Kamera IP kompaktowa Dahua IPC-HFW3549E-AS-LED-0280B (5 MPix, 2,8 mm, 0,003 lx, Full-color, Św. białe 30 m, WizSense, SMD+)

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Kamera Dahua IPC-HFW3549E-AS-LED-0280B należy do serii AI (WizSense). Są to produkty, które posiadają dodatkowy układ elektroniczny AI odpowiadający za analizę obrazu na żywo przy wykorzystaniu algorytmów głębokiego uczenia. Dzięki tej funkcji kamery potrafią skupić się na najważniejszym celu monitoringu czyli wykrywaniu ludzi lub pojazdów. Pozwala to na zwiększenie wydajności systemu monitoringu, bo zbędne alarmy nie są przesyłane do aplikacji klienckich czy centrum monitoringu.
Urządzenie umożliwiająca rejestrację obrazu w rozdzielczości do 5 Mpix i pozwalająca uzyskać kolorowy obraz w wysokiej rozdzielczości, nawet przy bardzo słabym oświetleniu lub jego braku. Całodobowa wydajność kolorystyczna osiągana jest przez zastosowanie nowoczesnego obiektywu, wysokoczułej matrycy oraz doświetlenia ciepłym światłem białym, które zapewnia kolorowy obraz w przypadku braku wystarczających źródeł światła
Cechy wyróżniające:
 • Rozdzielczość 5 MPix - 2592 × 1944 przy 20 kl./s,
 • Obiektyw o stałej ogniskowej 2,8 mm / 107°,
 • Full-color - kolorowy obraz przez całą dobę,
 • Oświetlacz światła białego o zasięgu do 30 m,
 • Kompresja H.265(+) / H.264(+) / MJPEG,
 • Funkcje obrazu: 3D-DNR, WDR, BLC, HLC,
 • Systemy detekcji ruchu, strefy prywatności,
 • Inteligentne zdarzenia: wykrywanie przekroczenia linii oraz ruchu w strefie (wejście i wyjście),
 • Inteligenta detekcja ruchu SMD+ (Smart Motion Detection+),
 • Protokół RTMP, pozwalający przesłać strumień audio wideo bezpośrednio na popularne platformy streamingowe jak Youtube, Vimeo czy Twitch,
 • Szczelna (IP67) obudowa,
 • Złącze alarmowe 1 WE / 1 WY,
 • Złącze audio 1 WE / 1 WY do podłączenia mikrofonu / głośnika,
 • Możliwość nagrywania na kartę microSD,
 • Zasilanie DC 12 V lub PoE (802.3af).
Najważniejsze funkcje:
Starlight+ - czułość 0.003 lx
WDR 120dB - obraz o dużej dynamice
Obsługa nagrywania na kartach pamięci microSD o pojemności do 256 GB
Kompresja H265 (+) - mniejszy strumień danych - oszczędność przestrzeni dyskowej i mniej danych przy zdalnym podglądzie
Inteligenta detekcja ruchu SMD (Smart Motion Detection)

Tradycyjna detekcja ruchu działała w oparciu o zmiany natężenia światła docierającego do piksela (lub większych grup pikseli) przetwornika. Każda taka zmiana światła wyzwala detekcję, dlatego system wyłapuje ruch obiektów, które nie mają znaczenia z punktu widzenia ochrony. Taka detekcja ruchu jest czuła na np. ruch liści na wietrze, przelatujące owady, ptaki, cienie czy opady atmosferyczne.
Nowy system detekcji ruchu SMD potrafi przeanalizować zdarzenia detekcji ruchu pod kątem wykrycia człowieka bądź pojazdu. Dzięki temu powiadomienia alarmowe zostają przefiltrowane i zbędne alarmy zostają zablokowane. Jeśli mamy system z zapisem na kompatybilnym NVR, to nagrania mogą zostać przefiltrowane pod kątem detekcji człowieka lub pojazdu. SDM+ to usprawniona wersja detekcji ruchu, działająca w oparciu o algorytmy głębokiego uczenia. Skuteczność filtrowania zdarzeń wynosi 95%.
Technika Full-color
Kamery z funkcją Full-color rejestrują kolorowy obraz w wysokiej rozdzielczości w dzień i w nocy. Charakteryzuje je bardzo wysoka czułość na poziomie 0,0015 lx, co sprawia, że kamera do generowania użytecznego obrazu wymaga światła o małym natężeniu - wystarcza oświetlenie uliczne lub światło Księżyca. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu w obiektyw z dużym otworem przysłony F1,0 - do przetwornika dociera więcej światła. Dodatkowo bardziej czuły przetwornik efektywniej operuje padającym światłem, a procesor sygnałowy utrzymuje balans pomiędzy funkcję redukcji szumów i rozmyciem ruchomych obiektów. Jeśli ilość światła jest niewystarczająca załącza się wbudowany oświetlacz światła białego.
Kolorowy obraz przez całą dobę zapewnia lepszą identyfikację szczegółów pojazdów czy ludzi. Szczególnie ważną zaletą przy pracy w nocy jest brak odbić przy opadach atmosferycznych czy od owadów, co jest częstym problemem w pracy z oświetlaczem IR.
Protokół RTMP do przesyłu wideo i audio bezpośrednio na popularne platformy streamingowe
Kamera obsługuje protokół RTMP (Real-time Streaming Protocol), który jest wymagany do połączenia na popularne platformy streamingowe (Youtube, Vimeo, Facebook, Twitcg itp.). W ten sposób można prowadzić tramsmisje online, które odbiera praktycznie nieograniczone grono odbiorców. Doskonale sprawdza się to przy transmisji wydarzeń np: Mszy Świętych, nabożeństw, rozgrywek sportowych, szkoleń, zdalnej nauki.
Starlight
Kamera wyposażona jest w przetwornik o wysokiej czułości 0.003 lx, dzięki czumu generuje użyteczny obraz nawet przy niskim poziomie oświetlenia. Niższa ilość szumów sprawia, że obraz ma lepsze parametry wizualne a dodatkowo kompresja działa wydajniej. Obraz w warunkach dziennych cechuje się poprawnym odwzorowaniem kolorów, a sama kamera przełącza się w tryb nocny później niż w standardowych rozwiązaniach.
Rozszerzony zakres dynamiki (WDR) 120 dB

Poprawna praca kamer monitoringu w trudnych warunkach oświetleniowych jest jednym z najważniejszych priorytetów producentów sprzętu. Zakres dynamiki matrycy jest parametrem mówiącym o zdolności kamery do jednoczesnej rejestracji obszarów bardzo jasnych i ciemnych. Kamery o wysokim zakresie dynamiki (WDR) lepiej radzą sobie przy obserwacji kadrów o dużym kontraście oświetlania. Obraz w większości kamer wyposażonych w funkcję WDR powstaje w wyniku naświetlania matrycy z różnymi ustawieniami ekspozycji (dla elementów ciemnych z wolną migawką, natomiast dla jasnych z szybką). Wynikowy obraz jest połączeniem obu klatek oraz obróbki bazującej na ustalonych przez producenta algorytmach.
Obraz ze standardowej kamery i kamery z WDR w trudnych warunkach oświetleniowych
Kompresja H.265 (+)
Bardzo istotnym parametrem świadczącym o zaawansowaniu urządzenia jest kompresja. Im lepszy rodzaj kompresji, tym mniejsze zapotrzebowanie na pasmo przy takiej samej, subiektywnej jakości. H.265 (HEVC - High Efficiency Video Coding) to aktualnie najbardziej wydajny sposób kompresji. W stosunku do swojego poprzednika (H.264) pozwala ograniczyć średnio o połowę strumień danych i zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Dzięki temu można zastosować dyski twarde o pojemności mniejszej o połowę lub przechowywać nagrania przez czas dwa razy dłuższy. Jego udoskonalona wersja H.265+ została zoptymalizowana pod kątem pracy w systemach monitoringu CCTV. Ich zastosowanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć strumień danych.
Porównanie efektywności kompresji H.264, H.265 i H.265+
Strefy prywatności
Przysłanianie wybranych obszarów w kadrze jest ważnym elementem systemów monitoringu. Do tego celu w kamerach wprowadzono funkcję stref prywatności. Dzięki niej określone części pola widzenia kamery będą niewidoczne (maskowane). Przykładem miejsc wymagających takiego działania są: okna budynków, toalety w łazienkach szkolnych, czy więziennych itp. Gdyby miejsca te nie były maskowane, personel mający dostęp do urządzeń monitoringu mógłby naruszać prywatność osób monitorowanych, łamiąc tym samym obowiązujące prawo.
Zasilanie PoE
PoE (Power over Ethernet) jest nazwą standardu IEEE zasilania urządzeń sieciowych poprzez skrętkę komputerową przy równoczesnym przesyle danych. Możliwe jest zasilanie urządzeń takich, jak: kamery, telefony, przełączniki, punkty dostępowe, itp. Gwarantowaną odległością na której realizowany jest przesył zasilania jest 100m. Dwa najbardziej popularne standardy to 802.03af, który gwarantuje moc dla urządzeń końcowych minimum 12,95W oraz 802.3at - moc 25,5W.
Schemat połączeń zasilania w urządzeniu zasilającym typu switch z PoE (endspan) oraz urządzeniu zasilanym w standardzie 802.3af. Kolor fioletowy-opcja A, żółty-opcja B
Oprogramowanie klienckie na PC - SmartPSS
SmartPSS (Smart Professional Surveillance System) jest łatwym w obsłudze, darmowym oprogramowaniem do obsługi i zarządzania produktami marki Dahua na komputerze z systemem operacyjnym Windows oraz MacOS. Oprogramowanie pozwala w wygodny sposób przeprowadzić zdalną konfigurację systemu, a następnie prowadzić obserwację na żywo. Jego intuicyjny i funkcjonalny interfejs pozwala również na przeglądanie i pobieranie nagrań, inteligentne wyszukiwanie, odbieranie zdarzeń alarmowych, dwukierunkową transmisję audio, wizualizację systemu na e-mapie czy nagrywanie na dysk twardy komputera.
Oprogramowanie klienckie na urządzenia mobilne - DMSS
DMSS
Android
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
iOS
DMSS to aplikacja umożliwiają obsługę i zarządzanie produktami marki Dahua na urządzeniach mobilnych działających pod kontrolą systemu Android oraz iOS. Zapewnia szerokie możliwości nadzoru i podstawowej konfiguracji: podgląd na żywo (także równocześnie wielu kanałów), sterowanie PTZ, zoom cyfrowy, podsłuch, odtwarzanie nagrań z archiwum i obsługę powiadomień alarmowych. Aplikacja pozwalana łączność za pomocą adresów IP oraz za pośrednictwem chmury P2P.
Wymiary kamery

Dane techniczne

Model HFW3549E-AS-LED-0280B
Rodzaj towaru Kamera IP
Marka Dahua
Seria Seria 3 (WizSense), Full-color
Typ Standardowa
Zastosowanie Zewnętrzna
Obudowa Tubowa
Regulacja 3-osiowa
Kolor Biały
Przycisk resetu Tak
Moduł optyczny i obraz
Typ przetwornika CMOS
Wielkość przetwornika 1/2,7
Czułość (tryb kolorowy) lx 0,003 @ F1,0
Wartość przysłony F1,0
Prędkość migawki s 1/3 - 1/100000
Typ obiektywu Stałoogniskowy
Ogniskowa mm 2,8
Kąt widzenia poziomy ° 107
Głębia ostrości m 1,2 do ∞
Strumień główny max. rozdzielczość Mpix 5
max. rozdzielczość pix 2592 x 1944
max. rozdzielczość kl./s 20
max. rozdzielczość dla 25 kl./s kl./s 2688 x 1520
Pozostałe funkcje obrazu AGC, 3D-DNR, BLC, HLC
WDR dB 120
Techniki nocne Starlight
Obszary zainteresowań ROI 4
Tryb korytarzowy Tak
Maski prywatności 4
Funkcja dzień / noc Full-color - kolorowy obraz przez całą dobę
Oświetlacz
Światło białe zasięg m 30
rodzaj oświetlacza LED
Kompresja wideo
Metody kompresji H.265+, H.265, H.264+, H.264, MJPEG
Bitrate 12 kb/s - 8 Mb/s
Ilość strumieni 3
Zapis danych
Slot MicroSD Tak
Sposoby zapisu MicroSD (max. 256 GB), NAS
Funkcja ANR Tak
Audio
Obsługa audio Tak
Częstotliwość próbkowania kHz 8, 16, 32, 44.1, 48
Metoda kompresji G.711A, G.711Mu, G.726
Analiza obrazu (algorytm tradycyjny)
Zdarzenia podstawowe Detekcja ruchu, Wyjątek, Sabotaż obrazu
Zdarzenia zaawansowane Wykrycie przekroczenia linii, Detekcja intruza, Wykrycie wejścia w obszar, Wykrycie wyjścia z obszaru
Inteligentna analiza obrazu (algorytm Deep Learning)
Klasyfikacja człowiek, pojazd Inteligentna detekcja ruchu SMD, Przekroczenie linii, Wejście w obszar, Wyjście z obszaru
Sieć
Protokół RTMP Tak
Interfejsy
Ethernet 1 x RJ-45 10/100 Mb/s
We/Wy alarmowe Tak
Alarm Wejście 1 (5 mA, 3 - 5 V DC)
Wyjście 1 (300 mA, 12 V DC)
Audio Wejście 1, RCA
Wyjście 1, RCA
Pozostałe
Zasilanie PoE V 36-57 (802.3af)
PoE W max. 8,4
DC V 12
Materiał obudowy Metal
Temperatura pracy °C -40...+60
Dopuszalna wilgotność % 95 lub mniej (bez kondensacji)
Wymiary kamery mm 193 x 71x 67
Masa kg 0,6