Kamera 4 w 1 kompaktowa Dahua HAC-HFW1200R-Z-IRE6-2712 (2 Mpix, 2,7 - 12 mm Motozoom, 0,02 lx, IR do 60 m)

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Cechy wyróżniające:
  • Rozdzielczość kamery 1080p (2 Mpix),
  • Sygnał wyjściowy w standardzie HD-CVI z możliwością przełączania na AHD, HD-TVI lub CVBS,
  • Czułość 0,02 lx,
  • Obiektyw 2,7 - 12 mm Motozoom,
  • Sterowanie menu OSD przy użyciu przewodu sygnałowego,
  • Szczelna (klasa IP67) obudowa,
  • Oświetlacz podczerwieni Smart IR o zasięgu do 60 m.
Kamera należy do serii Lite, czyli rozwiązań dedykowanych do standardowych instalacji monitoringu. Urządzenia tej serii posiadają podstawowe, najczęściej wykorzystywane funkcje, dlatego stanowią idealne rozwiązanie w większości instalacji, gdzie zapewni stabilną i bezawaryjną pracę.
HAC-HFW1200R-Z-IRE6-2712 to kamera umożliwiająca rejestrację obrazu w rozdzielczości do 2 Mpix. Mimo przystępnej ceny obraz z kamery cechuje się dobrymi parametrami zarówno w trybie dziennym (wysoka jakość, rozdzielczość 1080p) jak nocnym (czułość 0,02 lx). Metalowa obudowa kamery posiada klasę szczelności IP67, co gwarantuje jej ochronę przed pyłem oraz deszczem. Wbudowany oświetlacz podczerwieni o zasięgu do 60 m z funkcją smart IR zmniejsza prześwietlenia obrazu i gwarantuje pracę niezależnie od warunków oświetleniowych.
Kodowanie obrazu wysokiej jakości
System transmisji i kodowania obrazu o nazwie HD-CVI pozwala na przysyłanie obrazu o wysokiej rozdzielczości poprzez kabel koncentryczny lub skrętkę (po zastosowaniu specjalnych transformatorów wideo). Przesyłany obraz ma postać sygnału analogowego, o znacznie poszerzonym w stosunku do CVBS paśmie transmisji. Sygnał nie jest kompresowany, co czyni obraz bardziej wiernym i wyraźniejszym podczas podglądu na żywo. Jego zaletą jest brak opóźnień oraz łatwiejsza w stosunku do kamer IP konfiguracja systemu.
Kamera wielosystemowa
Kamera pozwala na pracę w jednym z czterech systemów analogowych: HD-CVI, AHD, HD-TVI lub CVBS. Dzięki kompatybilności z dostępnymi na rynku systemami, uzyskujemy uniwersalną kamerę, której sygnał może zostać dostosowany do wymaganego w instalacji. Szczególnie ważnym atutem jest możliwość pracy z rejestratorami starego typu (w systemie CVBS). Systemy pracy mogą być przełączane za pomocą kontrolera UTC PFM820 Q498200A lub w menu kamery wyświetlanym w rejestratorze.
Wielojęzykowe menu OSD
Sterowanie parametrami kamer realizowane jest za pośrednictwem rejestratora lub kontrolera UTC PFM820 Q498200A. Dane do sterownia OSD kamery przesyłane są przewodem koncentrycznym wraz z sygnałem wideo. Takie rozwiązanie pozwala na zmianę najważniejszych parametrów kamery, również zdalnie w komfortowy i efektywny sposób. Interfejs dostępny jest m.in. w języku polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim.
Smart IR
Oświetlenie podczerwienią, zostało zaprojektowane w taki sposób, aby osiągnąć maksymalną wydajność. Siła emitowanego światła jest korygowana dynamicznie. Doświetlenie jest dostosowane do odległości od obserwowanego obiektu, dzięki czemu jest on wyraźnie widoczny i nie jest prześwietlony po zbliżeniu się do kamery.
Parametry techniczne
Model HAC-HFW1200R-Z-IRE6-2712
Kod towaru Q331200Z
Rodzaj towaru Kamera analog HD
Marka Dahua
Seria Lite
Kamera
Rozdzielczość maksymalna Mpix 2 (1920 x 1080)
Obsługiwane sygnały HD-TVI kl/s 25
HD-CVI
AHD
Czułość przy F 1,8, 30 IRE lx 0,02
Prędkość migawki s 1/125 - 1/10000
Obiektyw mm 2,7 -12 mm
Kąt widzenia ° 106 - 33
Dzień / noc Tak, ICR
Menu
Sterowanie z rejestratora Tak
AGC Tak
BLC Tak
DWDR Tak
Cyfrowa redukcja szumów Tak, 2D
Strefy prywatności Nie
Odbicie lustrzane Nie
Złącza zewnętrzne
Wideo BNC
Zasilanie Gniazdo 2,1/5,5
Sterowanie OSD Tak, z DVRa, z kontrolera UTC
Ogólne
Oświetlacz Typ IR
Zasięg m 60
Obudowa Kompaktowa
Wymiary obudowy  mm 210 x 90 x 90
Materiał obudowy uchwyt Metal
obudowa Metal
Temperatura pracy °C -30...+ 60
Stopień ochrony IP67
Zasilanie AC V -
W -
DC V 12
W 12,1
A 1
PoC   -
Masa kg 0,44
Inne  

 

Dane techniczne