DIPOL na targach SAT KRAK 2-3.10.2014

W dniach 2-3 października, w przestrzeni wystawowej hotelu Galaxy w Krakowie odbyła się Wystawa Sat Krak - największe tego typu wydarzenie, skupiające liderów branży RTV/SAT w Polsce. Podczas tegorocznej edycji oprócz zapoznania się z prezentowanymi nowościami produktowymi, goście mieli okazję posłuchać tego, co na temat przyszłości cyfrowego radia DAB+ oraz naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T myślą branżowi eksperci oraz osoby związane z mediami.
Firma Dipol została nagrodzona w kategorii Najlepsze akcesoria
za produkt Konwerter sygnału HDMI na IP + przedłużacz pilota H3606
O HDMI wiemy wszystko!
Dipol, w odpowiedzi na rosnącą ilość zapytań oraz duże zainteresowanie tematyką przesyłu sygnału HDMI w instalacjach indywidualnych oraz zbiorczych, zarówno na krótkich, jak i długich dystansach, przygotował szereg materiałów i rozwiązań. Dysponujemy pełną paletą produktów znajdujących zastosowanie w mieszkaniach, domkach jednorodzinnych, klubach, pubach, restauracjach, szpitalach, galeriach handlowych, sklepach RTV, a nawet statkach pasażerskich.
  Rozwiązanie Max. dystans Topologie
Przewody HDMI 30 m Punkt - Punkt
Repeatery HDMI 45 m Punkt - Punkt
Transmisja skrętką 50-60 m Punkt - Punkt
Konwertery - konwersja do IP 100 m
(+ możliwość zastosowania switchy)
Punkt - Punkt
Punkt - Wielopunkt
Modulatory - konwersja do DVB-T 300 m
(+ możliwość zastosowania wzmacniaczy)
Punkt - Punkt
Punkt - Wielopunkt
Transmisja światłowodem 20 km Punkt - Punkt
Instalacje FTTH - projektuj, wykonuj z Dipolem!
Popularność budynkowych instalacji światłowodowych wzrasta z każdym miesiącem. W duże mierze jest to zasługa obowiązujących od początku 2013 roku przepisów. Ten bardzo ważny dla przyszłości instalacji trend powoduje, że ze światłowodami styczność mają firmy, które do tej pory zajmowały się wyłącznie instalacjami bazującymi na okablowaniu miedzianym. Wychodząc im naprzeciw, Dipol przygotował ofertę produktową, która wraz z towarzyszącymi jej artykułami oraz materiałami multimedialnymi ułatwi start w instalacjach FTTH każdemu instalatorowi.


Doradzimy zarówno w kwestiach projektowych, jak i wykonawczych.
Zapraszamy w szczególności osoby początkujące.
Po wielu latach obecności światłowodów na rynku telekomunikacyjnym wreszcie przyszedł czas na to, aby światłowody zagościły w domach jednorodzinnych oraz w mieszkaniach. Wymusza to galopujący postęp techniczny elektroniki użytkowej, która opiera swoje usługi w coraz większym stopniu na połączeniach sieciowych i aplikacjach online.
Podczas targów możliwe będzie zapoznanie się z zasadami projektowania i doborem sprzętu do instalacji budynkowych, bazujących na kablu łatwego dostępu. Instalacje tego typu będą niebawem spotykane w każdym nowym obiekcie mieszkalnym.
Zobacz nasze filmy instruktażowe!
Światłowody i szybkozłącza
Łączenie światłowodów
Instalacja Kabla Łatwego Dostępu
Profesjonalne instalacje multiswitchowe TERRA
Na targach nie zabraknie rzecz jasna tego, co najbardziej interesować powinno instalatorów RTV - profesjonalnego sprzętu TERRA dedykowanego do zbiorczych instalacji SMATV.
Produkty firmy TERRA dedykowane do montażu w zbiorczych instalacjach RTV/SAT, to przede wszystkim sprzęt najwyższej klasy objęty czteroletnią gwarancją. Realizowane przy ich pomocy sieci telewizyjne zapewniają poprawny odbiór sygnału przez długi czas. Do cech wyróżniających multiswitchowy system TERRA zaliczyć można przede wszystkim:
  • sprzęt pozwalający na budowę instalacji o dowolnej liczbie gniazd
  • odlewane obudowy zapewniające wysoką skuteczność ekranowania (odporność na zakłócenia)
  • wysoką separację wejść oraz wyjść – niskie wartości tego parametru dla urządzeń niższej klasy są najczęstszym źródłem problemów w zbiorczych instalacjach tv satelitarnej
  • dyskretne przełączniki w miejscu tradycyjnych potencjometrów pozwalające na bardzo precyzyjną regulację poziomu sygnału oraz korekcji tłumienia przewodu; rozwiązanie to zapewnia również wieloletnią stabilność nastawionych parametrów niezależnie od zmian temperatur w miejscu montażu urządzeń
  • prekorekcja tłumienia przewodu w urządzeniach oraz grupowanie wyjść pod względem poziomu wyjściowego pozwalające na zapewnienie zbliżonego poziomu sygnału na różnie oddalonych gniazdach abonenckich
  • wielotorowe rozgałęźniki zamknięte w jednej kompaktowej obudowie – wymagana znacznie mniejsza ilość miejsca oraz okablowania w stosunku do rozwiązań konkurencyjnych
  • zasilanie z odbiorników abonenckich układów przełączających w multiswitchach zapewniające dłuższą żywotność multiswitchy oraz mniejszy pobór energii
  • kilka sposobów dystrybucji zasilania dla układów wzmacniających – nawet kilkaset gniazd abonenckich przy jednym podłączeniu do sieci ~230VAC
  • darmowe oprogramowanie SatNet do projektowania instalacji
  • darmowe pliki pdf/dwg dla projektujących instalacje w programie AutoCad
Darmowe oprogramowanie firmy TERRA - SatNet - pozwala na zaprojektowanie instalacji wykorzystującej produkty tej marki. Program umożliwia: wykonanie projektu w formie graficznej, ustalenie poziomów sygnałów na wszystkich gniazdach i weryfikację, co do zgodności z normami, oraz określenie, czy konieczne będzie wykorzystanie funkcji prekorekcji charakterystyki kabla we wzmacniaczach. Program umożliwia archiwizację sporządzonych projektów.

Wykorzystując dostępne urządzania firmy TERRA można budować bardzo duże (nawet 1000 gniazd) i najbardziej skomplikowane instalacje, zarówno z centralnym, jak i rozproszonym systemem zasilania.
Podczas targów możn a było uzyskać informacje nt. prowadzonych przez nas cyklicznych szkoleń dla biur projektowych i instalatorów z zakresu projektowania, doboru sprzętu oraz realizacji instalacji niskoprądowych.