Kamera 4 w 1 kompaktowa Dahua HAC-HFW2501T-I8-A-0360B (5 Mpix, 2,8 mm, 0,005 lx, Starlight, Audio, IR do 80 m)

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Kamera 4 w 1 kompaktowa Dahua HAC-HFW2501T-I8-A-0360B (5 Mpix, 3,6 mm, 0,005 lx, Starlight, Audio, IR do 80 m)
Widok kamery
Cechy wyróżniające:
  • Rozdzielczość kamery 5 Mpix,
  • Sygnał wyjściowy w standardzie HD-CVI z możliwością przełączania na AHD, HD-TVI lub CVBS,
  • Starlight - czułość 0,005 lx,
  • Obiektyw 2,8 mm,
  • WDR 120 dB,
  • Wbudowany moduł audio (mikrofon) i WE audio,
  • Sterowanie menu OSD przy użyciu przewodu sygnałowego,
  • Szczelna obudowa (klasa IP67),
  • Oświetlacz podczerwieni Smart IR o zasięgu do 50 m.
Kamera należy do serii Pro, czyli rozwiązań dedykowanych do wymagających instalacji monitoringu. Urządzenia te wyróżniają się zarówno lepszą konstrukcją obudowy jak i dostępnością dodatkowych funkcji poprawiających obraz takich jak WDR. Kamery dobrze działają nawet przy słabym oświetleniu, mają wysoką czułość i lepszy, jaśniejszy obiektyw.
HAC-HFW2501T-I8-A-0360B to kamera umożliwiająca rejestrację obrazu w rozdzielczości do 5 Mpix. Mimo przystępnej ceny obraz z kamery cechuje się dobrymi parametrami zarówno w trybie dziennym (wysoka jakość, rozdzielczość) jak nocnym (Starlight 0,005 lx). Metalowa obudowa kamery posiada klasę szczelności IP67, co gwarantuje jej ochronę przed pyłem oraz deszczem. Wbudowany oświetlacz podczerwieni o zasięgu do 50 m z funkcją smart IR zmniejsza prześwietlenia obrazu i gwarantuje pracę niezależnie od warunków oświetleniowych.
Kodowanie obrazu wysokiej jakości
System transmisji i kodowania obrazu o nazwie HD-CVI pozwala na przysyłanie obrazu o wysokiej rozdzielczości poprzez kabel koncentryczny lub skrętkę (po zastosowaniu specjalnych transformatorów wideo). Przesyłany obraz ma postać sygnału analogowego, o znacznie poszerzonym w stosunku do CVBS paśmie transmisji. Sygnał nie jest kompresowany, co czyni obraz bardziej wiernym i wyraźniejszym podczas podglądu na żywo. Jego zaletą jest brak opóźnień oraz łatwiejsza w stosunku do kamer IP konfiguracja systemu.
Starlight
Kamera wyposażona jest w przetwornik o wysokiej czułości 0,005 lx, dzięki czumu generuje użyteczny obraz nawet przy niskim poziomie oświetlenia. Niższa ilość szumów sprawia, że obraz ma lepsze parametry wizualne a dodatkowo kompresja działa wydajniej. Obraz w warunkach dziennych cechuje się poprawnym odwzorowaniem kolorów, a sama kamera przełącza się w tryb nocny później niż w standardowych rozwiązaniach.
Rozszerzony zakres dynamiki (WDR) 120 dB

Poprawna praca kamer monitoringu w trudnych warunkach oświetleniowych jest jednym z najważniejszych priorytetów producentów sprzętu. Zakres dynamiki matrycy jest parametrem mówiącym o zdolności kamery do jednoczesnej rejestracji obszarów bardzo jasnych i ciemnych. Kamery o wysokim zakresie dynamiki (WDR) lepiej radzą sobie przy obserwacji kadrów o dużym kontraście oświetlania. Obraz w większości kamer wyposażonych w funkcję WDR powstaje w wyniku naświetlania matrycy z różnymi ustawieniami ekspozycji (dla elementów ciemnych z wolną migawką, natomiast dla jasnych z szybką). Wynikowy obraz jest połączeniem obu klatek oraz obróbki bazującej na ustalonych przez producenta algorytmach.
Obraz ze standardowej kamery i kamery z WDR w trudnych warunkach oświetleniowych
Kamera wielosystemowa
Kamera pozwala na pracę w jednym z czterech systemów analogowych: HD-CVI, AHD, HD-TVI lub CVBS. Dzięki kompatybilności z dostępnymi na rynku systemami, uzyskujemy uniwersalną kamerę, której sygnał może zostać dostosowany do wymaganego w instalacji. Szczególnie ważnym atutem jest możliwość pracy z rejestratorami starego typu (w systemie CVBS). Systemy pracy mogą być przełączane za pomocą przełączników dostępnych na dodatkowo wyprowadzonym złączu.
Wielojęzykowe menu OSD
Sterowanie parametrami kamer realizowane jest za pośrednictwem rejestratora lub kontrolera UTC PFM820 Q498200A. Dane do sterownia OSD kamery przesyłane są przewodem koncentrycznym wraz z sygnałem wideo. Takie rozwiązanie pozwala na zmianę najważniejszych parametrów kamery, również zdalnie w komfortowy i efektywny sposób. Interfejs dostępny jest m.in. w języku polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim.
Smart IR
Oświetlenie podczerwienią, zostało zaprojektowane w taki sposób, aby osiągnąć maksymalną wydajność. Siła emitowanego światła jest korygowana dynamicznie. Doświetlenie jest dostosowane do odległości od obserwowanego obiektu, dzięki czemu jest on wyraźnie widoczny i nie jest prześwietlony po zbliżeniu się do kamery.
Parametry techniczne
Model HAC-HFW2501T-I8-A-0360B
Kod towaru Q342501F
Rodzaj towaru Kamera analog HD
Marka Dahua
Seria Pro
Kamera
Rozdzielczość maksymalna Mpix 5 (2592 x 1944)
Obsługiwane sygnały HD-TVI kl./s
20 dla 5 Mpix
 
25 dla 4 Mpix
 
25 dla 2 Mpix
HD-CVI
AHD
Czułość przy F 1,6, 30 IRE lx 0,005
Prędkość migawki s 1/125 - 1/10000
Obiektyw mm 2,8 mm
Kąt widzenia ° 79
Dzień / noc Tak, ICR
Menu
Sterowanie z rejestratora Tak
AGC Tak
BLC Tak
DWDR Tak
WDR Tak, 120 dB
Cyfrowa redukcja szumów Tak, 2D, 3D
Strefy prywatności Nie
Odbicie lustrzane Nie
Złącza zewnętrzne
Wideo BNC
Zasilanie Gniazdo 2,1/5,5
Audio 1 WE, RCA
Sterowanie OSD Tak, z DVRa, z kontrolera UTC
Ogólne
Oświetlacz Typ IR
Zasięg m 50
Obudowa Kopułowa
Wymiary obudowy  mm 106 x 99
Materiał obudowy uchwyt Metal
obudowa Metal
Temperatura pracy °C -40...+ 60
Stopień ochrony IP67
Zasilanie AC V -
W -
DC V 12
W 7
A 0,45
PoC   -
Masa kg 0,48
Inne Wbudowany mikrofon, wejście audio

 

Wymiary kamery

Dane techniczne