Kamera IP cube Hikvision DS-2CD2423G0-IW (2 MPix, 2.8 mm, 0.028 lx, IR do 10m, Wi-Fi, PIR, PoE, RTMP, AAC, Audio)

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Kamera sufitowa Hikvision DS-2CD2423G0-IW K1718 dedykowana jest do pracy w systemach monitoringu opartego o rejestratory IP. Ten model został oparty o dobrej klasy przetwornik o rozdzielczości 2 MPix i wynikowym obrazie bardzo dobrej jakości - z wiernie oddanymi kolorami i małymi szumami przy braku oświetlenia. Wbudowany oświetlacz podczerwieni IR o zasięgu do 10 m, wykonany w technologii EXIR, zapewnia prawidłową pracę w przypadku braku oświetlenia. Kamera posiada funkcje inteligentnej analizy: detekcji twarzy, przekroczenia wirtualnej linii, wykrycia intruza w określonym obszarze. Umożliwia zdefiniowanie obszarów zainteresowań ROI (część obrazu, która transmitowana będzie w wyższej jakości niż reszta kadru). Przeznaczona jest do pracy wewnątrz budynku. Kamerę można zasilić w sposób konwencjonalny DC 12 V lub przez PoE (zgodność ze standardem 802.3af).
UWAGA! Aktualna wersja oprogramowania dostępna jest pod linkiem
Obsługa strumienia RTMP i kodeka AAC dostępna jest po wgraniu specjalnego
firmware RTMP, dostępnego w plikach do pobrania.
Kamera dedykowana do streamingu obrazu (np. YouTube)
Kamera po wgraniu specjalnego firmware (dostępnego w plikach do pobrania) zyskuje obsługę protokołu RTMP (Real-time Streaming Protocol) oraz kompresji dźwięku AAC (Advanced Audio Coding). Dzięki temu, strumień danych może być przesyłany bezpośrednio z kamery do serwisu YouTube na którym nadawca ma założone i aktywowane konto do transmisji na żywo. Tego typu rozwiązanie jest szczególnie często wykorzystywane podczas transmisji Mszy z Kościołów, umożliwiając jej odbiór w czasie rzeczywistym dużej liczbie osób.
Modele wspierające protokół RTMP i kodek AAC
Wbudowany głośnik i mikrofon
Dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikowi, kamera może być wykorzystana do wideokonferencji. Do jej stworzenia wystarcza komputer, na którym poprzez przeglądarkę lub dedykowaną aplikację odbierany jest obraz i dźwięk. Z wyposażonego w mikrofon komputera nadawać można dźwięk, który następnie emitowany jest przez wbudowany w kamerę głośnik.
Czujnik ruchu PIR
Wbudowany pasywny czujnik podczerwieni (PIR) pozwala na dokładne wykrycie ruchu. W odróżnieniu od zwykłej detekcji ruchu w kamerze zmniejsza możliwość powstania błędnych detekcji np. przez cienie na obrazie, odbicie światła, czy ruchy przedmiotów na wietrze. Wykrycie ruchu przez czujnik podczerwieni może skutkować np. załączeniem nagrywania na rejestratorze czy karcie pamięci lub aktywacją wyjścia alarmowego w rejestratorze. Wbudowany slot obsługuje karty pamięci microSD o pojemności do 128 GB.
Połączenie Wi-Fi lub przewodowe
Kamera posiada możliwość połączenia bezprzewodowego WiFi w standardzie IEEE802.11 b/g/n lub przewodowego. Łączność bezprzewodowa z uwagi na możliwość zakłóceń i wpływ odległości nie jest zalecana przy profesjonalnych systemach monitoringu z zapisem obrazu, lecz przy wykorzystaniu kamery do sporadycznego podglądu lub wideokonferencji.
Cechy szczególne:
 • rozdzielczość 2 MPix - 1920 x 1080,
 • obiektyw o stałej ogniskowej 2.8 mm / 114°,
 • mechaniczny filtr podczerwieni,
 • kompresja H.265+/H.265/H.264+/H.264/MJPEG,
 • obsługa strumienia RTMP i kodeka AAC,
 • inteligentna analiza (detekcja twarzy, przekroczenia linii, wtargnięcia),
 • wbudowany głośnik i mikrofon - możliwość dwukierunkowej wideokonferencji,
 • możliwość połączenia bezprzewodowego WiFi lub przewodowego,
 • równomierne oświetlenie w nocy dzięki technologii EXIR: IR do 10 m,
 • wbudowany pasywny czujnik ruchu PIR: do 10m,
 • obszary zainteresowań ROI,
 • obsługiwane karty mikroSD/mikroSDHC/mikroSDXC o pojemności do 128 GB,
 • sprzętowy WDR: 120 dB,
 • funkcje obrazu: 3D-DNR, BLC,
 • dostęp przez Hik-Connect,
 • zasilanie DC 12 V lub PoE (802.3af).
(*) - funkcje dostępne po wgraniu specjalnego firmware dostępnego w "Plikach do pobrania"
EasyIP 2.0plus
Powyższy model należy do nowej serii kamer EasyIP 2.0plus, stanowiącej kompromis pomiędzy Easy IP 2.0 a Easy IP 3.0. Kamery z tej serii obsługują nowoczesne metody kompresji H.265+ / H.265 / H.264+ / H.264 / MJPEG, posiadają obudowy charakterystyczne dla EasyIP 3.0 wraz z oświetlaczami wykonanymi w technologii EXIR. Modele stało i zmiennoogniskowe oparte o przetwornik 1/2.7", 1/2.8" lub 1/3" dostępne są w rozdzielczościach 2, 4, 6, 8 MPix. Zintegrowana analityka obrazu VCA, taka jak wykrywanie twarzy, wtargnięcia, przekroczenia linii pozwala wykorzystać kamerę do realizacji zaawansowanych projektów.
Kompresja H.265+/H.265
H.265+/H.265 - większa kompresja przy zachowaniu jakości obrazu z H.264.
W kamerze zaimplementowano kilka metod kompresji H.265+, H.265, H.264+, H.264, MJPEG. Standard H.265 pozwala w stosunku do H.264 ograniczyć o połowę strumień danych i zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Dzięki temu można zastosować dyski twarde o połowę mniejszej pojemności lub przechowywać nagrania dwa razy dłużej. Standard H.265+ oraz H.264+ to metody kompresji opracowane przez firmę Hikvision, bazujące na kompresjach H.265 i H.264, które zostały zoptymalizowane pod kątem pracy w systemach monitoringu CCTV. Ich zastosowanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć strumień danych w stosunku do H.265, H.264. Dzięki zaimplementowaniu kilku metod kompresji, kamera może zostać wykorzystana do budowy monitoringu w oparciu o nowoczesne rejestratory z kompresją H.265 (seria DS-76/77/96NI-I/K wspiera kompresję H.265+, H.265, H.264+, H.264) jak i starsze modele wspierające H.264 (seria DS-76/77NI-E wspiera kompresję H.264+, H.264) .
Gwarancja ciągłości nagrań dzięki funkcji ANR
Dzięki wsparciu funkcji ANR (Automatic Network Replenishment) kamera IP wyposażona w kartę pamięci, może zapisywać na niej nagrania w przypadku braku połączenia sieciowego, a po przywróceniu działania sieci, nagrania synchronizowane będą z rejestratorem. Dzięki temu uzyskujemy ciągłość nagrań, nawet w przypadku problemów z komunikacją pomiędzy kamerą i rejestratorem.

Dopracowane oprogramowanie klienckie
Okno panelu sterowania aplikacji iVMS-4200
Oprogramowanie klienckie iVMS 4200 służy do podglądu, nadzoru i konfiguracji rejestratorów analogowych, sieciowych oraz kamer IP marki Hikvision (pozwala na stworzenie systemu hybrydowego) poprzez sieć. Aplikacja pozwala na zarządzaniem maksymalnie 256 urządzeniami na maksymalnie 4 monitorach. Na jednym ekranie może być wyświetlony obraz z maksymalnie 64 kamer. Oprócz podglądu i konfiguracji pozwala m.in na zdalne odtwarzanie nagrań, wyświetlanie komunikatów alarmowych, dwukierunkową transmisję dźwięku, używanie wielopoziomowych e-map do podglądu.

Hik-Connect to aplikacja mobilna, przeznaczona na telefony komórkowe działające w oparciu o system operacyjny Android oraz iOS. Może być stosowana do zdalnego podglądu obrazu na żywo z rejestratorów DVR, NVR, kamer sieciowych z wykorzystaniem sieci Wi-Fi, 2G lub 3G a także do podglądu nagrań zapisanych na rejestratorze. Aplikacja pozwalana łączność za pomocą adresów IP oraz za pośrednictwem chmury P2P.
Ekran startowy programu Hik-Connect z włączoną miniaturką podglądu na żywo
Ekran podglądu na żywo
Praca w chmurze
Hik-Connect to również nazwa usługi sieciowej przeznaczonej dla urządzeń Hikvison. Jest ona oparta na przetwarzaniu danych w chmurze i integruje następujące funkcjonalności:
 • usługa zdalnego dostępu przez chmurę - umożliwia dostęp do urządzenia w sytuacji gdy nie posiadamy zewnętrznego adresu IP oraz gdy ważna jest prostota - wymagana jest tylko podstawowa konfiguracji sieci. Do urządzenia łączymy się poprzez sieć P2P za pośrednictwem chmury przez aplikację klienta na PC i smarfony,
 • usługa serwera DDNS - skrót DDNS oznacza przypisywanie stałej nazwy domenowej do dynamicznie zmieniających się adresów IP (ang. Dynamic DNS). Funkcja ta jest przydatna w sytuacji, gdy dostawca Internetu nie zapewnia użytkownikom stałego adresu IP. Warunkiem skorzystania z DDNS jest posiadanie publicznego adresu IP oraz zapewnienie dostępu z sieci zewnętrznej do odpowiednich portów rejestratora (serwera i http, domyślnie 8000 i 80). Możliwe jest uzyskanie połączenia za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub aplikacji klienta na PC oraz smarfony.
Narzędzie do organizacji systemów CCTV Hikvision
SADP (ang. Search Active Device Protocol) to darmowe i proste w obsłudze oprogramowanie przeznaczone do wyszukiwania w sieci lokalnej kamer i rejestratorów marki Hikvision, modyfkacji parametrów sieciowych oraz przywracania haseł. Szczegółowe informacje dotyczące przywracania haseł (pkt. 8) oraz obsługi programu, można znaleźć w bibliotece Aplikacja SADP - narzędzie do organizacji systemów CCTV opartych na urządzeniach HIKVISION w sieci lokalnej.

Dane techniczne

Model DS-2CD2423G0-IW
Rodzaj towaru Kamera IP
Marka Hikvision
Seria EasyIP 2.0 Plus
Typ Standardowa
Zastosowanie Wewnętrzna
Regulacja 3-osiowa
Kolor Biały
Przycisk resetu Tak
Moduł optyczny i obraz
Typ przetwornika CMOS
Wielkość przetwornika 1/2,7
Czułość (tryb kolorowy) lx 0,028 @ (F2,0, AGC ON)
Wartość przysłony F2,0
Prędkość migawki s 1/3 - 1/100000
Zwolniona migawka Tak
Typ obiektywu Stałoogniskowy
Ogniskowa mm 2,8
Kąt widzenia poziomy ° 114
Strumień główny max. rozdzielczość Mpix 2
max. rozdzielczość pix 1920 x 1080
max. rozdzielczość kl./s 25
Pozostałe funkcje obrazu AGC, 3D-DNR, BLC, HLC
WDR dB 120
Obszary zainteresowań ROI 1
Tryb korytarzowy Tak
Funkcja dzień / noc Tak (ICR)
Oświetlacz
IR zasięg m 10
długość fali nm 850
rodzaj oświetlacza EXIR
Czujnik PIR
Zasięg m 10
Kąt detekcji poziom ° 90
pion ° 80
Kompresja wideo
Metody kompresji H.265+, H.265, H.264+, H.264, MJPEG
Bitrate 256 kb/s - 16 Mb/s
Ilość strumieni 3
Zapis danych
Slot MicroSD Tak
Sposoby zapisu MicroSD (max. 128 GB), NAS
Funkcja ANR Tak
Audio
Obsługa audio Tak
Częstotliwość próbkowania kHz 8, 16, 32, 44.1, 48
Metoda kompresji G.711, G.722.1, G.726, MP2L2, PCM, AAC
Analiza obrazu (algorytm tradycyjny)
Zdarzenia podstawowe Detekcja ruchu, Wyjątek, Sabotaż obrazu, PIR
Zdarzenia zaawansowane Wykrycie przekroczenia linii, Detekcja intruza, Detekcja twarzy
Sieć
Protokoły TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, PPPoE, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP, 802.1X, QoS, Bonjour, IPv6, UDP, SSL/TLS
Protokół RTMP Tak
Standardy Onvif (profil S, G, T), ISAPI, SDK
Podgląd na żywo 6 kanałów jednocześnie
Użytkownicy do 32 (3 poziomy dostępu: Admonistrator, Operator, Użytkownik)
Aplikacje klienckie iVMS-4200, Hik-Connect, Hik-Central
Obsługiwane przeglądarki Chrome 57,0+, Firefox 52,0+, IE8+, Safari 11+
Interfejsy
Ethernet 1 x RJ-45 10/100 Mb/s
Wi-Fi Standard IEEE 802.11 b/g/n
Częstotliwość GHz 2,412 - 2,4835
Audio Wbudowany mikrofon Tak
Wbudowany głośnik Tak
Pozostałe
Zasilanie PoE V 36-57 (802.3af)
PoE A 0,2 - 0,1
PoE W max. 7
DC V 12
DC A 0,5
DC W max. 6
Materiał obudowy Plastik
Temperatura pracy °C -10...+40
Dopuszalna wilgotność % 95 lub mniej (bez kondensacji)
Wymiary kamery mm 103× 65 × 33
Masa kg 0,4