Kamera HD-CVI obrotowa Dahua SD49225-HC-LA (2 MPix, 0,005 lx, Starlight, 4,8 - 120 mm, Zoom optyczny: x25, WDR, IR do 100 m)

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Kamera należy do serii Pro, czyli rozwiązań dedykowanych do wymagających instalacji monitoringu. Urządzenia te wyróżniają się zarówno lepszą konstrukcją obudowy jak i dostępnością dodatkowych funkcji poprawiających obraz takich jak WDR. Kamery dobrze działają nawet przy słabym oświetleniu, mają wysoką czułość i lepszy, jaśniejszy obiektyw.
SD49225-HC-LA to kamera umożliwiająca rejestrację obrazu w rozdzielczości do 2 Mpix. Mimo przystępnej ceny obraz z kamery cechuje się dobrymi parametrami zarówno w trybie dziennym (wysoka jakość, rozdzielczość 1080p) jak nocnym (Starlight czułość 0,005 lx). Solidna, metalowa i podgrzewana obudowa z certyfikatem szczelności IP66 zapewnia możliwość zastosowania kamery na zewnątrz również przy niskich temperaturach (zakres -40 °C do +70 °C). Urządzenie wyposażone jest w obiektyw zdalnie regulowany z 25-krotnym zoomem optycznym oraz mechanizm obrotu modułu kamery co pozwala na przybliżenie i nakierowanie kamery na obserwowany obiekt.
Kodowanie obrazu wysokiej jakości
System transmisji i kodowania obrazu o nazwie HD-CVI pozwala na przysyłanie obrazu o wysokiej rozdzielczości poprzez kabel koncentryczny lub skrętkę (po zastosowaniu specjalnych transformatorów wideo). Przesyłany obraz ma postać sygnału analogowego, o znacznie poszerzonym w stosunku do CVBS paśmie transmisji. Sygnał nie jest kompresowany, co czyni obraz bardziej wiernym i wyraźniejszym podczas podglądu na żywo. Jego zaletą jest brak opóźnień oraz łatwiejsza w stosunku do kamer IP konfiguracja systemu.
Starlight
Kamera wyposażona jest w przetwornik o wysokiej czułości 0,005 lx, dzięki czumu generuje użyteczny obraz nawet przy niskim poziomie oświetlenia. Niższa ilość szumów sprawia, że obraz ma lepsze parametry wizualne a dodatkowo kompresja działa wydajniej. Obraz w warunkach dziennych cechuje się poprawnym odwzorowaniem kolorów, a sama kamera przełącza się w tryb nocny później niż w standardowych rozwiązaniach.
Mechanizm PTZ
Zmiennoogniskowy obiektyw 4,8 - 120 mm pozwala na prowadzenie obserwacji terenu ze zbliżeniem 25x oferując kąty widzenia 63° - 3°, co umożliwia monitoring rozległych i oddalonych obszarów z wysoką jakością. Mechanizm kamery pozwala na pełen obrót 360° w poziomie z prędkością do 200°/s (240°/s między presetami). Ruch w pionie możliwy jest w zakresie -15° ~ 90° z prędkością do 120°/s (200°/s między presetami). Funkcja auto-flip sprawia, że gdy kamera osiągnie najniższy punkt w dole, to wykona szybki obrót poziomy o 180° i kontynuuje ruch pionowy. Dzięki temu możliwe jest ciągłe śledzenie ruchu obiektów przemieszczających się bezpośrednio pod kamerą.
Istnieje możliwość zdefiniowania 300 presetów, czyli zapisanego zbliżenia i pozycji kamery oraz ustawienia 8 tras ruchu i 5 ścieżek patrolowych. Pozwala to na precyzyjne ustawienie widoku kamery i zaprogramowanie ruchu kamery.
Rozszerzony zakres dynamiki (WDR) 120 dB

Poprawna praca kamer monitoringu w trudnych warunkach oświetleniowych jest jednym z najważniejszych priorytetów producentów sprzętu. Zakres dynamiki matrycy jest parametrem mówiącym o zdolności kamery do jednoczesnej rejestracji obszarów bardzo jasnych i ciemnych. Kamery o wysokim zakresie dynamiki (WDR) lepiej radzą sobie przy obserwacji kadrów o dużym kontraście oświetlania. Obraz w większości kamer wyposażonych w funkcję WDR powstaje w wyniku naświetlania matrycy z różnymi ustawieniami ekspozycji (dla elementów ciemnych z wolną migawką, natomiast dla jasnych z szybką). Wynikowy obraz jest połączeniem obu klatek oraz obróbki bazującej na ustalonych przez producenta algorytmach.
Obraz ze standardowej kamery i kamery z WDR w trudnych warunkach oświetleniowych
Wielojęzykowe menu OSD
Sterowanie parametrami kamer realizowane jest za pośrednictwem rejestratora lub kontrolera UTC PFM820 Q498200A. Dane do sterownia OSD kamery przesyłane są przewodem koncentrycznym wraz z sygnałem wideo. Takie rozwiązanie pozwala na zmianę najważniejszych parametrów kamery, również zdalnie w komfortowy i efektywny sposób. Interfejs dostępny jest m.in. w języku polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim
Cechy wyróżniające:
  • Rozdzielczość kamery 1080p (2 Mpix),
  • Sygnał wyjściowy w standardzie HD-CVI,
  • Starlight - czułość 0,005 lx,
  • Obiektyw motozoom 4,8 - 120 mm / 63° - 2.6° z funkcją autofocus, 25 x zoom optyczny,
  • Mechanizm obrotu kamery,
  • Funkcje obrazu: WDR, 3D DNR, HLC,
  • Sterowanie menu OSD przy użyciu przewodu sygnałowego,
  • Szczelna obudowa (klasa IP67)
Wymiary kamery

Dane techniczne

Model SD49225-HC-LA
Rodzaj towaru Kamera Analog HD
Marka Dahua
Seria Pro
Typ Standardowa
Zastosowanie Zewnętrzna
Obudowa PTZ
Regulacja 3-osiowa
Kolor Biały
Moduł optyczny i obraz
Typ przetwornika CMOS
Wielkość przetwornika 1/2,8
Czułość (tryb kolorowy) lux 0,005 @ (F1,6, AGC ON)
Prędkość migawki s 1/3 - 1/100000
Ogniskowa mm 4,8 - 120
Zoom optyczny 25
Kąt widzenia poziomy ° 63 - 3
Max. rozdzielczość Mpx 2
Obsługiwane sygnały HD-CVI
Obsługiwane rozdzielczości HD-CVI kl./s 2 Mpix przy 25
Funkcje obrazu 2D DNR, 3D-DNR, AWB, BLC, Defog, EIS, HLC
WDR dB 120
Maski prywatności 24
Funkcja dzień / noc Tak (ICR)
PTZ
Zakres obrotu poziomy ° 360
pionowy ° -15 - 90
Automatyczny obrót w pionie Tak
Predkość obrotu poziom / dla presetu °/s 200/240
pion / dla presetu °/s 120/200
Ilość presetów 300
Trasy ruchu 5
Scieżki patrolowe 5
Akcje parkowania Patrol, Pattern, Preset
Oświetlacz
IR zasięg m 120
długość fali nm 850
rodzaj oświetlacza Diody LED SMD
Interfejsy
Wideo BNC
Zasilanie Gniazdo (2,1/5,5)
DC V 12
DC A 1,95
DC W 23,2
Audio Wejście Tak
Pozostałe
Materiał obudowy Metal
Stopień ochrony IP66
Temperatura pracy °C -40...+70
Dopuszalna wilgotność % 95 lub mniej (bez kondensacji)
Wymiary kamery mm Φ160 x 295
Masa kg 3