DIPOL na targach ENERGETAB 12-14.09.2017

Energetab to odbywające się w Bielsku-Białej międzynarodowe targi branży energetycznej. W tym roku wzięło w nich udział 708 wystawców w tym 83 z zagranicy. Ekspozycje targowe zajęły prawie 4 ha. Nasze stoisko odwiedziło ponad 9 tysięcy osób. Targi należy zaliczyć do bardzo udanych. Nasza oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem zwiedzających. Handlowcy i technicy firmy Dipol przeprowadzili wiele konkretnych rozmów z instalatorami i klientami końcowymi.

Podczas tegorocznej edycji targów, DIPOL zaprezentował szereg nowości. Szczególnie polecane były rozwiązania dla systemów monitoringu bazujących na kamerach analogowych (Hikvision) oraz IP (Hikvision, Signal, Sunell). Prezentacja objęła produkty dedykowane zarówno do rozległych, jak i obejmujących kilka kamer instalacji CCTV. Hitem były kamery analogowe oferujące rozdzielczość 5 Mpix.

Zaprezentowane zostały nowości z dziedziny instalacji światłowodowych oraz Ethernet. Nie zabrakło propozycji dla zainteresowanych sieciami GSM/LTE oraz telewizyjnymi, zarówno w zakresie wykonawstwa jak i projektowania instalacji. Nasi doradcy handlowi oraz techniczni służyli wsparciem w zakresie realizacji instalacji teletechnicznych.
Śpiewający Robot Dipola v2.0 wzbudzał powszechne zainteresowanie:
wyglądem - został wykonany z urządzeń i kabli jakie ma w swojej ofercie DIPOL,
pięknym głosem - śpiewał piosenki biesiadne i arie operowe,
przyjaznym nastawieniem - ściskał dłonie zwiedzających,
dobrymi manierami - prawił kobietom komplementy.
Handlowcy i technicy przeprowadzili wiele interesujących rozmów z instalatorami i klientami końcowymi.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się ręczna kamera termograficzna Hikvision
Bardzo częstym gościem na naszym stoisku byli uczniowie szkół technicznych.
Na zdjęciu ZSTCieszyn klasa 3 M
Specjalnie napisany program komputerowy przechwytywał liczbę zwiedzających z generowanych przez kamerę danych i po obróbce graficznej prezentował na stronie Dipola baner z aktualizowaną co minutę, liczbą osób przechodzących przed stoiskiem na targach Energetab. W najlepszym dniu odwiedziło nas przeszło 4 tys. osób!
Stereoskopowa kamera IP Hikvision z inteligentną analizą obrazu i funkcją zliczania osób
Kamera IP sufitowa z funkcją zliczania iDS-2CD6810F/C (2 mm)
K1705 - kamera Hikvision iDS-2CD6810F/C z funkcją zliczania osób
Hikvision iDS-2CD6810F/C K1705 to kamera IP z inteligentną analizą obrazu przeznaczona do zliczania osób. Przeznaczona jest do montażu nad monitorowanym przejściem, gdzie liczy ilość osób poruszających się w danym kierunku (wchodzących i wychodzących ze strefy, przechodzących obok). Wysoka dokładność osiągnięta została przez wykorzystanie efektu stereoskopii (dwa obiektywy). Dane zbierane są na wbudowanej karcie pamięci. Kamera udostępnia statystyki dobowe, miesięczne i roczne w formie wykresów oraz surowych danych (xls) oraz posiada możliwość integracji z zewnętrznym oprogramowaniem za pomocą ISAPI (umożliwia to m.in. dostęp do statystyk).
Cechy wyróżniające:
 • zliczanie osób poruszających się w danym kierunku (wchodzących i wychodzących ze strefy, przechodzących obok)
 • wysoka dokładność osiągnięta przez wykorzystanie efektu stereoskopii (dwa obiektywy)
 • dane zapisywane na wbudowanej pamięci
 • slot kart mikroSD do nagrywania obrazu
 • ręczne lub automatyczne generowanie statystyk dobowych, miesięcznych, rocznych
 • możliwość integracji z zewnętrznym oprogramowaniem za pomocą ISAPI (umożliwia to m.in. dostęp do statystyk)
 • kompatybilność z aplikacjami iVMS-4200, iVMS-4500
 • zasilanie PoE lub 12V DC
Podczas targów za pomocą kamery dedykowanej do liczenia ludzi K1705 monitorowaliśmy natężenie ruchu przed naszym stoiskiem. Na monitorze prezentowane były następujące dane: obraz z kamery, licznik osób w sumie i z rozróżnieniem kierunku przechodzenia (dane pozyskiwane przez zewnętrzny program), wykres ilości osób wg czasu i bieżący podgląd bannera z liczbą osób na naszej stronie internetowej.
Zrzut ekranu panelu nadzoru nad ruchem po pierwszym dniu targów
Zrzut ekranu panelu nadzoru nad ruchem po drugim dniu targów
Zrzut ekranu panelu nadzoru nad ruchem po trzecim dniu targów
Wnioski ze statystyk zaprezentowanych powyżej:
 • nasze stoisko odwiedziło 9011 osób
 • największa frekwencja była drugiego dnia i wyniosła 4002 osoby
 • największe natężenie ruchu było w godzinach południowych i wyniosło maksymalnie 550 osób na godzinę
 • ilość zwiedzających nadchodzących z lewej strony była większa o przeszło 80% niż z prawej, wyjątkiem był dzień trzeci kiedy to ten wskaźnik spadł poniżej 40%
 • powyższe dane można wykorzystać:
  • przy projektowaniu przyszłorocznego stoiska aby było ono "frontem" do tych nadchodzących z lewej strony
  • doborze liczebności obsady stoiska w poszczególnych godzinach
Monitoring HDTVI 5 Mpix - niespotykana dotąd jakość monitoringu analogowego
Rozdzielczość HD stała się standardem dzisiejszych systemów monitoringu. Systemy HD-TVI (ang. High Definition Transport Video Interface) oraz AHD (ang. Analog High Definition) oferują obraz w wysokiej rozdzielczości (do 5 Mpix) w cenie niewiele wyższej od kamer analogowych (CVBS). Kluczem do sukcesu tych systemów okazało się połączenie zalet systemu analogowego (łatwość instalacji i konfiguracji, duża zgodność urządzeń różnych producentów) oraz systemów IP (wysoka rozdzielczość, odporność na zakłócenia).
Aktualna wersja 3.0 zwiększa obsługiwaną rozdzielczość do 5 MPix. Wysoka rozdzielczość zapewnia większą ilość szczegółów oraz zmniejsza wymaganą w systemie ilość kamer. Ponadto, aż do momentu zapisu, sygnał nie jest kompresowany, dzięki czemu obraz oglądany na żywo jest wyraźniejszy w porównaniu do innych rozwiązań (np. kamer IP) i pozbawiony opóźnień.
Najważniejsze zalety urządzeń CCTV w standardzie HDTVI 3.0:
 • maksymalna obsługiwana rozdzielczość: 5.0 Mpix przy 20 kl./s
 • kompatybilność z kamerami AHD
 • większy zasięg transmisji obrazu (800 m dla sygnału 1080p, przy zastosowaniu przewodu RG-59)
 • wydajny kodek obrazu: H.264+ redukuje bitrate co pozwala na zapis większej ilości danych na dysku
 • rejestratory HDTVI 3.0 są wyposażone w następujące wyjścia wideo:
  • CVBS - umożliwia podłączenie urządzenia do instalacji TV
  • HDMI - obsługujące rozdzielczości do 4K
  • VGA - obsługujące rozdzielczości do 2K
 • wszystkie zmiennogniskowe kamery HDTVI 3.0 są wyposażone w obiektyw motozoom
Kamera HD-TVI kompaktowa Hikvision DS-2CE16H1T-IT3Z (5 Mpix, 2.8-12 mm motozoom, 0.01 lx, IR do 40m) TURBO HD 4.0
M75771 - kamera kompaktowa Hikvision DS-2CE16H1T-IT3Z 5 Mpix z obiektywem motozoom
Z punktu widzenia zastosowania w przemyśle, do najważniejszych zalet systemów HD-TVI oraz AHD zaliczyć można przede wszystkim wykorzystanie przewodu koncentrycznego jako medium transmisyjnego. Wiele obiektów wyposażonych jest właśnie w takie okablowanie (monitoring analogowy starego typu), a migracja do instalacji bazujących na skrętce komputerowej lub światłowodzie może okazać się zbyt kosztowna lub niemożliwa do wykonania. W stosunku do systemów IP, rozwiązania analogowe pozwalają na przesył sygnału na większe dystanse. Możliwe jest osiągnięcie poprawnej transmisji na odległość nawet 800 m (1080p, RG6; standard Ethernet 100 m). W razie potrzeby możliwa jest zmiana medium transmisyjnego na skrętkę komputerową (transformatory pasywne - dystans maksymalny 400 m - HD-TVI 3.0) lub światłowód (dedykowane wideokonwertery - dystans do 20 km).
Firma DIPOL oferuje kompleksowe zaopatrzenie dla systemów CCTV bazujących na standardzie HD-TVI lub AHD. Mowa tu o kamerach, rejestratorach oraz akcesoriach pozwalających na konwersję medium transmisyjnego. Nasi technicy dobiorą urządzenia w zależności od wymagań klienta, zarówno technicznych jak i kosztowych. Odwiedzający stoisko firmy DIPOL będą mieli możliwość zapoznania się z zaletami opisywanych systemów oraz porównania jakości obrazu z wybranych kamer.
Nowe serie kamer IP od Hikvision:
EasyIP 3.0 oraz EasyIP Lite
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Nowa seria kamer EasyIP 3.0 charakteryzuje się bardzo dobrą jakością obrazu i niską ceną. Dzięki zastosowaniu technologii Dark Fighter (Ultra-low-light), dostępnej dotychczas w serii projektowej, kamery zapewniają lepsze odwzorowanie kolorów i jakość obrazu w przypadku słabego oświetlenia. Zintegrowana analityka obrazu VCA, taka jak wykrywanie twarzy, wtargnięcia, przekroczenia linii, bagażu bez nadzoru, usunięcia obiektu, pozwala wykorzystać kamery tej serii do realizacji zaawansowanych projektów.
Kamera IP sufitowa Hikvision DS-2CD2135FWD-IS (3 MPix, 2.8 mm, 0,005 lx, IR do 30m, WDR, IK10, We/Wy Audio H.265/H.264)
K17294 Hikvision
DS-2CD2135FWD-IS
Kamera IP kompaktowa Hikvision DS-2CD2035FWD-I (3 MPix, 2.8 mm, 0,005 lx, IR do 30m, WDR, H.265/H.264)
K17593 Hikvision
DS-2CD2035FWD-I
Kamera IP kompaktowa Hikvision DS-2CD2T55FWD-I5 (5 MPix, 2.8 mm, 0,01 lx, IR do 50m, WDR, H.265/H.264)
K17825 Hikvision
DS-2CD2T55FWD-I5
W kamerach serii Easy IP 3.0 zaimplementowano kilka metod kompresji: H.265+, H.265, H.264+, H.264, MJPEG. Standard H.265 pozwala w stosunku do H.264 ograniczyć o połowę strumień danych i zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Dzięki temu można zastosować dyski twarde o połowę mniejszej pojemności lub przechowywać nagrania dwa razy dłużej. Standard H.265+ oraz H.264+ to metody kompresji opracowane przez firmę Hikvision, bazujące na kompresjach H.265 i H.264, które zostały zoptymalizowane pod kątem pracy w systemach monitoringu CCTV.
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Seria kamer EasyIP Lite charakteryzuje się dobrą jakością obrazu i niską ceną. W EasyIP Lite dostępne są podstawowe zdarzenia alarmowe, takie jak detekcja ruchu czy sabotaż obrazu. Kamery z tej serii posiadają również możliwość ustawienia trybu korytarzowego i określenie jednego obszaru zainteresowań ROI.
Kamera IP sufitowa Hikvision DS-2CD1121-I (2 Mpix, 2.8mm, 0.01 lx, IK10, IR do 30m)
K17282 Hikvision
DS-2CD1121-I
Kamera IP sufitowa turret Hikvision DS-2CD1321-I(F) (2 Mpix, 2.8mm, 0.028 lx, IR do 30m)
K17412 Hikvision
DS-2CD1321-I
Kamera IP kompaktowa Hikvision DS-2CD1621FWD-I (2 Mpix, 2.8-12mm, 0.01 lx, IR do 30m, WDR)
K17682 Hikvision
DS-2CD1621FWD-I
Obie serie kamer wspierają usługi Ezviz oraz Hik-connect. Ezviz (EasyVision) jest darmową usługą umożliwiającą uzyskanie dostępu do podglądu obrazu z kamer za pośrednictwem sieci Internet bez konieczności przekierowywania portów na routerze. Hik-Connect umożliwia uzyskanie pełnego zdalnego dostępu do kamery/rejestratora w przypadku zmiennego adresu IP lub za pomocą adresu domenowego przez przeglądarkę www.
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Na naszym stoisku zaprezentowane zostaną również rozwiązania monitoringu IP dedykowane dla osób poszukujących najtańszych, ale sprawdzonych i stabilnych rozwiązań. Wśród nich wymienić można ofertę uniwersalnych kamer IP marki Signal wspierających kompresję z użyciem kodeka H.265.
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
Sunnel ECO to nowa ekonomiczna linia kamer, która cały czas jest rozwijana o nowe modele, zarówno ze stałą jak i zmienną ogniskową w obudowach kompaktowych i sufitowych. Zaawansowane funkcje obrazu, sprawiają, że kamery z tej serii dobrze radzą sobie w trudnych warunkach oświetleniowych. Dostępny tryb korytarzowy, pozwala wykorzystać je do monitorowania scen charakteryzujących się dużą dysproporcją (np. wąskie, wysokie pomieszczenia).
Światłowodyjako medium transmisyjne w przemyśleSpawarka Signal Fire AI-7
Okablowanie światłowodowe stosowane jest w instalacjach obiektów przemysłowych, w których występują zakłócenia pochodzące np. z maszyn, silników, czy przewodów realizujących zasilających. Oprócz odporności na tego typu zakłócenia, stosowanie światłowodów niesie za sobą korzyść wynikającą z separacji galwanicznej łączonych urządzeń. Nie jest więc możliwe powstanie przepięć i zakłóceń elektromagnetycznych, które przenosić się będą na kolejne obszary sieci.
Firma DIPOL, sukcesywnie wprowadza na rynek rozwiązania dla instalacji światłowodowych, które stosowane być mogą zarówno przez firmy z tej branży, jak i te, które ze światłowodami mają do czynienia okazjonalnie. Najnowszy produkt w ofercie to spawarka światłowodowa Signal Fire AI-7 L5880 łącząca w sobie przystępną cenę oraz rozwiązania technologiczne zarezerwowane dla urządzeń najwyższej klasy.
Spawarka światłowodowa Signal Fire AI-7 + skrzynka + zestaw narzędzi
Spawarka światłowodowa Signal Fire AI-7 L5880
Signal Fire AI-7 wykorzystuje technikę pozycjonowania włókien do rdzenia (możliwość pozycjonowania do płaszcza) zapewniającą najlepsze parametry tłumiennościowe wykonywanych spawów. Włókna ustawiane są przez 6 wysokiej klasy silników (Siemens), co jest asbolutnie niespotykane w sprzęcie z tej półki cenowej. Spawarkę wykorzystywać można zarówno do realizacji 100 km magistrali światłowodowych, instalacji FTTH, jak i krótkich połączeń punkt - punkt, czy instalacji LAN lub monitoringu wizyjnego bazującego na okablowaniu światłowodowym. Model AI-7 bazuje na 4-rdzeniowym procesorze zapewniającym szybki czas reakcji (spawarka gotowa jest do pracy po 3 sekundach) oraz krótkie czasy spawania i zgrzewania osłon spawów. Spawarka ta jest jednym z najszybszych urządzeń tego typu dostępnych obecnie na rynku i najszybszym w tej klasie cenowej.
Spawarka światłowodowa Signal Fire AI-7 + skrzynka + zestaw narzędzi
Spawarka światłowodowa Signal Fire AI-7 + skrzynka + zestaw narzędzi
Unikalną cechą produktu jest skrzynka wykonana z wysokiej jakości tworzywa,
mieszcząca wszystkie niezbędne narzędzia oraz akcesoria.
Odwiedzający nasze stoisko mieli możliwość zapoznania się ze szczegółami technicznymi dotyczącymi funkcjonowania spawarki.
NETSET - skrętki komputerowe zgodne z nową Dyrektywą CPR
Przewód NETSET U/FTP 6A skrętka ekranowana, wewnętrzna [100 m]
NETSET U/FTP 6A E1616_500
Wszystkie skrętki NETSET spełniają europejską normę EN 50575, która określa wymagania dotyczące właściwości w warunkach działania ognia, metody badań i oceny kabli jako materiałów budowlanych. Z kolejną edycją targów Energetab zbiega się poszerzenie rodziny produktów NETSET o przewód kategorii 6A, który podobnie jak pozostałe kable objęty został 15 letnią gwarancją.
Switche przemysłowe - urządzenia na każde warunki!
Switche przemysłowe dedykowane są do obiektów przemysłowych w których możliwe jest występowanie niekorzystnych warunków, takich jak: zwiększone zapylenie, wysoka lub niska temperatura, czy duża wilgotność. Montaż switchy przemysłowych zalecany jest również w przypadku instalacji realizowanych na słupach czy w studzienkach telekomunikacyjnych - w hermetycznych obudowach. Switche posiadają porty Ethernet (w zależności od modelu Fast Ethernet lub Gigabit Ethernet) do podłączania takich urządzeń, jak kamery IP, czy komputery. Switche przemysłowe ULTIPOWER posiadają obudowę spełniającą standard IP40 (ochrona przed dostępem do części niebezpiecznych, ochrona przed obcymi ciałami stałymi o średnicy powyżej 1 mm). Wszystkie porty posiadają możliwość zasilania PoE (switch musi być zasilany napięciem DC 48 V). Przełączniki wyposażone są w moduł optyczny lub port SFP w celu zamiany medium transmisyjnego na światłowód.
Switche PoE ULTIPOWER to urządzenia przemysłowe, zapewniające płynną transmisję sieciową. Umożliwiają nawiązywanie połączeń z prędkością 10, 100 i 1000Mb/s. Posiadają porty Ethernetowe RJ45 wspierające automatyczną negocjację szybkości połączeń. Obsługują one również funkcję Power over Ethernet (PoE). Przełącznik automatycznie wykrywa urządzenia PD (ang. Power Device) działające w standardzie IEEE 802.3af i zapewnia im zasilanie. Pozwala to rozszerzyć zasięg sieci w miejscach, w których nie ma dostępu do gniazd lub linii zasilających, a gdzie istnieje potrzeba umieszczenia punktów dostępowych, kamer IP, telefonów IP, itp. Switche wyposażone są w porty światłowodowe bądź sloty SFP.
Karta sieciowa PCI TP-Link TG-3269 10/100/1000Mbps
Karta sieciowa PCI TP-Link TG-3269 10/100/1000Mbps
Karta sieciowa PCI TP-Link TG-3269 10/100/1000Mbps
Karta sieciowa PCI TP-Link TG-3269 10/100/1000Mbps
Karta sieciowa PCI TP-Link TG-3269 10/100/1000Mbps
Karta sieciowa PCI TP-Link TG-3269 10/100/1000Mbps
Karta sieciowa PCI TP-Link TG-3269 10/100/1000Mbps
W zależności od potrzeb wybrać można jeden z dostępnych w ofercie modeli. Przełączniki wyposażono w różna liczbę portów, funkcję zasilania PoE oraz porty światłowodowe w postaci slotów SFP lub gotowych złącz SC/PC. Więcej o switchach przeczytać można w tym artykule.