Kamera IP kompaktowa Dahua IPC-HFW5249T-ASE-NI-0360B (2 MPix, 3,6 mm, 0,001 lx, Full-color, WizMind, SMD+, WDR, RTMP)

Kod towaru: Q105249E
1563,08 zł 1736,76 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
1736,76 zł 0 % -
1563,08 zł 10 % od 1 szt.
od 11,00 zł
Dostępny
Kamera Starlight Full-color, bez oświetlacza, rozdzielczość 2 MPix, obiektyw 3,6 mm.
• Rozdzielczość 2 MPix - 1920 x 1080 przy 25 kl./s
• Obiektyw o stałej ogniskowej 3,6 mm
• Full-color - kolorowy obraz przez całą dobę
• Kompresja H.265(+) / H.264(+) / MJPEG
• Funkcje obrazu: 3D-DNR, WDR, BLC, HLC
• RTMP
• SMD
• Złącza audio
• Złącza alarmowe

Gwarancja

Zapewniamy 3 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Kamera Dahua IPC-HFW5249T-ASE-NI-0360B należy do serii AI (WizMind).Są to produkty, które posiadają dodatkowy układ elektroniczny AI odpowiadający za analizę obrazu na żywo przy wykorzystaniu algorytmów głębokiego uczenia. Dzięki tej funkcji kamery potrafią skupić się na najważniejszym celu monitoringu, czyli wykrywaniu ludzi lub pojazdów. Pozwala to na zwiększenie wydajności systemu monitoringu, bo zbędne alarmy nie są przesyłane do aplikacji klienckich czy centrum monitoringu. Algorytm wykorzystywany jest również do funkcji ochrony perymetrycznej z klasyfikacją (wykrywanie przekroczenia linii oraz ruchu w strefie, detekcja zgromadzeń, parkowania), wykonywania zdjęć twarzy oraz zliczania osób. Dodatkowo kamera generuje mapy cieplne, czyli wizualizacje analizy obrazu z kamery, ilustrujące przemieszczanie klientów. Pokazują one kluczowe z punktu widzenia sprzedawcy parametry, tj. którędy poruszają się klienci oraz ile czasu spędzają przy określonych regałach. Informacje te można wykorzystać do lepszej organizacji przestrzeni sklepowej i rozmieszczenia towarów na półkach.
Urządzenie wyposażone jest w nowoczesny przetwornik obrazu o rozdzielczości 2 Mpix, który gwarantuje obraz wysokiej jakości - zarówno w warunkach dziennych (szeroki zakres dynamiki obrazu) jak i nocnych (technika Starlight+, która zapewnia wysoka czułość).
Kamera obsługuje funkcję ePoE. Umożliwia ona tworzenie zaawansowanych sieci z kamerami IP połączonymi kablem sieciowym lub koncentrycznym, przez co nie ma potrzeby tworzenia pośrednich punktów dystrybucji zasilania. Daje to znaczne oszczędności już na etapie budowania sieci. Technika ta pozwala na transmisję przez przewód UTP kat. 5E z prędkością 100 Mb/s przy przesyle 25,4 W mocy na odległość 300 metrów oraz 10 Mb/s i 13 W na odległość 800 metrów. Wymagana są switche PoE z obsługą tej funkcji. Przesył zasilania i danych można zrealizować również przez przewody koncentryczne, do czego wymagane są specjalne konwertery EoC.
Cechy wyróżniające:
 • Rozdzielczość 2 MPix - 1920 x 1080 przy 25 kl./s,
 • Obiektyw o zmiennej ogniskowej motozoom 3,6 mm / 88°,
 • Full-color - kolorowy obraz przez całą dobę, kamera nie ma żadnego oświetlacza,
 • Technika Starlight+ - wysoka czułość 0,001 lx,
 • Kompresja H.265(+) / H.264(+) / MJPEG,
 • Funkcje obrazu: 3D-DNR, WDR, BLC, HLC,
 • Systemy detekcji ruchu, strefy prywatności,
 • Funkcje ochrony perymetrycznej z klasyfikacją realizowane przez algorytm głębokiego uczenia (wykrywanie przekroczenia linii oraz ruchu w strefie, detekcja zgromadzeń, parkowania), wykonywanie zdjęć twarzy oraz zliczanie osób,
 • Inteligenta detekcja ruchu SMD+ (Smart Motion Detection+),
 • Protokół RTMP, pozwalający przesłać strumień audio wideo bezpośrednio na popularne platformy streamingowe jak Youtube, Vimeo czy Twitch,
 • Złącze alarmowe 1 wejścia / 1 wyjście,
 • Złącze audio 1 wejście / 1 wyjście do podłączenia mikrofonu / głośnika,
 • Szczelna (IP67),
 • Możliwość nagrywania na kartę microSD,
 • Zasilanie DC 12 V lub PoE (802.3af).
Najważniejsze funkcje:
Starlight+ - czułość 0,001 lx
WDR 120dB - obraz o dużej dynamice
Obsługa nagrywania na kartach pamięci microSD o pojemności do 256 GB
Kompresja H265 (+) - mniejszy strumień danych - oszczędność przestrzeni dyskowej i mniej danych przy zdalnym podglądzie
Sztuczna inteligencja

Kamera dokonuje analizy obrazu w oparciu o algorytmy głębokiego uczenia (deep learning). W swoim działaniu odwzorowują one strukturę i sposób działania ludzkiego mózgu. Podobnie jak w mózgu, w procesie uczenia budowane są połączenia pomiędzy sztucznymi neuronami (programami) i tworzona jest wielowarstwowa sztuczna sieć neuronowa. Algorytm samodzielnie analizuje wzorcowe zdjęcia i nagrania wyszukując cechy wspólne, a następnie tworzy odpowiednie połączenia. W ten sposób budowane są tzw. warstwy odpowiedzialne za wykrycie określonej cechy. Im więcej warstw posiada algorytm, tym dokładniejsza jest analiza. Dlatego kluczowym jest trening na wielkiej liczbie danych.
Dopiero wielowarstwowe sieci mogą zbierać informacje i wykonywać odpowiednie działania, przede wszystkim automatyczną ekstrakcję i reprezentację cech (wzorców) występujących w danych, uczących sieć m.in. rozpoznawać twarze, marki pojazdów, gatunki zwierząt czy też zdarzenia, np. upadek.
Wyszkolony algorytm używany jest do analizy wideo. Można wyróżnić takie funkcje jak:
 • Ochrona perymetryczna
Funkcja ochrony perymetrycznej polega na wykrywaniu przekroczenia linii lub wkroczenia na obszar chroniony. Urządzenie rozróżnia jaki obiekt narusza kontrolowany obszar oraz automatyczne filtruje fałszywe alarmy wywoływane przez zwierzęta, szeleszczące liście, jasne światła, deszcz lub śnieg itp. Uzyskujemy dzięki temu znaczną dokładność alarmów. Dodatkowo urządzenie może wysyłać alarm w momencie wykrycia niepożądanego zdarzenia.
 • Zliczanie osób
Liczba osób, które wchodzą / wychodzą / mijają określone obszary, w określonych przedziałach czasowych są liczone po wyfiltrowaniu nieistotnych celów (wózki sklepowe, szwendanie, personel itp.).
Inteligenta detekcja ruchu SMD (Smart Motion Detection)

Tradycyjna detekcja ruchu działała w oparciu o zmiany natężenia światła docierającego do piksela (lub większych grup pikseli) przetwornika. Każda taka zmiana światła wyzwala detekcję, dlatego system wyłapuje ruch obiektów, które nie mają znaczenia z punktu widzenia ochrony. Taka detekcja ruchu jest czuła na np. ruch liści na wietrze, przelatujące owady, ptaki, cienie czy opady atmosferyczne.
Nowy system detekcji ruchu SMD potrafi przeanalizować zdarzenia detekcji ruchu pod kątem wykrycia człowieka bądź pojazdu. Dzięki temu powiadomienia alarmowe zostają przefiltrowane i zbędne alarmy zostają zablokowane. Jeśli mamy system z zapisem na kompatybilnym NVR, to nagrania mogą zostać przefiltrowane pod kątem detekcji człowieka lub pojazdu. SDM+ to usprawniona wersja detekcji ruchu, działająca w oparciu o algorytmy głębokiego uczenia. Skuteczność filtrowania zdarzeń wynosi 95%.
Technika Full-color
Kamery z funkcją Full-color rejestrują kolorowy obraz w wysokiej rozdzielczości w dzień i w nocy. Charakteryzuje je bardzo wysoka czułość, co sprawia, że kamera do generowania użytecznego obrazu wymaga światła o małym natężeniu - wystarcza oświetlenie uliczne lub światło Księżyca. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu w obiektyw z dużym otworem przysłony F1,0 - do przetwornika dociera więcej światła. Dodatkowo bardziej czuły przetwornik efektywniej operuje padającym światłem, a procesor sygnałowy utrzymuje balans pomiędzy funkcję redukcji szumów i rozmyciem ruchomych obiektów.
Kolorowy obraz przez całą dobę zapewnia lepszą identyfikację szczegółów pojazdów czy ludzi. Szczególnie ważną zaletą przy pracy w nocy jest brak odbić przy opadach atmosferycznych czy od owadów, co jest częstym problemem w pracy z oświetlaczem IR.
Starlight+
Rozszerzony zakres dynamiki (WDR) 120 dB

Poprawna praca kamer monitoringu w trudnych warunkach oświetleniowych jest jednym z najważniejszych priorytetów producentów sprzętu. Zakres dynamiki matrycy jest parametrem mówiącym o zdolności kamery do jednoczesnej rejestracji obszarów bardzo jasnych i ciemnych. Kamery o wysokim zakresie dynamiki (WDR) lepiej radzą sobie przy obserwacji kadrów o dużym kontraście oświetlania. Obraz w większości kamer wyposażonych w funkcję WDR powstaje w wyniku naświetlania matrycy z różnymi ustawieniami ekspozycji (dla elementów ciemnych z wolną migawką, natomiast dla jasnych z szybką). Wynikowy obraz jest połączeniem obu klatek oraz obróbki bazującej na ustalonych przez producenta algorytmach.
Obraz ze standardowej kamery i kamery z WDR w trudnych warunkach oświetleniowych
Kompresja H.265 (+)
Bardzo istotnym parametrem świadczącym o zaawansowaniu urządzenia jest kompresja. Im lepszy rodzaj kompresji, tym mniejsze zapotrzebowanie na pasmo przy takiej samej, subiektywnej jakości. H.265 (HEVC - High Efficiency Video Coding) to aktualnie najbardziej wydajny sposób kompresji. W stosunku do swojego poprzednika (H.264) pozwala ograniczyć średnio o połowę strumień danych i zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Dzięki temu można zastosować dyski twarde o pojemności mniejszej o połowę lub przechowywać nagrania przez czas dwa razy dłuższy. Jego udoskonalona wersja H.265+ została zoptymalizowana pod kątem pracy w systemach monitoringu CCTV. Ich zastosowanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć strumień danych.
Porównanie efektywności kompresji H.264, H.265 i H.265+
Strefy prywatności
Przysłanianie wybranych obszarów w kadrze jest ważnym elementem systemów monitoringu. Do tego celu w kamerach wprowadzono funkcję stref prywatności. Dzięki niej określone części pola widzenia kamery będą niewidoczne (maskowane). Przykładem miejsc wymagających takiego działania są: okna budynków, toalety w łazienkach szkolnych, czy więziennych itp. Gdyby miejsca te nie były maskowane, personel mający dostęp do urządzeń monitoringu mógłby naruszać prywatność osób monitorowanych, łamiąc tym samym obowiązujące prawo.
Zasilanie PoE
PoE (Power over Ethernet) jest nazwą standardu IEEE zasilania urządzeń sieciowych poprzez skrętkę komputerową przy równoczesnym przesyle danych. Możliwe jest zasilanie urządzeń takich, jak: kamery, telefony, przełączniki, punkty dostępowe, itp. Gwarantowaną odległością na której realizowany jest przesył zasilania jest 100m. Dwa najbardziej popularne standardy to 802.03af, który gwarantuje moc dla urządzeń końcowych minimum 12,95W oraz 802.3at - moc 25,5W.
Schemat połączeń zasilania w urządzeniu zasilającym typu switch z PoE (endspan) oraz urządzeniu zasilanym w standardzie 802.3af. Kolor fioletowy-opcja A, żółty-opcja B
Oprogramowanie klienckie na PC - SmartPSS
SmartPSS (Smart Professional Surveillance System) jest łatwym w obsłudze, darmowym oprogramowaniem do obsługi i zarządzania produktami marki Dahua na komputerze z systemem operacyjnym Windows oraz MacOS. Oprogramowanie pozwala w wygodny sposób przeprowadzić zdalną konfigurację systemu, a następnie prowadzić obserwację na żywo. Jego intuicyjny i funkcjonalny interfejs pozwala również na przeglądanie i pobieranie nagrań, inteligentne wyszukiwanie, odbieranie zdarzeń alarmowych, dwukierunkową transmisję audio, wizualizację systemu na e-mapie czy nagrywanie na dysk twardy komputera.
Oprogramowanie klienckie na urządzenia mobilne - DMSS
DMSS
Android
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
iOS
DMSS to aplikacja umożliwiają obsługę i zarządzanie produktami marki Dahua na urządzeniach mobilnych działających pod kontrolą systemu Android oraz iOS. Zapewnia szerokie możliwości nadzoru i podstawowej konfiguracji: podgląd na żywo (także równocześnie wielu kanałów), sterowanie PTZ, zoom cyfrowy, podsłuch, odtwarzanie nagrań z archiwum i obsługę powiadomień alarmowych. Aplikacja pozwalana łączność za pomocą adresów IP oraz za pośrednictwem chmury P2P.
Wymiary kamery

Dane techniczne

Model HFW5249T-ASE-NI-0360B
Rodzaj towaru Kamera IP
Marka Dahua
Seria Full-color, Pro AI, WizMind
Typ Standardowa
Zastosowanie Zewnętrzna
Obudowa Tubowa
Regulacja 3-osiowa
Kolor Biały
Przycisk resetu Tak
Moduł optyczny i obraz
Typ przetwornika CMOS
Wielkość przetwornika 1/2,8
Czułość (tryb kolorowy) lx 0,001 @ F1.0
Wartość przysłony F1,0
Prędkość migawki s 1/3 - 1/100000
Typ obiektywu Stałoogniskowy
Ogniskowa mm 3,6
Kąt widzenia poziomy ° 88
Głębia ostrości m 1,7 do ∞
Strumień główny max. rozdzielczość Mpix 2
max. rozdzielczość pix 1920 x 1080
max. rozdzielczość kl./s 25
Pozostałe funkcje obrazu AGC, 3D-DNR, BLC, HLC, Defog, EIS
WDR dB 120
Techniki wspomagające obraz nocny Starlight
Obszary zainteresowań ROI 4
Tryb korytarzowy Tak
Maski prywatności 4
Funkcja dzień / noc Full-color - kolorowy obraz przez całą dobę
Zapis danych
Slot MicroSD Tak
Sposoby zapisu MicroSD (max. 256 GB), NAS
Funkcja ANR Tak
Audio
Wejście 1, RCA
Wyjście 1, RCA
Analiza obrazu (algorytm tradycyjny)
Zdarzenia podstawowe Detekcja ruchu, Wyjątek, Sabotaż obrazu
Zdarzenia zaawansowane Mapy ciepła, Porzucony obiekt, Wykrycie przekroczenia linii, Detekcja intruza, Wykrycie wejścia w obszar, Wykrycie wyjścia z obszaru, Detekcja twarzy, Pozostawienie przedmiotu w strefie, Usunięcie przedmiotu, Zliczanie ludzi
Inteligentna analiza obrazu (algorytm Deep Learning)
WizSense (filtr człowiek, pojazd) Detekcja parkowania, Detekcja ruchu SMD / SMD+, Detekcja uchu w strefie, Detekcja zgromadzeń, Wykrycie przekroczenia linii, Wykrycie wejścia w obszar, Wykrycie wyjścia z obszaru
Acusense (filtr człowiek, pojazd) Detekcja ruchu 2.0, Detekcja intruza, Wykrycie przekroczenia linii, Wykrycie wejścia w obszar, Wykrycie wyjścia z obszaru
Pozostałe zdarzenia Pozostawienie przedmiotu w strefie, Przechwytywanie twarzy, Wykrywanie kolejki osób
Sieć
Protokoły HTTP, HTTPS, TCP/IP, IPv4, IPv6, RTSP, UDP, NTP, DHCP, DNS, RTMP, SMTP, FTP, SFTP, DHCP, DNS, DDNS, QoS, UPnP, NTP, Multicast, ICMP, IGMP, NFS, PPPoE, 802.1x, Bonjour
Protokół RTMP Tak
Standardy Onvif (profil S, G, T), CGI, P2P
Podgląd na żywo 1 - 20 połączeń (domyślnie 10)
Użytkownicy do 18 (2 domyślne poziomy dostępu: Administrator, Użytkownik)
Aplikacje klienckie Smart PSS, DSS, DMSS
Obsługiwane przeglądarki IE, Chrome, Firefox
Interfejsy
Ethernet 1 x RJ-45 10/100 Mb/s
Alarm Wejście 1 (5 mA, 3 - 5 V DC)
Wyjście 1 (300 mA, 12 V DC)
Pozostałe
Zasilanie PoE V 36-57 (802.3af)
PoE W max. 3,8
DC V 12
Materiał obudowy Metal
Stopień ochrony IP67
Temperatura pracy °C -40...+60
Dopuszalna wilgotność % 95 lub mniej (bez kondensacji)
Wymiary kamery mm 244 x 79 x 76
Masa kg 0,8