DIPOL na targach ENERGETAB 16-18.09.2014

Energetab to odbywające się w Bielsku-Białej, międzynarodowe targi branży energetycznej, które w tym roku gościły przeszło 760 wystawców (w zeszłym roku 740) z krajów Europy i Azji. Oprócz prezentacji produktów dla modernizującej się polskiej energetyki, wiele firm demonstrowało produkty z branż pokrewnych. Wśród nich nie zabrakło również Dipola, który wzorem lat poprzednich zaprezentował szereg rozwiązań z zakresu teletransmisji, instalacji monitoringu wizyjnego, budynkowych instalacji światłowodowych oraz zupełnie nowych systemów inteligentnego budownictwa. Słoneczna pogoda sprzyjała zwiedzaniu, stąd szacuje się (wstęp jest bezpłatny więc są to dane szacunkowe) że w targi oglądnęło ponad 23 tys. zwiedzających.
Szeroka oferta firmy DIPOL przyciągała tłumy zwiedzających.
Robot intrygował szczególnie płeć piękną.
Był czas na konkretne rozmowy i szczegółowe porady techniczne
Na widok urodziwych hostes nasz robot szeroko otwierał szczęki i dostawał wytrzeszczu obiektywów :)
DIPOLkompleksowym dostawcąurządzeń teletechnicznych dla domów i budynków
Firma Dipol, posiadając rozbudowaną sieć dystrybucji krajowej i zagranicznej, rozszerza swoją ofertę stając się kompleksowym dostawcą urządzeń teletechnicznych dla domów i budynków. Obecnie sprzedawany asortyment podzielony jest na 9 działów.
W dziale TV-SAT posiadamy ogromną ofertę na wszystko co jest potrzebne do małych, średnich i dużych instalacji telewizyjno-satelitarnych. Poczynając od anten poprzez przewody i złącza do wzmacniaczy, multiswitchy i stacji czołowych. Instalacje multiswitchowe można zaprojektować w programie SATNET który otrzymał Nagrodę Ministerstwa Gospodarki za najbardziej innowacyjny produkt lub technologię prezentowaną na Targach Elektrotechnika 2014. Multiswitche TERRA z czteroletnią gwarancją są najczęściej kupowanymi urządzeniami tego typu w Polsce.
DIPOL jest uznanym producentem anten abonenckich do telefonii komórkowej. W systemach 3G i LTE znajdują one obecnie zastosowanie przede wszystkim w modemach. Szeroko znana jest również marka SIGNAL pod którą DIPOL wprowadza na rynek europejski repeatery (wzmacniacze) telefonii komórkowej mające zastosowanie w obiektach gdzie sygnał jest za słaby aby prowadzić rozmowy. Użytkowane są w wielu galeriach handlowych, hotelach, kawiarniach w podziemiach, domach weselnych, pomieszczeniach biznesowych wielkich obiektów sportowych.
DIPOL prowadzi od wielu lat sprzedaż urządzeń do monitoringu wizyjnego. Nasza oferta jest chętnie wybierana przez instalatorów ze względu na wysoką jakość sprzętu i znakomite wsparcie przed i po sprzedażowe. Każda z oferowanych kamer i rejestratorów jest skrupulatnie sprawdzana przed wprowadzeniem do oferty. W razie potrzeby nasi inżynierowie służą pomocą w konfiguracji instalacji. Rejestratory marki HIKVISION i kamery SUNELL sprzedawane od wielu lat przez naszą firmę zdobyły uznanie jako towary o dobrych parametrach technicznych w przystępnej cenie.
Lokalne sieci komputerowe tworzone są obecnie nie tylko w obiektach biurowych ale w zakładach produkcyjnych i w budynkach mieszkalnych. Nasi specjaliści potrafią dobrać sprzęt i zalecić odpowiednią dla potrzeb klienta konfigurację. Inwestor może być pewien że nasza propozycja jest optymalna: będzie gwarantować pewność działania przy niewysokiej cenie. Kupione u nas urządzenia posiadają dwuletnią gwarancję.

Specjalizujemy się w dostarczaniu pełnego wyposażenia obiektów w urządzenia, przewody i akcesoria transmisji światłowodowej. Ten dział nabiera obecnie szczególnego znaczenia kiedy to wymogiem prawa wszystkie nowe budynki zbiorowego zamieszkania muszą być wyposażone w instalacje światłowodowe. Dużym uznaniem cieszą się przełącznice i obudowy, cenione za jakość wykonania i ergonomiczne zaprojektowanie.
W dziale Inteligentny budynek prezentujemy obecnie dwa rozwiązania: F&Home i EXTA FREE. Pierwszy jest bardzo rozbudowanym, inteligentnym systemem, który wykorzystując powiązania logiczne z czujników (oświetlenia, temperatury, wilgotności, prędkości wiatru, zalania wodą itp.) uaktywnia zasilanie odpowiednich urządzeń i oświetlenia. Nie musimy więc pamiętać o częstszym podlewaniu kwiatów w upalne dni, zwianiu markizy przy większym wietrze. Mamy też możliwość dowolnej konfiguracji wyłączników oświetlenia, zamykania żaluzji, włączania ogrzewania i klimatyzacji. Stan zasilania wszystkich urządzeń możemy podglądać na urządzeniach mobilnych. EXTA FREE to możliwość bezprzewodowego włączana urządzeń elektrycznych z pilotów i urządzeń mobilnych.
DIPOL wprowadził do sprzedaży ofertę firmy SATEL - najbardziej rozpoznawalnego w Polsce producenta urządzeń alarmowych. W ofercie znajdują się zarówno bezprzewodowe centrale ABAX, MICRA do małych obiektów oraz VERSA i INTEGRA - najbardziej rozbudowane i inteligentne centrale przeznaczone do średnich i dużych obiektów. Wszystkie pozycje posiadamy na stanie i są dostępne "od ręki".

W dziale Technika montażowa oferujemy maszty antenowe, uchwyty LCD, uchwyty czasz satelitarnych. Znajdą tam Państwo również obudowy stalowe: podtynkowe, natynkowe oraz puszki instalacyjne.


Firma DIPOL posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji szaf RACK. Sprzedawane pod marką SIGNAL cieszą się wielkim uznaniem instalatorów i użytkowników. Ceniony jest estetyczny wygląd, solidność wykonania, trwałość i wyposażenie dodatkowe. Szafy sprzedawane są wersji do montażu który w zależności od modelu nie zabiera więcej niż 10 do 50 minut. Przykładowy montaż można zobaczyć na filmie.

Na stoisku targowym prezentowaliśmy następujące produkty i zagadnienia:
 • monitoringu CCTV analogowego oraz IP ze szczególnym uwzględnieniem korzystnych cenowo rozwiązań profesjonalnych...więcej
 • przełączników sieciowych z wbudowanym zasilaniem PoE jako najbardziej efektywnego rozwiązania problemu zasilania w systemach IP...więcej
 • budynkowych sieci światłowodowych...więcej
 • rozwiązań dla transmisji sygnałów wideo/ethernet w instalacjach światłowodowych...więcej
 • postanowień rozporządzenia MTBiGM w zakresie projektowania i realizacji instalacji niskoprądowych w budynkach wielorodzinnych...więcej
 • szaf 19" typu RACK...więcej
 • instalacji wzmacniania sygnału telefonii komórkowej i internetu...więcej
 • anten komunikacyjnych, także LTE...więcej
Inteligentny dom - życie może być łatwiejsze
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Technika przychodzi z pomocą każdemu z nas. Nie trzeba już ciągnąć w budynku setek metrów kabli, nie musisz czuwać aby coś włączyć lub wyłączyć, nie musisz biegać po domu aby opuścić każdą żaluzję.
Jak to zrobić? Odwiedź nasze stoisko a dowiesz się wszystkiego. Dobierzemy system to Twoich potrzeb :)
System F&Home RADIO zapewnia bezprzewodowe sterowanie wszystkimi odbiornikami energii elektrycznej: oświetlenia, ogrzewania, rolet, markiz, bram, nawadniania, awaryjnego odcinania dopływu wody itp. Wysoka inteligencja systemu umożliwia załączanie urządzeń i oświetlenia w zależności od zdefiniowanych warunków: czasowych, obecności w pomieszczeniu, pogodowych, temperatury itp. Wśród dostępnych urządzeń są także ściemniacze i niskonapięciowe sterowniki PWN obsługujące taśmy LED i zamki elektromagnetyczne. Systemem można sterować z pilotów, wyłączników ściennych i urządzeń mobilnych. Na tych ostatnich można podglądać które urządzenia są aktywne i zmieniać ich stan. System przesyła zaszyfrowane sygnały sterujące na częstotliwości 868MHz.
Więcej o możliwościach systemu przeczytać można tutaj.
Exta Free to popularny w całej Europie ekonomiczny system automatyki domowej pozwalający na zdalne sterowanie urządzeniami elektrycznymi oraz oświetleniem. Do jego największych zalet zaliczyć można niezawodność oraz prostotę. Budowę sytemu można zacząć już od jednej pary urządzeń: nadajnika i odbiornika a z czasem, zwiększając ich ilość wprowadzić serwer i uzyskać sterowanie z urządzeń mobilnych. Jest to idealny system do realizowania podstawowych procesów automatyki domowej.
Potrzebujesz patchcord światłowodowy ?Skorzystaj z kalkulatora !
Teraz nie musisz czekać na ofertę, możesz sam wyliczyć cenę korzystając z kalkulatora. Otrzymasz też rabat w zależności od wartości zamówienia. Po zalogowaniu do e-Sklepu wpisujesz:
 • rodzaj kabla (jedno- lub wielomodowy),
 • zastosowanie (wewnętrzny, zewnętrzny, uniwersalny),
 • rodzaj włókna,
 • Ilość zarobionych włókien,
 • rodzaj złącza A i B
 • długość kabla,
 • sposób zarobienia złączy (równo, kaskadowo),
 • zabezpieczenie patchcordu rurą karbowaną peszel.
W jednej kalkulacji można ująć wiele patchcordów zwiększając wartość zamówienia i otrzymując coraz lepszą cenę. Jeżeli zdecydujesz się na patchordy w zaproponowanej cenie otrzymasz ofertę handlową po kliknięciu w odpowiedni link.
SignalNETinstalacje teletechniczne w budynkach wielorodzinnych
Okablowanie budynków wielorodzinnych zgodnie z wymogami obowiązującego prawa jest gorącym tematem zarówno wśród projektantów instalacji, jak i firm wykonawczych. Podczas targów, goście odwiedzający nasze stoisko będą mieli możliwość zapoznania się ze sposobami realizacji tychże wymogów. Zaprezentujemy m.in. optymalny sposób okablowania budynków światłowodami, jak również konkretne rozwiązania teletechnicznej skrzynki mieszkaniowej, która powinna znaleźć się w każdym nowopowstałym mieszkaniu.
Więcej na ten temat można przeczytać tutaj
Możliwe było również uzyskanie informacji nt. prowadzonych przez nas cyklicznych szkoleń dla biur projektowych i instalatorów z zakresu projektowania, doboru sprzętu oraz realizacji instalacji niskoprądowych.
Zapraszamy na następne spotkanie w ramach targów Energetab 2015,
które odbędą się w dniach 15-17 września 2015 r.