DIPOL na targach Rozwiązań i Technologii Mobilnych Mobile-IT 27-28 Maja 2014

W dniach 27-28 maja 2014 r. w Krakowie odbyła się premierowa edycja Targów Rozwiązań i Technologii Mobilnych Mobile-IT. Wydarzenie było poświęcone zagadnieniom związanym z efektywnym wykorzystaniem technologii mobilnych zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym. Wysoki poziom programu towarzyszącego zapewniły instytucje specjalistyczne, środowisko naukowe i badawcze oraz specjaliści i praktycy branżowi. Głównym punktem merytorycznym Targów była konferencja Mobile Trends for Business poświęcona mobilnym technologiom, skierowana dla biznesu, marketingowców i deweloperów.
Nasze stoisko było jednym z liczniej odwiedzanych. Na pytania zwiedzających, dotyczące zarówno kwestii prezentowanego sprzętu, jak i innych asortymentów, odpowiadali nasi specjaliści.
Z dużym zainteresowaniem spotkał się programowalny wzmacniacz GSM marki Signal
z możliwością zdalnego podglądu parametrów pracy.
Na prawym zdjęciu widoczny jest laptop z oprogramowaniem do obsługi wzmacniacza.
Jak zawsze lokomotywą napędową spotkań był Robot. Jego nowe funkcjonalności: logiczne odpowiedzi na zadawane pytania i reakcje na sprowokowane sytuacje, spotkały się z dużym zainteresowaniem.
O wywiad poprosiła nawet ogólnopolska rozgłośnia radiowa.
27 maja inż. Łukasz Kopciuch z firmy DIPOL dla uczestników konferencji Mobile Trends for Business wygłosił wykład Jak poprawić sygnał GSM w trudnych lokalizacjach? natomiast o godzinie 16:00 dla osób uczestniczących w targach MobileIT Wzmacnianie sygnału telefonii komórkowej w budynkach za pomocą repeterów GSM.
Wykład inż. Łukasza Kopciucha, managera urządzeń GSM w firmie DIPOL,
dla uczestników zamkniętego seminarium wzbudził duże zainteresowanie
i sprowokował zgromadzonych do zadawania pytań, a na koniec został nagrodzony oklaskami.
Powstała w 1990 roku firma DIPOL swoją działalność rozpoczęła jako producent anten. Jako pierwsza w Polsce w latach 90 XX wieku podjęła produkcję anten komunikacyjnych NMT. Obecnie posiada w swojej ofercie anteny i urządzenia do wielu technik transmisji bezprzewodowych w tym: telewizji DVB-T, LTE, GSM, GPRS, UMTS, WLAN 2.4 i 5.8 GHz. Bardzo cenione przez instalatorów i inwestorów są budynkowe repeatery GSM i 3G posiadające wszystkie, wymagane prawem w UE badania i certyfikaty. Firma DIPOL wielokrotnie uczestniczyła w dużych projektach obejmujących problematykę wzmacniania sygnału GSM w kompleksach hotelowych, fabrykach, podziemnych parkingach i wielu innych. Sprzęt firmy Dipol wykorzystano przy realizacji łącz bezprzewodowych w miejskich systemach monitoringu w wielu miastach europejskich. Misją firmy Dipol jest dostarczanie kompletnego systemu począwszy od odpowiednio dobranego sprzętu aktywnego a na złączach kończąc. Swoim klientom umożliwiamy rozwój poprzez prowadzenie cyklicznych szkoleń (w roku 2014 przeszkoliliśmy już ponad 400 osób) na terenie całej Polski.
Rozwój technik mobilnych ilustruje poniższy wykres. W 2002 roku nastąpiło zatrzymanie trendu wzrostowego telefonii stacjonarnej a od 2004 mamy do czynienia z wyraźnym spadkiem ilości czynnych linii stacjonarnych. Telefonia mobilna od momentu powstania wykazuje niezachwianą tendencję wzrostową.
Na targach Mobile-IT DIPOL zaprezentował:
 • Dla operatorów komórkowych:
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Programowalny wzmacniacz GSM marki Signal z możliwością zdalnego podglądu parametrów pracy. Poprzez sieć GSM administrator systemu możne kontrolować takie parametry, jak wzmocnienie oraz pasmo pracy, włączyć i wyłączyć urządzenie. Dodatkowo wzmacniacz wysyła monity (alarmy) dotyczące parametrów pracy. Sygnał z urządzenia może pokryć obszar do 2000m2.
>> więcej
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Anteny BTS marki Trans-Data to rodzina anten dedykowanych dla operatorów komórkowych przeznaczonych do montażu na stacjach bazowych. Seria anten wprowadzonych na rynek przez firmę Dipol charakteryzuje się możliwością kontroli pochylenia anteny za pomocą RCU, jak i możliwością doprowadzenia sygnału o maksymalnej mocy nawet do 400 W.
>> więcej

 • Dla instalatorów oraz użytkowników końcowych:
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Repeatry GSM marki Signal wzmacniające sygnał w pomieszczeniach o powierzchni 80 do 1200m2. Urządzenia spełniają wszystkie wytyczne zawarte w normie ETSI 300 609-4 co potwierdzone zostało badaniami polskiego Urzędu Komunikacji Elektronicznej. W ofercie dostępne są wzmacniacze pracujące w paśmie GSM, EGSM oraz 3G.
>> więcej
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Anteny dedykowane do sieci LTE. Ich wysoka jakość oraz konkurencyjna cena przyciąga nowych klientów. W ofercie znajdą Państwo anteny MIMO 2x2 oraz anteny tradycyjne.
>> więcej


Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Anteny na pasma CDMA, GSM, DCS, 3G oraz LTE charakteryzujące się stałymi parametrami oraz wysoką jakością wykonania. Produkowane są w wielu odmianach: co do długości przewodu i rodzaju złącza.
>> więcej
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Osprzęt do instalacji antenowych: konektory antenowe, przejścia złącz do modemów, przewody koncentryczne, złącza oraz różnego rodzaju uchwyty do mocowania anten zewnętrznych.
>> więcej

Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Szafy RACK marki SIGNAL to kompletna oferta prawie 20 szaf: serwerowych, stojących, wiszących, dwusekcyjnych oraz szynowych a także licznych akcesoriów: półek, szuflad, patch paneli wentylatorów itd. Solidność wykonania, jakość materiałów i łatwość składania to główne atuty tej oferty.
>> więcej


Programowalny wzmacniacz SIGNAL
Programowalny Repeater Signal GSM-1505P służy do wzmocnienia sygnału GSM i wprowadzenia go do wewnątrza budowli. Urządzenie doskonale nadaje się do instalacji w miejscach strategicznych, gdzie zasięg GSM jest sprawą niezbędną. Przykładem mogą być: tunele, metro czy rozległe budynki korporacyjne, handlowe, usługowe. Innowacyjność urządzenia polega na możliwości zdalnej zmiany częstotliwości pracy wzmacniacza np. w przypadku zmiany kanałów nadawania przez stację bazową operatora, bądź "wycięcia" pasma operatora, który generuje zbyt silny sygnał telefonii komórkowej.
Prezentowane urządzenie przede wszystkim powinno zainteresować operatorów GSM, którzy szukają sprzętu najwyższej jakości z najnowocześniejszymi rozwiązaniami dotyczącymi zarządzania i monitorowania sieci.
 • Urządzenie wzmacnia pasmo 880-960MHz,
 • Monitorowane parametry: wzmocnienie, moc wyjściowa, stan (ON/OFF),
 • Możliwość konfiguracji takich parametrów, jak: wzmocnienie, częstotliwość, stan (ON/OFF), alarmy (ON/OFF),
 • Urządzenie spełnia normę ETSI 300 609-4,
 • Funkcja AGC, ALC, MGC,
 • Powierzchnia pokrycia wewnątrz budynku od 600 do 2000 m2,
 • Zdalna kontrola urządzenia poprzez modem GSM.
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Wzmacniacz programowalny GSM-1505P
Parametry techniczne wzmacniacza programowalnego GSM-1505P:
  Uplink Downlink
Częstotliwość [MHz] 880-915 925-960
Wzmocnienie [dB] <65 <70
Max. moc wyjściowa [dBm] 15 20
Max. szerokość pasma [MHz] 35 35
MGC [dB] <31 ( krok 1dB)
ALC [dB] <20
Nierównomierność charakterystyki wzmocnienia [dB] <8
VSWR <2
Maksymalne opóźnienie [ μs] 5
Maksymalny poziom intermodulacji [dB] 9 kHz - 1 GHz <-36 <-20
1 GHz - 12,75 GHz <-30 <-20
Emisje niepożądane
(Spurious Emission) [dB]
9 kHz - 1 GHz <-36 <-20
1 GHz - 12,75 GHz <-30 <-20
Funkcje administratorskie:
Kontrola lokalna Port USB
Kontrola zdalana Modem GSM
Konfigurowane parametry Wzmocnienie, częstotliwość, stan (ON/OFF), stan alarmów
Monitorowane parametry Wzmocnienie, częstotliwość, stan (ON/OFF),
stan alarmów, moc wyjściowa
Alarmy problem z zasilaniem, ALC, 
niewłaściwa praca wzmacniacza,
przekroczona dopuszczalna temeperatura wzmacniacza,
zbyt silny sygnał wyjściowy,
problemy z komunikacją z modemem

Anteny do stacji bazowych
Anteny BTS to nowa linia anten TRANS-DATA, stworzona z myślą o operatorach komórkowych. Posiadają polaryzację krosową (X-pol) przez co dedykowane są do stosowania jako anteny do stacji bazowych operatora. Posiadają uchwyty umożliwiające łatwą regulację oraz stabilne mocowanie. Anteny dostępne są w wersjach obudów wykonanych z UPVC lub włókna szklanego.
Podczas targów zaprezentujemy anteny jednopasmowe (GSM) oraz dwupasmowe (DCS+3G).
Trans-Data BTS 1721T

Antena przeznaczona na pasmo DCS oraz WCDMA charakteryzuje się zyskiem 17dBi oraz kątem promieniowania 60° w płaszczyźnie poziomej. Antena posiada możliwość automatycznej regulacji pochylania za pomocą RCU w zakresie od 0° do 15°.


Trans-Data BTS 0809Q

Antena przeznaczona na pasmo GSM+EGSM (806-960 MHz) posiadająca zysk 12 dBi. Zaletą anteny jest wysokie tłumienie sygnału wstecznego wynoszące 25 dB oraz maksymalna moc wypromieniowanego sygnału wynosząca 400 W. Anteny BTS Trans-Data mogą pracować w temperaturze otoczenia od -40°C do +50°C. Każda antena testowana jest w celu potwierdzenia jej parametrów.Wzmacniacze GSM i 3G marki Signal
Badanie przeprowadzone w listopadzie 2010 roku przez Centralne Laboratorium Badań Technicznych na zlecenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej potwierdziło że wzmacniacze SIGNAL GSM spełniają restrykcyjne wymagania normy PN-ETSI EN 300 609-4 v.8.0.2:2005 w zakresie: emisji niepożądanych, tłumienia intermodulacji, wzmocnienia pozapasmowego. Od tego czasu repeatery marki SIGNAL postrzegane są jako jedne z najlepszych tego typu urządzeń na rynku europejskim.
Wzmacniacz (repeater) SIGNAL GSM-305 (bez zasilacza)
Repeater GSM Signal GSM-305 A6765
Wzmacniacz (repeater) SIGNAL GSM-505 (bez zasilacza)
Repeater GSM Signal GSM-505 A6775
Wzmacniacz (repeater) SIGNAL GSM-1205 (bez zasilacza)
Repeater GSM Signal GSM-1205 A6785
Wzmacniacz (repeater) SIGNAL 3G-505
Repeater 3G Signal 3G-505 A67105
Cechy wyróżniające i parametry techniczne:
 • Wzmocnienie sieci GSM+EGSM lub 3G,
 • AGC (ALC) Automatyczna kontrola wzmocnienia,
 • MGC - Manualna kontrola wzmocnienia,
 • Wzmocnienie sygnału odpowiednie do deklarowanego zasięgu,
 • Powierzchnia pokrycia wewnątrz budynku do 300 do 1200m2,
 • Łatwy montaż,
 • Wzmocnienie od 60 do 75 dB,
 • Maksymalna moc wyjściowa od 10 do 20 dBm,
Nazwa Repeater SIGNAL GSM-305 Repeater SIGNAL GSM-505 Repeater SIGNAL GSM-1205
Kod A6765 A6775 A6785
Pasmo pracy [MHz] 880-915 
925-960
GSM+EGSM
880-915 
925-960
GSM+EGSM
880-915 
925-960
GSM+EGSM
Moc wyjściowa [dBm] 10 15 20
Zysk [dB] UP/DL 60/60 65/65 70/70
Maksymalne opóźnienie [ μs] 0,5 0,5 0,5
Manualne tłumienie na wejściu [dB] 0-31
(krok co 1)
0-31
(krok co 1)
0-31
(krok co 1)
Automatyczna kontrola wzmocnienia [dB] do 20 do 20 do 20
Pokrycie [m2] 300 500 1200
Impedancja [Ω] 50 50 50
Certyfikaty CE 
(ETSI 300 609 -4)
RoHS
CE 
(ETSI 300 609 -4)
RoHS
CE 
(ETSI 300 609 -4)
RoHS
Wymiary [mm] 218x155x65 218x155x65 218x155x65
Złącza antenowe (ant. zew/wew) N-f/N-f N-f/N-f N-f/N-f

Anteny LTE
TRANS-DATA to marka wysokiej jakości anten przeznaczonych do transmisji danych. Dzięki zastosowaniu specjalnie wyselekcjonowanych materiałów oraz starannemu wykonaniu, anteny charakteryzują się bardzo dobrymi, niezmiennymi w czasie parametrami.
Najbardziej popularne modele anten LTE:
Antena TRANS-DATA LTE KPV 7/10
Antena TRANS-DATA
LTE KPV 7/10
A741021
Antena TRANS-DATA LTE KPZ 6/8 MIMO
Antena TRANS-DATA
LTE KPZ 6/8 MIMO
A741022
Antena TRANS-DATA LTE KYZ 7,5/8/10
Antena TRANS-DATA
LTE KYZ 7,5/8/10
A741031

Anteny GSM, GPRS, EDGE, 3G
Antena GSM 10-elementowa ATK 10 800-980 MHz + 10 m przewodu + gniazdo FME
Antena GSM 10-elementowa
ATK 10/850-960 MHz
A7016
Antena GSM 20-elementowa ATK 20/800-980 MHz + 10 m przewodu + gniazdo FME
Antena GSM 20-elementowa
ATK 20/850-960 MHz
A7026
Antena ATK-LOG GSM/DCS/UMTS/HSDPA + 5 metrów przewodu + gniazdo FME
Antena ATK-LOG
GSM/DCS/UMTS/HSDPA
A7040
Antena TRANS-DATA GSM/DCS/UMTS KYZ8,2/9,5
Antena TRANS-DATA GSM/DCS/UMTS
KYZ8,2/9,5
A741030

Akcesoria i osprzęt
W naszej ofercie znajdują Państwo akcesoria oraz osprzęt potrzebny do wykonania kompletnej instalacji antenowej:
 • Złącza antenowe,
 • Konektory antenowe,
 • Przejścia złączy,
 • Przewody koncentryczne,
 • Odgromniki,
 • Uchwyty antenowe,
 • Maszty,
 • Rozgałęźniki antenowe (GSM),
 • Odgałęźniki antenowe,
 • Obudowy, skrzynki,
 • Zaciskarki.

Szafy RACK marki Signal
Dla zapewnienia najwyższych standardów sieci telekomunikacyjnej, w okresie intensywnej wymiany i rozbudowy instalacji w budynkach, firma Dipol wprowadziła na rynek wysokiej jakości szafy typu RACK marki SIGNAL wraz z kompletem akcesoriów, potrzebnych do budowy systemów TV SAT, CCTV i LAN. Popularyzacja wykonywania instalacji w oparciu o dedykowane szafy RACK pozwoli na zmniejszenie awaryjności systemów budynkowych.
Oprócz szaf budynkowych w ofercie znalazły się również szafy przeznaczone do montażu w serwerowniach, jak również mniej popularne na rynku szafy dwusekcyjne.
Plan dojazdu na targi Kraków EXPO Mobile IT 2014
GPS: N50° 3' 36" E20° 0' 26"