DIPOL na Wystawie Monitoringu Wizyjnego ALARM, 7 - 8 listopada 2007, Kielce

Medal Targów dla 5-megapikselowej kamery IQinVision

Uznanie Komisji Konkursowej zyskała kamera wysokiej rozdzielczości 5 Mpix K1431 wyprodukowana przez amerykańską firmę IQinVision.

Dystrybutorem produktów tej firmy na polskim rynku jest firma DIPOL.

Kamery wysokiej rozdzielczości to najnowszy trend monitoringu wizyjnego.
Zastosowanie kamer o rozdzielczości 5 mln. pikseli do monitoringu imprez masowych pozwala na 10 krotne powiększenie pola obrazu w stosunku do standardowej rozdzielczości PAL. Umożliwia to monitorowanie kilkukrotnie większych obszarów bez utraty szczegółów.

Podstawowym problemem CCTV jest obserwacja dużego obszaru wraz z możliwością rozpoznania konkretnych osób. Często jest on rozwiązywany przez zastosowanie kamer obrotowych wyposażonych w obiektywy z zoomem optycznym. Jednak skierowanie kamery z zoomem na konkretny obszar sprawia, że tracimy możliwość rozpoznania osób w innych obszarach, ten problem nie występuje w przypadku kamer megapikselowych.

Kamery megapikselowe stosowane są do monitoringu stadionów, imprez masowych, ruchliwych skrzyżowań, a także w medycynie do nagrywania obrazu z sali operacyjnej.
Kamera IQeye 755 K1431 nagrodzona medalem targów ALARM 2007
Pożytki z Konferencji - wystawa Monitoringu Wizyjnego Alarm Kielce 2007.

W dniach 7-8.11.2007 odbyła się w Kielcach kolejna edycja wystawy "Alarm". Impreza to forum dyskusji i wymiany doświadczeń związanych z monitoringiem wizyjnym. Organizatorzy, jak co roku, zadbali o dobór prelegentów, zaprosili również spore grono użytkowników i inwestorów. Pierwszy dzień wystawy poświęcony został "Bezpieczeństwu na stadionach". Najważniejsze przesłanie płynące z tego dnia to zgodna opinia MSWiA, PZPN, Ekstraklasa SA i Policji o konieczności zmiany ustawy o "Bezpieczeństwie imprez masowych". Uznano, że istnieje potrzeba uchwalenia specjalnego prawa związanego z organizacją imprez piłkarskich. Wymagania obecnej Ustawy są zbyt rygorystyczne w stosunku do wielu przedsięwziąć, jednak nie odpowiadają specyfice i zagrożeniom związanymi z organizacją imprez futbolowych, stąd postulat nowego aktu prawnego.
Co do Rozporządzenia MSWiA "W sprawie sposobu utrwalania przebiegu imprez masowych", w części dotyczącej konieczności zapisu dźwięku, stwierdzono kompletną bezużyteczność materiałów rejestrowanych na stadionach i znaczne podwyższenie kosztów instalacji wynikające z konieczności stosowania tego wymogu.
Zwrócono uwagę na konieczność opracowania standardów dotyczących wyposażania obiektów sportowych w systemy monitoringu wizyjnego, za przykład podano rozwiązania stosowane w Wielkiej Brytanii.
Drugi dzień związany był z monitoringiem miejskim. Przedstawiono wnioski użytkowników związane z eksploatacją systemów. Szczególnie interesujące były wnioski płynące z eksploatacji monitoringu miejskiego w Warszawie. Operatorem systemu jest firma specjalnie powołana w tym celu, uznano to za lepsze rozwiązanie niż angażowanie do tego celu Policji lub Straży Miejskiej.

Przyznane Medale Targów Kielce:
  • za ARTR- system automatycznego rozpoznawania tablic rejstracyjnych dla SPRINT Sp. z o.o. z Gdańska
  • za rejestrator cyfrowy RH5000DVR dla GV POLSKA z Nadarzyna
  • za kamerę 5 megapikselową dla firmy DIPOL Szydłowski i Wspólnicy Sp.J. z Krakowa
Przyznanie Medalu Targów dla 5-megapikselowej kamery IP.
Wykłady z zakresu projektowania nowoczesnych instalacji monitoringu miejskiego i szeroka oferta produktów CCTV IP przedstawiona na targach znalazły uznanie organizatorów i zwiedzających, potwierdzone przyznaniem firmie DIPOL Medalu Targów dla kamery IQinvision K1431.
Na zdjęciu Medal Alarm 2007 obok nagrodzonej kamery.
Monitoring przyszłości - pod takim hasłem firma Dipol pojawiła się po raz kolejny na kieleckiej wystawie ALARM. Zaprezentowaliśmy działanie profesjonalnych systemów nowoczesnego monitoringu CCTV IP, w tym również kamer megapikselowych.
Przedstawiliśmy sprzęt pozwalający na:
  • monitoring stadionów piłkarskich
  • monitoring kas w sklepach
  • monitoring dużych parkingów
  • monitoring miejski
  • monitoring banków, hoteli, kantorów
  • nagrywanie operacji medycznych
Zaproponowaliśmy:
  • Do monitoringu miejskiego sprzęt firmy ACTi.
  • Do monitoringu stadionów i imprez masowych kamery megapikselowe firmy IQinVision.
  • Do monitoringu firm i biur przedstawilismy ofertę firmy Pixord.
Do bezprzewodowej transmisji CCTV IP natomiast - specjalnie dedykowane AP marki Raptor.
Kamera szybkoobrotowa IP ACTi CAM-6621 MPEG-4 - WYPRZEDAŻ
Najpopularniejsza kamera do monitoringu miejskiego ACTi K1215.
Kamera IP z obiektywem 4,5-13mm 5,0 Mpix dzień/noc PoE
Kamera IP 5 Mpix IQinvision K1431.
Punkt dostępowy / klient RPT-23XR RAPTOR 802.11a 5GHz  zewnętrzny
Raptor do bezprzewodowej transmisji obrazu N2530.

 

Monitoring Miast - ACTi Sprzęt firmy ACTi jednego ze światowych liderów w zakresie kamer stosowanych w monitoringu miejskim.

Monitoring Wizyjny Miast
Sprzęt | Koncepcja | FAQ | Przykłady

Monitoring   stadionów - IQinvision Urządzenia CCTV IP do firmy IQinvision do monitoringu stadionów i imprez masowych.

Resolution Revolution
Kamery megapikselowe w ofercie DIPOL-a

 

Monitoring Firm - Pixord Urządzenia CCTV IP firmy Pixord do monitoringu sklepów, biur, firm. Pixord - monitoring biur
Oferta urządzeń Pixord
Raptor - bezprzewodowa transmisja do   zastosowań profesjonalnych Urządzenia dedykowane do transmisji bezprzewodowych CCTV IP. Raptor bezprzewodowa komunikacja do zastosowań profesjonalnych
Przykładowe inwestycje wykonane z użyciem sprzętu oferowanego przez firmę Dipol:
Instalacja monitoringu w Oświęcimiu została opisana jako modelowa na stronach firmy ACTi - producenta urządzeń CCTV IP.
Kamera szybkoobrotowa IP ACTi CAM-6611 MPEG-4Transkoder wideo ACTi SED-3300 MPEG-4
Monitoring hybrydowy CCTV w Skawinie. Działający system analogowy (13 kamer obrotowych), postanowiono powiększyć o dodatkowe trzy kamery. Jednak odległości między tymi punktami, a Strażą Miejską wykluczały stosowanie kamer analogowych. Zdecydowano się dlatego na przejście na technologię CCTV IP. Jako medium transmisyjne posłużyła sieć telewizji kablowej.

Kamera szybkoobrotowa IP ACTi CAM-6621 MPEG-4 - WYPRZEDAŻ
Monitoring bezprzewodowy. Dla zapewnienia bezpieczeństwa eksploatacji i ochrony obiektu firma Kamieniołomy Świętokrzyskie zdecydowała się na instalację monitoringu CCTV. Ze względu na duże odległości i prace prowadzone przy eksploatacji złoża niemożliwe było wykonanie instalacji kablowej.
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
W Opatowie (województwo Świętokrzyskie) uruchomiono we wrześniu 2006 nowoczesny system monitoringu miejskiego w technologii CCTV IP. Zainstalowane zostały dwie kamery ACTi z głowicami szybkoobrotowymi CAM-6110.
Monitoring w Złotowie powstał na bazie stacjonarnych oraz obrotowych kamer IP firmy ACTi oraz urządzeń służących do transmisji bezprzewodowej.