Kabel światłowodowy uniwersalny DRAKA U-DQ(ZN)BH 8G OM3 (8 włókien OM3) odcinek 36m

Kod towaru: TL73108_036
178,23 zł 254,61 zł
Brutto Rabat Ilość Ważność
254,61 zł 0 % -
178,23 zł 30 % od 1 szt.
od 11,00 zł
Dostępny
Kabel światłowodowy DRAKA U-DQ(ZN)BH to kabel uniwersalny, który może być stosowany przy połączeniach wewnętrznych i zewnętrznych.
• Liczba włókien: 8
• Typ włókien: wielomodowe
• Standard włókien: OM3
• Możliwość stosowania wewnątrz oraz na zewnątrz budynków
• Powłoka FireBur LSZH
• Odporny na działanie promieni UV
• Maksymalna siła naciągu 2000 N
• Szklane włókna wzmacniające kabel i stanowiące podstawową ochronę antygryzoniową
• Ripcord umożliwiający łatwe rozrywanie zewnętrznej powłoki
• Bardzo wygodny w obróbce
• Klasa CPR: Eca

Gwarancja

Zapewniamy 2 lata gwarancji.

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Odcinek tej długości pozostał po odwinięciu kabla z fabrycznej szpuli

Cena dotyczy całego odcinka kabla
Kabel uniwersalny do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych DRAKA U-DQ(ZN)BH 8G
8 włókien wielomodowych w standardzie OM3.
Cechy wyróżniające:
  • tuba centralna wypełniona żelem,
  • aramidowe włókna wzmacniające kabel,
  • włókna w ścisłej tubie,
  • powłoka LSZH,
  • możliwość stosowania wewnątrz i na zewnątrz,
  • mała masa i mniejsza średnica w stosunku do kabli zewnętrznych.
Kabel światłowodowy DRAKA U-DQ(ZN)BH 8G OM3 to kabel uniwersalny, który może być stosowany przy połączeniach wewnętrznych i zewnętrznych. Włókna wielomodowe umieszczone są w tubie centralnej wypełnionej żelem. Żel wypełniający tubę stanowi warstwę ochronną dla włókien światłowodowych, amortyzując przemieszczanie się włókien przy ruchach kabla oraz zabezpieczając włókna przed oddziałaniem warunków atmosferycznych. Zastosowane w konstrukcji kabla włókna aramidowe mają na celu zabezpieczenie tuby centralnej z włóknami światłowodowymi przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz gryzoniami.
Kabel DRAKA U-DQ(ZN)BH 8G zawiera 8 włókien wielomodowych (J-Fibre). Kolorystyka włókien w kablu jest zgodna ze standardem TIA-EIA-598-A. Powłoka kabla została wykonana z materiału LSZH (powłoka nierozprzestrzeniająca płomienia i niewydzielająca substancji toksycznych).
W kablu zostały zastosowane włókna wielomodowe OM3 50/125 - obecnie najbardziej popularnymi włóknami wielomodowymi zapewniającymi poprawną pracę w I i II oknie transmisyjnym (850 i 1310 nm). Tłumienie nie przekracza 3,5 dB/km w I oknie transmisyjnym oraz 1,5dB/km w II oknie transmisyjnym. Standard OM3 zapewnia większą przepustowość danych dla większych odległości, niż jego poprzednicy. Transmisja z prędkością 10Gbps możliwa jest na dystansie do 550m, a wyższe prędkości, takie jak 40Gbps czy 100Gbps są osiągalne na 100 metrach (standardy OM1 i OM2 nie umożliwiają tak szybkich transmisji).
Kable uniwersalne są kablami żelowymi do połączeń poziomych o przeznaczeniu zarówno wewnątrzbudynkowym, jak i na zewnątrz w kanalizacji wtórnej. Ze względu na małe wymiary i elastyczność, kabel idealnie nadaje się do instalacji w korytach kablowych. Może być instalowany zarówno w nowoczesnych systemach FTTH, FTTB, serwerowniach czy połączeniach między budynkami. W odróżnieniu od kabla zewnętrznego, kable uniwersalne mogą być stosowane także wewnątrz budynków. Dzięki temu nie jest konieczne tworzenie dodatkowego przejścia, spawów oraz przełącznic na styku kabli zewnętrznych i wewnętrznych. Kable uniwersalne mogą być układane w kanalizacjach, peszlach, rurach kablowych lub nawet bezpośrednio w ziemi, w miejscach gdzie nie są narażone na bezpośrednie uszkodzenia mechaniczne.
Spełniane normy:
  • ISO11801 2-ga edycja
  • EN50173-1:2002
  • IEC60794-3-10
Normy niepalności:
  • IEC60332
  • IEC60754-1
  • IEC60754-2
  • IEC61034-2
Parametry techniczne
Nazwa DRAKA U-DQ(ZN)BH 8G OM3
Kod L73108
Liczba włókien 8
Średnica kabla  6mm
Masa kabla  40kg/km
Rodzaje włókien wielomodowe,
OM3 50/125 μm
Maks. siła ciągnięcia (statyczna) 1000N
Maks. siła ciągnięcia (dynamiczna) 2000N
Min. promień zgięcia podczas instalacji 60mm
Min. promień zgięcia podczas pracy 100mm
Temperatura pracy - 30... 60oC
Temperatura instalacji - 15... 60oC
Budowa przewodu:
1. Płaszcz zewnętrzny
2. Otulina z włókien aramidowych
3. Tuba plastikowa
4. Żel hydrofobowy
5. Włókno





Oznaczenia włókien:
1.niebieski
2.pomarańczowy
3.zielony
4.brązowy
5.szary
6.biały
7.czerwony
8.czarny
9.żółty
10.fioletowy
11.różowy
12.turkusowy

W przypadku ilości włókien większej niż 12, kolejne oznaczane są poprzecznymi czarnymi paskami.