Cyfrowy rejestrator mobilny Protect 116 (4 x 1080p, 25 kl./s, 1 slot HDD/SSD, GPS, RJ-45)

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Protect 116 M80116 to 4-kanałowy rejestrator mobilny przeznaczony do zastosowań w autokarach, autobusach miejskich, busach, tramwajach, metrze, pojazdach firmowych i osobowych oraz pojazdach specjalnych tj. TIR-ach, radiowozach, samochodach więziennych lub wojskowych oraz karetkach. Jego konstrukcja zapewnia podwyższoną odporność na drgania i wstrząsy.
Rejestrator przeznaczony jest do montażu wewnątrz kabiny pojazdu, np. pod siedzeniem, w schowku, czy bagażniku. Przewody zasilające podłącza się do akumulatora oraz zapłonu (analogicznie jak radio), dzięki czemu po przekręceniu stacyjki urządzenie automatycznie rozpoczyna zapis audio-wideo. Układ zasilania zabezpieczony jest przez bezpiecznik 5 A, który chroni przed zbyt dużym poborem prądu i przepaleniem instalacji elektrycznej w przypadku awarii. Domyślnie rejestrator pracuje do czasu odłączenia zasilania przez kluczyk stacyjki, chyba że aktywna jest funkcja opóźnionego wyłączenia (praca przez określony czas po wyłączeniu ) lub praca według harmonogramu. Dodatkowo, rejestrator posiada własne podtrzymanie zasilania i pracuje jeszcze przez około 8 sekund, aby bezpiecznie zapisać wszystkie dane.
1) +12 V4) Video3) Audio2) GND
Schemat wtyku do podłączenia kamer
Protect 116 posiada 4 wejścia wideo wyposażone w złącza M12 - w komplecie są przejściówki ze gniazdem BNC (wideo), wtykiem 2.1/5.5 (zasilanie) oraz gniazdem RCA (audio). Podłączenie kamer do złącza M12 pozwala na szybkie i bezpieczne podłączenie sygnału wideo oraz realizacja zasilania kamer bezpośrednio z samego rejestratora. Rejestrator umożliwia zapis obrazu z 4 kanałów jednocześnie przy 25 kl./s dla rozdzielczości 1080p lub niższych. Jakość wideo pozwala na bezproblemowe rozpoznanie sytuacji drogowej, zachowań osób, a nawet twarzy, czy numerów tablic rejestracyjnych. Obsługiwany jest sygnał AHD oraz CVBS. Typ sygnału należy ustawić w rejestratorze (domyślnie to AHD 1080p).
Rejestrator posiada 3 wyjscia wideo: VGA (1280 X 1024), Cinch (sygnał CVBS) na złączu Jack 3.5 mm z przodu oraz gniazdo M12 na złączu I/O z tyłu (sygnał CVBS).
W zestawie z urządzeniem znajduje się antena GPS. Po jej podłączeniu, moduł GPS włącza się automatycznie i do danych wizyjnych dołączane są informacje o prędkości i położeniu urządzenia. Jednocześnie zawsze zapisywane są dane z czujników przyspieszenia odczytujących dane w trzech osiach (X, Y i Z).
Archiwizacja obrazu i dźwięku z podłączonych kamer realizowana jest na 1 dysku HDD / SDD o pojemności do 1 TB. Nagrania mogą zostać eksportowane na pendrive oraz odtwarzane przy użyciu dołączonego oprogramowania. Nagrania gromadzone są wraz z danymi GPS, akceleracji i wejść alarmowych we własnym formacie urządzeń. Oprócz wyszukiwania i odtwarzania nagrań z kamer, oprogramowanie ma funkcje pozwalające wykorzystać dodatkowe możliwości rejestratora - oferuje m.in. możliwość generowania wykresu aktywacji wejść alarmowych na osi czasu czy pozycję pojazdu w oparciu o zapisane koordynaty GPS.
Wejścia alarmowe mogą monitorować urządzenia samochodu wpięte w instalację elektryczną. Może to być: włączenie biegu wstecznego, otwarcie wlewu paliwa, zamknięcie drzwi, zapięcie pasów bezpieczeństwa, otwarcie przestrzeni ładunkowej, naciśnięcie hamulca, włączenie kierunkowskazów itd. Aktywacja wejścia może zostać powiązana z akcją alarmową np. na włączenie wstecznego może nałożyć na obraz z kamery linie pokazujące odległość czy przełączenie podglądu obrazu na określoną kamerę.
Sterowanie rejestratorem odbywa się dzięki dołączonemu do zestawu pilotowi IR. Menu graficzne wyświetlane jest przez wyjście wideo, do którego można podłączyć monitor.
Cechy wyróżniające:
 • Maksymalna rozdzielczość nagrywania 1080p przy 25 kl./s,
 • Obsługa 4 kanałów AHD (1080p lub niższe) lub CVBS (960H lub niższe) oraz dwóch kamery IP (do 1080p, 1 złącze RJ-45 z PoE passive),
 • Możliwość nagrywania na dysk twardy HDD / SSD 2,5" o pojemności do 2 TB (1 slot),
 • Możliwość kopiowania nagrań na pendrive (1 slot USB 2.0 z przodu),
 • Automatyczne podgrzewanie slotu na dysk twardy umożliwia start nagrywania przy temperaturze od -40oC,
 • Konstrukcja zapewniająca tłumienie wibracji i przeciążeń elektroniki oraz dysków zgodna ze standardem militarnym MIL-STD-810G,
 • Szeroki zakres temperatury pracy -40oC do 80oC,
 • Wbudowany czujnik przeciążeń G-sensor,
 • Moduł GPS z zewnętrzną anteną,
 • Zasilanie kamer 4 x AHD oraz 1 PoE (12V),
 • Podtrzymanie zasilania - rejestrator po krótkim zaniku napięcia (do 8 s) nadal nagrywa obraz,
 • Automatyczne nagrywanie po podłączeniu zasilania.

Dane techniczne

Model Protect 116
Marka Protect
Wejścia wideo ilość 4
Rozdzielczość 1080p
Wejścia wideo typ złącz Wtyki M12, 4-pin - A, na kablu, w komplecie przejścówka na BNC
zasilanie dla każdego kanału 12 V, 3 A pasywne PoE 12V (pin 4/5 +, pin 7/8 -.)
Sygnał wideo i audio obsługiwane standardy PAL, NTSC
obsługiwane sygnały AHD, CVBS, IP (automatyczne wykrywanie typu sygnału i rozdzielczości)
wielostrumieniowość Tak, 2 strumienie dla każdego kanału
Nagrywanie dla PAL 2 Mpix kl./sek 25
720p kl./sek 25
D1/CIF kl./sek 25
kompresja wideo H.264
maksymalny bitrate wideo na kanał Mbit/s 4
Wyjścia wideo typ Gniazdo VGA, gniazdo M12
rozdzielczość VGA px 1280 X 1024
rozdzielczość M12, RCA 704 x 576
układ wyświetlania obrazu Różne tryby podziału: pojedyńcze kamery, podział na 2, 3, 4 lub 6
Obsługa funkcji obrazu odbicie w poziomie Tak
odbicie lustrzane Tak
Archiwizacja nośniki 1 x HDD / SSD 2.5'
maksymalna pojemność nośników 2 TB
ilość danych dla typowych parametrów nagrywania (H.256, 1080p, 15kl./s ) 0,4 GB/h
odtwarzanie Rejestrator, aplikacja na PC
zabezpieczenie nośników zamek
System OS Linux
język Angielski
obsługa Pilot (w komplecie)
konta użytkowników 3 (admin - hasło domyślne 888888 i 2 użytkowników)
Złącza alarmowe wejścia 8
wyjścia 1
Porty USB ilość 1, USB 2,0
obsługa Archiwizacja danych, aktualizacja
GPS Tak
Temperatura pracy °C -40...+80
Wilgotność pracy % 20...95
Zasilanie napięcie V DC 8...36
pobór mocy W Praca <36, Standby <0,5
Wymiary (SxDxW) mm 192 x 184 x 61 (z dodatkową obudową kabli 248 x 184 x 61)
Masa kg 2,6