Kabel światłowodowy uniwersalny, samonośny ULTIMODE FC.E-2SM (2 włókna G.657A2) odcinek 17m

Kod towaru: TL7202_017
Towar został wycofany z oferty
Kabel światłowodowy L7202 jest kablem uniwersalnym w powłoce LS0H. Może więc być stosowany na zewnątrz oraz wewnątrz budynków.
• Bardzo wygodny w instalacji
• 2 włókna jednomodowe
• Włókna w standardzie G.657A2 o zmniejszonym promieniu gięcia
• Łatwa obróbka bez konieczności stosowania dedykowanych narzędzi
• Powłoka LSOH
• Klasa CPR: Eca
• Kolor: czarny

Gwarancja

Zapewniamy gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Odcinek tej długości pozostał po odwinięciu kabla z fabrycznej szpuli

Cena dotyczy całego odcinka kabla
Kabel światłowodowy ULTIMODE FC.E-2SM jest kablem uniwersalnym w powłoce LS0H. Może więc być stosowany na zewnątrz oraz wewnątrz budynków. Dzięki wzmocnieniu z włókien aramidowych, kabel ten wytrzymuje nacisk 800N przy rozpiętości 150m. Doskonale sprawdza się więc w przypadku instalacji podwieszanych - na przykład przy podłączaniu umieszczonych na słupach punktów dostępowych lub kamer monitoringu. Kabel zawiera włókna jednomodowe w standardzie G.657A2 (promień gięcia 7,5mm) o średnicy 250 μm.
Kabel ULTIMODE FC.E-2SM przeznaczony jest m.in. do stosowania wewnątrz budynków. Jego lekka konstrukcja oraz niewielka średnica wynosząca 3mm, doskonale sprawdzają się w zastosowaniach takich jak: sieci FTTx, sieci biurowe, domowe.
W kablu zostały zastosowane włókna jednomodowe o standardzie ITU-T G.657A w powłoce 250 μm. Włókno to jest obecnie jednym z najlepszych i najbardziej popularnych włókien jednomodowych, nazywane często "udoskonalonym włóknem G.652D", ze względu na to, iż zmniejszono w nim minimalny możliwy promień gięcia, przy zachowaniu odpowiedniego poziomu innych parametrów. Tłumienie włókna G.657A dla długości fali 1310nm wynosi <0,35dB/km, a dla 1550nm <0,20dB/km. Charakterystycznym dla tego typu włókna jest zmniejszony wpływ tłumienia makrozgięć.
Spełniane normy:
  • EN 50267-2-2
  • EN50268-2
  • ISO 4892/2
Budowa przewodu:
1. Włókna jednomodowe G.657A
2. Wzmacniające włókna aramidowe
3. Powłoka zewnętrzna LS0H odporna na UV





Istnieje możliwość wykonania dowolnego odcinka światłowodu z zarobionymi na końcach złączami na zamówienie. W celu złożenia zapytania o ofertę skontaktuj się ze swoim opiekunem handlowym.

Dane techniczne

Rodzaj towaru Kabel światłowodowy
Typ kabla Wewnętrzny
Ilość włókien 2
Długość m 17
Włókna typ Jednomodowe
standard G.657A2
średnica 250 μm
Klasa CPR Eca
Materiał powłoki zewnętrznej LSZH
Żel hydrofobowy Nie
Wzmocnienie Włókna aramidowe
Tuba centralna Nie
Średnica zewnętrzna mm 3
Odporność na zgniatanie N 1000
Maksymalna siła naciągu dynamiczna N 800
statyczna N b.d.
Min. promień gięcia statyczny mm 30
instalacyjny mm 30
Zakres temperatur pracy °C -30...70
instalacji °C -20...60
przechowywania °C b.d.
Masa kg/km 8,5
Przeceniona końcówka Tak

Filmy

Spawanie światłowodów - spawarka EasySplicer

Poradnik dotyczący spawania włókien optycznych za pomocą spawarki światłowodowej EasySplicer.