Kamera BOX Sunell SN-BXC5930CDN (dzień/noc, D-WDR, 650 TVL, Sony Effio-E, ICR, 0.03 lx)

Towar został wycofany z oferty
Kod towaru: M11209
Kamera kolorowa dzień/noc SN-586C/B z najnowocześniejszym przetwornikiem 650 TVL Effio (Enhanced Features and Fine Image Processor) firmy Sony i filtrem podczerwieni odsuwanym mechanicznie (ICR). Kamery z tym przetwornikiem odporne są na wszelkiego rodzaju prześwietlania obrazu – zarówno przez światło padające z przodu i odbijające się od obiektu, jak i na światło padające od tyłu kamery.
Oferta: Biblioteka:

Gwarancja

Zapewniamy gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Kamera kolorowa dzień/noc została wyposażona w nowe rozwiązania w dziedzinie przetwarzania sygnału analogowego : przetwornik obrazu Sony ExView HAD CCD II o efektywnej rozdzielczości 976(H)x582(V) i procesor sygnałowy Sony Effio-E. Wyposażona w filtr podczerwieni odsuwany mechanicznie (ICR).

Przegląd menu OSD i najważniejszych funkcji kamery:
Kamera kolorowa bez obiektywu SN-485C (audio)
Widok kamery z boku

Kamera kolorowa bez obiektywu SN-485C (audio)
Widok kamery od spodu

Kamera kolorowa bez obiektywu SN-485C (audio)
Widok kamery z tyłu
Kamera kolorowa bez obiektywu SN-485C (audio)
Akcesoria będące w komplecie
Kamera kolorowa bez obiektywu SN-485C (audio)
Widok opakowania
Dzięki zastosowaniu nowego przetwornika obrazu Sony ExView HAD CCD II oraz procesora sygnałowego Sony Effio-E, kamera ma bardzo wysoką rozdzielczość rejestracji, duży odstęp sygnał/szum oraz doskonale reprodukuje kolory.
Przetwornik obrazu Sony ExView HAD CCD II jest rozwinięciem technologii stosowanej w przetworniku Super HAD CCD II. Liczba poziomych pikseli została zwiększona, osiągnięto większy poziom nasycenia sygnału oraz większą czułość zarówno w zakresie światła widzialnego jak i podczerwieni w paśmie 800 jak i 900 nm.
Wykres przedstawiający zależność czułości od długości fali dla przetwornika klasycznego i Exview
Zastosowanie procesora sygnałowego Sony Effio-E zwiększa możliwości obróbki obrazu, a w połączeniu z przetwornikiem obrazu zastosowanym w kamerze pozwala na osiągnięcie 650 TVL. Umożliwia on wprowadzenie zaawansowanych funkcji przetwarzania obrazu , zdefiniowanie sfref detekcji ruchu, prywatności, menu OSD.
Rejestracja obrazu w wysokiej rozdzielczości pozwala na powiększenie fragmentu obrazu bez znacznej utraty jakości, dodatkowo redukcja szumów 2D - NR sprawia, że efekt rozmycia jest mały i krawędzie pozostają ostre.
Dobra jakość zdjęć po powiększeniu
Jakość obrazu w różnym oświetleniu poprawia funkcja ATR (Adaptive Tone Reproduction - Adatapcyjna Reprodukcja Kolorów ), która zwiększa kontrast pomiędzy ciemnymi i jasnymi obszarami ekranu.
Różnice w obrazie przy złym oświetleniu po zastosowaniu funkcji ATR
Przy montażu takiej kamery bardzo ważne jest, aby ustawienie jej parametrów przeprowadzić w rzeczywistych warunkach w których kamera będzie pracować. Regulacja parametrów w innych warunkach nie pozwoli wykorzystać wszystkich możliwości tej nowej technologii.
Kamera posiada bardzo przydatną funkcję NightVision – nocne widzenie. Po uaktywnieniu tej funkcji kamera przy słabym oświetleniu przełącza się w tryb B/W. Dzięki temu nie jest widoczny efekt śnieżenia przy słabym oświetleniu.

Kamera posiada dodatkowo mechanicznie odsuwany filtr podczerwieni (ICR). Oznacza to, że można ją podświetlić reflektorem podczerwieni np. Redbeam.
Kamera ma możliwość współpracy z obiektywami z automatyczną przesłoną typu DC oraz Video. Decydując się na wybór takiej kamery należy pamiętać o doborze obiektywu wyższej klasy, który nie pogorszy parametrów zestawu. Do tej kamery polecamy zastosowanie bardzo dobrych szklanych obiektywów firmy Tokina lub UltiEye. Charakteryzują się one bardzo dobrą jakością wykonania i pozwalają na uzyskanie bardzo dobrej jakości obrazu. W przypadku zastosowania kamer kolorowych typu Dzień/Noc zalecamy stosowanie obiektywów z oznaczeniem „dzień/noc” - specjalnie przeznaczonych do obserwacji w podczerwieni
System Effio składa się z dwóch układów scalonych: AFE (Analog Front End)
i procesora sygnałowego DSP oraz przetwornika
Parametry techniczne:
Nazwa SN-BXC59/30CDN Effio-E DSP
Kod M11209
Przetwornik Sony ExView HAD CCD II
Efektywna rozdzielczość przetwornika 976x582 pikseli
Czułość 0.03 lx /F1,2
Liczba linii 650 TVL
Obiektyw DC/Video
Odstęp sygnał-szum S/N>52 dB (wyłączone AGC)
Elektroniczna migawka 1/50 - 1/100000 s
Całkowity sygnał wizji 1 Vpp / 75 Ω
Synchronizacja Wewnętrzna lub zewnętrzna
Rodzaj wybierania międzyliniowe
OSD tak
Balans bieli ATW/Push/User1/User2/
Anti-CR/Manual/PUSh Lock
Korekcja Gamma 0,45
BLC tak
AGC tak
HLC tak
Maska prywatności / ilość tak / 4
Zasilanie DC 12 V, AC 24 V
Temperatura pracy -10...50oC
Wilgotność wzgl. maksymalna 90 %
Wymiary 133x71x64 mm
Masa 0.55 kg
Tabela poniżej prezentuje różnice w procesorach sygnałowych serii Effio:
Model "Effio-P" "Effio-S" "Effio-E"
  CXD4129GG CXD4130GG CXD4127GG
Wspierane przetworniki 960H, 760H WDR/Normal CCDs 960H, 760H Normal CCDs 960H, 760H, 510H Normal CCDs
Rozdzielczość Ponad 650 TVL Ponad 650 TVL Ponad 650 TVL
WDR Tak Nie Nie
ATR ATR-EX ATR-EX ATR
Redukcja szumów 2D&3D-NR 2D&3D-NR 2D-NR
Maski prywatości 20 masek 20 masek 8 masek
E-zoom Tak Tak Nie
Sens-up Tak Tak Nie
Cyfrowa stabilizacja obrazu Tak Tak Nie
HLC Tak Tak Tak
Detekcja ruchu Tak Tak Tak
OSD Tak Tak Tak
Najważniejsze funkcje:
 • IRC - mechanicznie odsuwany filtr podczerwieni. Stosowany w kamerach Dzień-Noc. W trybie kolorowym filtr jest nasuwany przed przetwornik aby odciąć dopływ światła w podczerwieni które fałszuje barwy.
 • OSD - wyświetlanie menu na ekranie, alternatywą są przełączniki poszczególnych funkcji na tylnym panelu kamery.
 • ATW (Auto Tracing White Balance) - automatyczne trasowanie bieli - funkcja kamer kolorowych, w których kamera cały czas monitoruje światło i dostosowuje kolor, aby utrzymać białe obszary. Kamery z tą funkcją automatycznie dostosowują ustawienia koloru w celu osiągnięcia jednolitej jakości w białych obszarach obrazu.
 • AWB - kolor biały kolor jest wykrywany i balansowany automatycznie, status ustawienia jest zapisany w momencie włączenia tej funkcji. Jest odpowiedni dla środowiska o niewielkich zmianach temperatury oświetlenia.
 • Anti-Cr (Anti-color rolling) - funkcja redukuje problem "falowania" kolorów przy oświetleniu fluorescencyjnym i zasilaniu kamery napięciem stałym.
 • AWC - zapamiętanie przez kamerę wzorcowego białego przedmiotu. Gdy warunki oświetlenia ulegną zmianie należy przeprowadzić kolejną kalibrację.
 • AGC (Automatic Gain Control) - automatyczna regulacja wzmocnienia, utrzymuje stały poziom sygnału wyjściowego zwiększając tym samym odstęp sygnał–szum, obraz jest bardziej wyraźny lecz traci na naturalności. Wyłączenie powoduje poprawę naturalności, ale zwiększenie zaszumienia.
 • EE/AI (Electronic Shutter) - automatyczna migawka. W trybie EE, elektroniczna migawka zapewnia dostosowanie czasu naświetlania przetwornika do intensywności oświetlenia. W trybie AI migawka ustawiona jest na stałą ekspozycję (1/60 s), a poziom natężenia światła regulowany jest przez obiektyw z automatyczną przesłoną (Auto Iris).
 • BLC (Backlight Compensation) - kontrola światła wstecznego - automatycznie dostosowuje wyrównanie jasnego światła tak aby dać więcej szczegółów na ciemnych obszarach obrazu. Dobrym przykładem może być skupienie się na szczegółach twarzy osoby, która oświetlona jest światłem słonecznym z tyłu.
 • HLC - Zasłonięcie prześwietlonych punktów na obrazie.
 • Strefy prywatności - zasłonięte obszary na obrazie.
 • AES (Auto Electronic Shutter) - automatyczna elektroniczna migawka - system ten stosowany jest najczęściej w kamerze w celu dostosowania zmian oświetlenia bez użycia obiektywu auto - iris.
 • DNR (Digital Noise Reduction) - cyfrowa redukcja szumów - to system, który z łatwością zmniejsza przypadkowy, jak i również stały szum, tym samym zapewnia wysoki stosunek sygnału do szumu. DNR w wersji 3D porównuje klatkę obrazu do następującej po niej. Jeśli w rezultacie tej analizy znajdzie różnicę pomiędzy obrazami wynikającą z zakłóceń o charakterze szumowym, to usuwa mikroskopijne fragmenty, zastępując je punktami z klatki o lepszej jakości.
 • Korekcja Gamma - Przeskalowanie poziomu jasności obrazu otrzymanego z przetwornika do wrażliwości ludzkiego oka. Poziom jasności obrazu na przetworniku jest zależny liniowo od natężenia padającego światła, natomiast wrażenie jasności odbierane przez oko jest proporcjonalne do logarytmu natężenia oświetlenia (luminancji).
Kamera posiada menu wyświetlane na ekranie. Regulację wszystkich parametrów obrazu dokonujemy za pomocą przycisków umieszczonych w tylnej części obudowy. Ustawień jest na tyle dużo, że producent umożliwił zapis kilku ustawień w pamięci kamery, tak aby możliwa była wstępna regulacja kamery jeszcze przed kalibracją końcową w miejscu instalacji. Menu kamery jest rozbudowane, ale poruszanie się po nim jest szybkie i intuicyjne.
Przegląd podstawowych ustawień menu
Zmienić możemy w tej kamerze praktycznie każdy parametr poczynając od wyboru standardu sygnału wideo, poprzez zmianę takich parametrów AWB, ES, BLC, Gamma,... poprzez ustawienia pracy układu związanego z WD (Wide Dynamic ) do ustawień parametrów związanych ze zmianą ustawień trybu dzień/noc (funkcja pozwala ustalić opóźnienie oraz progi przełączania z trybu dzień/noc)
Ustawienia progów przełączania dzień/noc
Kamera posiada 8-mio pinowe gniazdo I/O (Input/Output) służące do sterowania wybranymi funkcjami kamery i zmiany stanu urządzeń zewnętrznych.
Schemat rozmieszczenia pinów gnieździe I/O
Funkcje pinów:
Piny 1 (czarny), 2 (brązowy), 3 (pomarańczowy) są nieużywane
Pin 4 (niebieski): informacja o trybie pracy (H-kolor, L-czarno/biały) - sygnał może być wykorzystany do załączania dodatkowego oświetlacza (kamera przełącza się na tryb czarno/biały przy niskim poziomie oświetlenia)
Pin 5 (zielony): wyjście alarmowe informujące o wykryciu ruchu (H-brak ruchu, L-wykrycie ruchu) - można je podłączyć do wejścia alarmowego w rejestratorze lub do aktywacji alarmu informującego o wykryciu ruchu
Pin 6 (żółty): masa
Pin 7 (biały): kontrola trybu pracy pracy (H-czarno/biały, L-kolor) - daje możliwość zewnętrznego sterowania trybem pracy kamery
Pin 8 (czerwony): napięcie stałe 3.3V
Montaż tych kamer zaleca się wszędzie tam gdzie jest duże prawdopodobieństwo prześwietlenia kamery. Nocna obserwacja ruchu ulicznego, słabo doświetlonych parkingów, głównych bram wjazdowych. Kamera posiada funkcję „mirror” - lustrzane odbicie obrazu, którą często wykorzystuje się przy tego rodzaju obserwacjach.
Poniżej porównano obrazy z dwóch kamer. Po prawej kamera z przetwornikiem Sony ExView HAD CCD II, po lewej standardowa kamera. Wyraźnie widać, że indywidualna analiza każdego piksela umożliwia uzyskanie optymalnego obrazu - bez prześwietleń, zaciemnionych obszarów. Obraz jest równomiernie doświetlony przez co nie tracimy ważnych informacji. Kamery z takim przetwornikiem stosowane są w instalacjach, gdzie istnieje konieczność uzyskania najwyższych parametrów obrazu,
"czytelny" obraz przed i za obiektem
brak rozmycia przedmiotu widzianego pod światło