Kamera 4 w 1 kompaktowa Dahua HAC-HFW2501TU-Z-A-27135-S2 (5 Mpix, 2,7 - 13,5 mm Motozoom, 0,001 lx, Starlight, Audio, IR do 80 m

Kod towaru: Q342501K
1068,26 zł 1186,95 zł
Poprzednia najniższa cena: 1186,95 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
1186,95 zł 0 % -
1068,26 zł 10 % od 1 szt.
Profesjonalisto - sprawdź swoją cenę Zaloguj się
od 11,00 zł
Dostępny
Kamera kompaktowa HD-CVI należąca do serii Pro. Rozdzielczość 5 Mpix, czułość 0,001 lx (Starlight). Obiektyw motozoom. Wbudowany mikrofon.
• Rozdzielczość kamery 5 Mpix przy 25 kl. / s
• Format obrazu 16:9
• Sygnał wyjściowy w standardzie HD-CVI z możliwością przełączania na AHD, HD-CVI lub CVBS
• Obiektyw 2,7 - 13,5 mm
• Czułość 0,005 lx
• Wbudowany mikrofon
• Sterowanie menu OSD przy użyciu przewodu sygnałowego
• Szczelna obudowa (klasa IP67)
• Oświetlacz podczerwieni Smart IR o zasięgu do 80 m

Gwarancja

Zapewniamy 3 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Cechy wyróżniające:
  • Rozdzielczość kamery 5 Mpix przy 25 kl. / s,
  • Format obrazu 16:9,
  • Starlight - czułość 0,001 lx,
  • Obiektyw 2,7 - 13,5 mm motozoom,
  • WDR 120 dB,
  • Wbudowany moduł audio (mikrofon),
  • Sterowanie menu OSD przy użyciu przewodu sygnałowego,
  • Szczelna obudowa (klasa IP67),
  • Oświetlacz podczerwieni Smart IR o zasięgu do 80 m.
Kamera należy do serii Pro, czyli rozwiązań dedykowanych do wymagających instalacji monitoringu. Urządzenia te wyróżniają się zarówno lepszą konstrukcją obudowy jak i dostępnością dodatkowych funkcji poprawiających obraz takich jak WDR. Kamery dobrze działają nawet przy słabym oświetleniu, mają wysoką czułość i lepszy, jaśniejszy obiektyw.
HAC-HFW2501TU-Z-A-27135-S2 to kamera umożliwiająca rejestrację obrazu w rozdzielczości do 5 Mpix. Mimo przystępnej ceny obraz z kamery cechuje się dobrymi parametrami zarówno w trybie dziennym (wysoka jakość, rozdzielczość) jak nocnym (Starlight 0,001 lx). Metalowa obudowa kamery posiada klasę szczelności IP67, co gwarantuje jej ochronę przed pyłem oraz deszczem. Wbudowany oświetlacz podczerwieni o zasięgu do 80 m z funkcją smart IR zmniejsza prześwietlenia obrazu i gwarantuje pracę niezależnie od warunków oświetleniowych.
Kodowanie obrazu wysokiej jakości
System transmisji i kodowania obrazu o nazwie HD-CVI pozwala na przysyłanie obrazu o wysokiej rozdzielczości poprzez kabel koncentryczny lub skrętkę (po zastosowaniu specjalnych transformatorów wideo). Przesyłany obraz ma postać sygnału analogowego, o znacznie poszerzonym w stosunku do CVBS paśmie transmisji. Sygnał nie jest kompresowany, co czyni obraz bardziej wiernym i wyraźniejszym podczas podglądu na żywo. Jego zaletą jest brak opóźnień oraz łatwiejsza w stosunku do kamer IP konfiguracja systemu.
Starlight
Kamera wyposażona jest w przetwornik o wysokiej czułości 0,005 lx, dzięki czumu generuje użyteczny obraz nawet przy niskim poziomie oświetlenia. Niższa ilość szumów sprawia, że obraz ma lepsze parametry wizualne a dodatkowo kompresja działa wydajniej. Obraz w warunkach dziennych cechuje się poprawnym odwzorowaniem kolorów, a sama kamera przełącza się w tryb nocny później niż w standardowych rozwiązaniach.
Rozszerzony zakres dynamiki (WDR) 120 dB

Poprawna praca kamer monitoringu w trudnych warunkach oświetleniowych jest jednym z najważniejszych priorytetów producentów sprzętu. Zakres dynamiki matrycy jest parametrem mówiącym o zdolności kamery do jednoczesnej rejestracji obszarów bardzo jasnych i ciemnych. Kamery o wysokim zakresie dynamiki (WDR) lepiej radzą sobie przy obserwacji kadrów o dużym kontraście oświetlania. Obraz w większości kamer wyposażonych w funkcję WDR powstaje w wyniku naświetlania matrycy z różnymi ustawieniami ekspozycji (dla elementów ciemnych z wolną migawką, natomiast dla jasnych z szybką). Wynikowy obraz jest połączeniem obu klatek oraz obróbki bazującej na ustalonych przez producenta algorytmach.
Obraz ze standardowej kamery i kamery z WDR w trudnych warunkach oświetleniowych
Kamera wielosystemowa
Kamera pozwala na pracę w jednym z czterech systemów analogowych: HD-CVI, AHD, HD-TVI lub CVBS. Dzięki kompatybilności z dostępnymi na rynku systemami, uzyskujemy uniwersalną kamerę, której sygnał może zostać dostosowany do wymaganego w instalacji. Szczególnie ważnym atutem jest możliwość pracy z rejestratorami starego typu (w systemie CVBS). Systemy pracy mogą być przełączane za pomocą przełączników dostępnych na dodatkowo wyprowadzonym złączu.
Wielojęzykowe menu OSD
Sterowanie parametrami kamer realizowane jest za pośrednictwem rejestratora lub kontrolera UTC PFM820 Q498200A. Dane do sterownia OSD kamery przesyłane są przewodem koncentrycznym wraz z sygnałem wideo. Takie rozwiązanie pozwala na zmianę najważniejszych parametrów kamery, również zdalnie w komfortowy i efektywny sposób. Interfejs dostępny jest m.in. w języku polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim.
Smart IR
Oświetlenie podczerwienią, zostało zaprojektowane w taki sposób, aby osiągnąć maksymalną wydajność. Siła emitowanego światła jest korygowana dynamicznie. Doświetlenie jest dostosowane do odległości od obserwowanego obiektu, dzięki czemu jest on wyraźnie widoczny i nie jest prześwietlony po zbliżeniu się do kamery.

Dane techniczne

Model HAC-HFW2501TU-Z-A-27135-S2
Rodzaj towaru Kamera Analog HD
Marka Dahua
Seria Pro
Typ Standardowa
Zastosowanie Zewnętrzna
Obudowa Tubowa
Regulacja 3-osiowa
Kolor Biały
Moduł optyczny i obraz
Typ przetwornika CMOS
Wielkość przetwornika 1/2,7
Czułość (tryb kolorowy) lux 0,001 @ (F1,6, 30IRE)
Prędkość migawki s 1/3 - 1/100000
Typ obiektywu Motozoom, Zmiennoogniskowy
Ogniskowa mm 2,7 - 13,5
Kąt widzenia poziomy ° 113 - 31
Wartość przysłony F1,6
Max. rozdzielczość Mpx 5
Obsługiwane sygnały AHD, CVBS, HD-CVI, HD-TVI
Obsługiwane rozdzielczości HD-TVI kl./s 2 Mpix przy 25, 4 Mpix przy 25, 5 Mpix przy 25
HD-CVI kl./s 4 Mpix przy 25
AHD kl./s 4 Mpix przy 25
Funkcje obrazu 3D-DNR, BLC, HLC, Odbicie obrazu (mirror)
WDR dB 120
Maski prywatności 8
Funkcja dzień / noc Tak (ICR)
Oświetlacz
IR zasięg m 80
długość fali nm 850
rodzaj oświetlacza Diody LED SMD
Interfejsy
Wideo BNC
Zasilanie Gniazdo (2,1/5,5)
Audio Wbudowany mikrofon Tak
Pozostałe
Zasilanie DC V 12
DC A 0,9
DC W 10,7
Materiał obudowy Metal
Stopień ochrony IP67
Temperatura pracy °C -30...+60
Dopuszalna wilgotność % 95 lub mniej (bez kondensacji)
Wymiary kamery mm 244 x 90 x 90
Masa kg 0,8