Kamera 4 w 1 kopułowa Dahua HAC-HDBW1500R-Z-2712 (5 Mpix, 2,7 - 12 mm Motozoom, 0,02 lx, IK10, IR do 30 m)

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Kamera należy do serii Lite, czyli rozwiązań dedykowanych do standardowych instalacji monitoringu. Urządzenia tej serii posiadają podstawowe, najczęściej wykorzystywane funkcje, dlatego stanowi idealne rozwiązanie w większości instalacji, gdzie zapewni stabilną i bezawaryjną pracę.
HAC-HDBW1500R-Z-2712 to kamera umożliwiająca rejestrację obrazu w rozdzielczości do 5 Mpix. Mimo przystępnej ceny obraz z kamery cechuje się dobrymi parametrami zarówno w trybie dziennym (wysoka jakość, rozdzielczość) jak nocnym (czułość 0,02 lx). Metalowa obudowa kamery posiada klasę szczelności IP67, co gwarantuje jej ochronę przed pyłem oraz deszczem. Wbudowany oświetlacz podczerwieni o zasięgu do 30 m z funkcją smart IR zmniejsza prześwietlenia obrazu i gwarantuje pracę niezależnie od warunków oświetleniowych.
Kodowanie obrazu wysokiej jakości
System transmisji i kodowania obrazu o nazwie HD-CVI pozwala na przysyłanie obrazu o wysokiej rozdzielczości poprzez kabel koncentryczny lub skrętkę (po zastosowaniu specjalnych transformatorów wideo). Przesyłany obraz ma postać sygnału analogowego, o znacznie poszerzonym w stosunku do CVBS paśmie transmisji. Sygnał nie jest kompresowany, co czyni obraz bardziej wiernym i wyraźniejszym podczas podglądu na żywo. Jego zaletą jest brak opóźnień oraz łatwiejsza w stosunku do kamer IP konfiguracja systemu.
Kamera wielosystemowa
Kamera pozwala na pracę w jednym z czterech systemów analogowych: HD-CVI, AHD, HD-TVI lub CVBS. Dzięki kompatybilności z dostępnymi na rynku systemami, uzyskujemy uniwersalną kamerę, której sygnał może zostać dostosowany do wymaganego w instalacji. Szczególnie ważnym atutem jest możliwość pracy z rejestratorami starego typu (w systemie CVBS). Systemy pracy mogą być przełączane w menu kamery wyświetlanym w rejestratorze.
Wielojęzykowe menu OSD
Sterowanie parametrami kamer realizowane jest za pośrednictwem rejestratora lub kontrolera UTC PFM820 Q498200A. Dane do sterownia OSD kamery przesyłane są przewodem koncentrycznym wraz z sygnałem wideo. Takie rozwiązanie pozwala na zmianę najważniejszych parametrów kamery, również zdalnie w komfortowy i efektywny sposób. Interfejs dostępny jest m.in. w języku polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim.
Smart IR
Oświetlenie podczerwienią, zostało zaprojektowane w taki sposób, aby osiągnąć maksymalną wydajność. Siła emitowanego światła jest korygowana dynamicznie. Doświetlenie jest dostosowane do odległości od obserwowanego obiektu, dzięki czemu jest on wyraźnie widoczny i nie jest prześwietlony po zbliżeniu się do kamery.
Cechy wyróżniające:
  • Rozdzielczość kamery 5 Mpix,
  • Sygnał wyjściowy w standardzie HD-CVI z możliwością przełączania na AHD, HD-TVI lub CVBS,
  • Czułość 0,02 lx,
  • Obiektyw 2,7 - 12 mm Motozoom,
  • Sterowanie menu OSD przy użyciu przewodu sygnałowego,
  • Szczelna (klasa IP67) i odporna (IK10) obudowa,
  • Oświetlacz podczerwieni Smart IR o zasięgu do 30 m.
Parametry techniczne
Model HAC-HDBW1500R-Z-2712
Kod towaru Q331500Y
Rodzaj towaru Kamera analog HD
Marka Dahua
Seria Lite
Kamera
Rozdzielczość maksymalna Mpix 5 (2592 x 1944)
Obsługiwane sygnały HD-TVI kl./s

20 dla 5 Mpix

25 dla 4 Mpix

25 dla 2 Mpix

HD-CVI
AHD
Czułość przy F 1,8, 30 IRE lx 0,02
Prędkość migawki s 1/125 - 1/10000
Obiektyw mm 2,7 -12 mm
Kąt widzenia ° 98 -34
Dzień / noc Tak, ICR
Menu
Sterowanie z rejestratora Tak
AGC Tak
BLC Tak
DWDR Tak
Cyfrowa redukcja szumów Tak, 2D
Strefy prywatności Nie
Odbicie lustrzane Nie
Złącza zewnętrzne
Wideo BNC
Zasilanie Gniazdo 2,1/5,5
Sterowanie OSD Tak, z DVRa, z kontrolera UTC
Ogólne
Oświetlacz Typ IR
Zasięg m 30
Obudowa Kopułowa
Wymiary obudowy  mm 122 x 89
Materiał obudowy uchwyt Metal
obudowa Metal
Temperatura pracy °C -40...+ 60
Stopień ochrony IP67, IK10
Zasilanie AC V -
W -
DC V 12
W 7,9
A 0,66
PoC   -
Masa kg 0,47
Inne  

 

Wymiary kamery

Dane techniczne