4.0, Standardowa
Technologie AcuSense, ColorVu, Smart Hybrid Light
Typ standardowa
Zastosowanie zewnętrzna
Obudowa tubowa
Regulacja 3-osiowa
Kolor biały
Przycisk resetu Tak
Moduł optyczny i obraz
Typ przetwornika CMOS
Wielkość przetwornika 1/1,8
Czułość (tryb kolorowy) lx 0,0005 @ (F1,0, AGC ON)
Wartość przysłony F1,0
Prędkość migawki s 1/3 - 1/100000
Typ obiektywu Stałoogniskowy
Ogniskowa mm 4
Kąt widzenia poziomy ° 89,2
Głębia ostrości m 3,1 do ∞
Strumień główny max. rozdzielczość Mpix 4
max. rozdzielczość pix 2688 x 1520
max. rozdzielczość kl./s 25
Pozostałe funkcje obrazu AGC, 3D-DNR, BLC, HLC
WDR dB 130
Obszary zainteresowań ROI 1
Tryb korytarzowy Tak
Maski prywatności 4
Funkcja dzień / noc Tak
Oświetlacz
IR zasięg m 40
długość fali nm 850
rodzaj oświetlacza EXIR
Światło białe zasięg m 40
rodzaj oświetlacza LED
Kompresja wideo
Metody kompresji H.265+, H.265, H.264+, H.264, MJPEG
Bitrate 32 kb/s - 8 Mb/s
Liczba strumieni 3
Zapis danych
Slot MicroSD Tak
Sposoby zapisu MicroSD (max. 512 GB), NAS
Funkcja ANR Tak
Audio
Obsługa audio Tak
Częstotliwość próbkowania kHz 8, 16, 32, 44.1, 48
Metoda kompresji G.711, G.722.1, G.726, MP2L2, MP3, AAC
Analiza obrazu (algorytm tradycyjny)
Zdarzenia podstawowe wyjątek, sabotaż obrazu
Inteligentna analiza obrazu (algorytm Deep Learning)
Klasyfikacja człowiek, pojazd detekcja ruchu 2.0, przekroczenie linii, wejście w obszar, wyjście z obszaru, wtargnięcie
Pozostałe zdarzenia przechwytywanie twarzy
Sieć
Protokoły IPv4/IPv6, SFTP, SRTP, TCP/IP, WebSocket, WebSockets, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, PPPoE, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP, 802.1X, QoS, Bonjour, SSL/TLS
Standardy ISUP, Onvif (profil S, G, T), ISAPI, SDK
Podgląd na żywo 6 kanałów jednocześnie
Użytkownicy do 32 (3 poziomy dostępu: Admonistrator, Operator, Użytkownik)
Aplikacje klienckie iVMS-4200, Hik-Connect, Hik-Central
Obsługiwane przeglądarki Edge 89+, IE11, Chrome 57,0+, Firefox 52,0+, IE10+
Interfejsy
Ethernet 1 x RJ-45 10/100 Mb/s
Audio wbudowany mikrofon Tak
Pozostałe
Obsługa języka polskiego Tak
Zasilanie PoE V 36-57 (802.3af)
PoE W max. 7
DC V 12
DC A 0,58
DC W max. 7
Materiał obudowy metal
Stopień ochrony IP67
Temperatura pracy °C -30...+60
Dopuszalna wilgotność % 95 lub mniej (bez kondensacji)
Wymiary kamery mm Φ75 × 180
Masa kg 0,75