Cyfrowy rejestrator HD-TVI 8-kanałowy iDS-7208HQHI-K1/4S (2 Mpix, 15 kl./s, H.265, 4 x AcuSense, HDMI, VGA)

Wsparcie

Masz pytania lub uwagi?

Opis szczegółowy

Hikvision iDS-7208HQHI-K1/4S to 8-kanałowy rejestrator dedykowany do systemów monitoringu, pozwalający na podłączenie kamer pracujących w standardzie HD-TVI, HD-CVI, AHD, CVBS oraz IP. Rejestrator umożliwia zapis obrazu z kamer o rozdzielczości 1080p i 720p przy 15 kl./s oraz niższych przy 25 kl./s. Dodatkowo do pierwszych dwóch kanałów można podłączyć i zapisywać obraz z kamer 3 Mpix przy 15 kl./s. Po włączeniu w rejestratorze trybu 1080 Lite istnieje możliwość podłączenia kamer 4 Mpix i zapisywanie z nich obrazu w rozdzielczości 1280 x 1440 px. (do rejestratora mogą zostać podłączone kamery HD-CVI o maksymalnej rozdzielczości 2 Mpix). Rejestrator obsługuje do 4 kamer IP (po wyłączeniu analityki wideo w rejestratorze - funkcja Enhanced IP Mode), których ilość może zostać rozszerzona do 12 po wyłączeniu kanałów analogowych.
AcuSence
Rejestrator iDS-7208HQHI-K1/4S wyposażony jest w technologię AcuSense bazującą na algorytmach głębokiego uczenia Deep Learning. W tradycyjnych systemach monitoringu, dostępna analityka i detekcja obiektów bazuje na zmianach w pikselach. Tego typu podejście może powodować znaczną ilość fałszywych alarmów spowodowaną np. ruchem drzew, padającym deszczem czy zmianą oświetlenia. Technologia AcuSence i algorytmy głębokiego uczenia, wprowadzają nowe podejście w systemach monitoringu. Jej zastosowanie pozwala na lepsze wykorzystanie analityki wideo VCA pozbawienie jej fałszywych alarmów.
Technologia AcuSence umożliwia szybkie wyodrębnienie z nagrań osób i pojazdów
ignorując alarmy niespełniające kryteriów
Opisywany rejestrator może wykonywać analizę na 4 kanałach. Posiada funkcję detekcji celu (sylwetki osoby, pojazdu), która aktualnie dostępna jest dla linii wirtualnej i obszaru wtargnięcia. Umożliwia to szybkie przeszukanie nagrań pod kątem obecności osób lub pojazdów, ignorując alarmy niezgodne z kryteriami.
Cechy charakterystyczne:
 • obsługa do 8 kamer HD-TVI, AHD, HD-CVI, CVBS lub IP,
 • obsługa dodatkowych 4 kamer IP (max. 6 Mpix) po włączeniu trybu "Enhanced IP" oraz do 12 kamer IP po wyłączeniu kanałów analogowych (każdy kanał analogowy może zostać wyłączony i zastąpiony kanałem IP),
 • nagrywanie w rozdzielczości 1080p i 720p przy 15 kl./s , niższe rozdzielczości przy 25 kl./s (kanały 1-2 dodatkowo obsługują 3 Mpix przy 15 kl./s),
 • funkcja nagrywania1080p lite - nagrywanie w rozdzielczości 1280 x 1440 @15 kl./s (dla kamer 4 Mpix) i 960 x 1080 @ 25kl./s (dla kamer 2 Mpix),
 • obsługa kanału 0 - podgląd obrazu z kamer przy minimalnym wykorzystaniu łącza,
 • analityka obrazu AcuSense bazująca na Deep Learning na 4 kanałach,
 • kodowanie H.265+/H.265/H.264+/H.264,
 • równoległe wyjście wideo HDMI/VGA,
 • niezależne wyjście wideo CVBS,
 • dostępna analiza obrazu VCA,
 • synchroniczne odtwarzanie z 8 kanałów,
 • obsługa 1 dysku SATA o pojemności do 10 TB,
 • dostęp przez chmurę HikConnect.
Kompresja H.265+
Rejestrator może nagrywać jeden lub dwa strumienie obrazu (główny i/lub pomocniczy) dla każdego kanału. Posiada obsługę kodowania H.265, które w stosunku do swojego poprzednika (H.264) pozwala ograniczyć o połowę strumień danych i zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Dzięki temu można zastosować dyski twarde o połowę mniejszej pojemności lub przechowywać nagrania dwa razy dłużej. Udoskonalona wersja kodeka H.265+ została zoptymalizowana pod kątem pracy w systemach monitoringu CCTV. Jego zastosowanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć strumień danych.

Tryb Enhanced IP
Uruchamiając tryb Enhanced IP zwiększa się ilość obsługiwanych kanałów IP. Odbywa się to kosztem wyłączenia obsługi inteligentnej analizy obrazu na kanałach analogowych oraz ograniczenia rozdzielczości na wyjściach wideo HDMI/VGA do 1080p. Jego uruchomienie jest możliwe tylko przy bezpośrednim dostępie do menu rejestratora.
Specjalne tryby nagrywania
Możliwe jest ustawienie nagrywania ciągłego, z detekcji ruchu (z zapisem przed i po detekcji) lub alarmowego (z zapisem przed- i poalarmowym), analizy wideo oraz ciągłego ze specjalnymi parametrami zdarzeniowymi. W tym trybie każdy kanał rejestracji posiada możliwość zdefiniowania parametrów nagrywania po wystąpieniu zdarzenia (detekcja ruchu, aktywacja wejścia alarmowego). Istnieje możliwość zmiany liczby kl./s, rozdzielczości, jakości oraz wartości bitrate. Parametry te mogą być ustawione niezależnie od ustawienia nagrywania ciągłego. Po wystąpieniu zdarzenia (detekcja ruchu, aktywacja wejścia alarmowego), rejestrator przełącza się automatycznie w tryb nagrywania zdarzeniowego (zwykle z wyższymi parametrami). W pozostałym czasie nagrywanie realizowane jest w trybie ciągłym. Dzięki temu możliwe jest odtworzenie każdej minuty przed i po zdarzeniu, a nagrania pomiędzy wydarzeniami mogą mieć o wiele niższe parametry (ilość kl./s, bitrate), więc zajmują znacząco mniej miejsca na nośnikach pamięci.
Inteligentna analiza obrazu
Każdy kanał posiada możliwość niezależnego ustawienia inteligentnej analizy obrazu. Posiada ona funkcje detekcji przekroczenia wirtualnej linii (wraz z wyznaczeniem kierunku przekroczenia linii) oraz wykrycie wtargnięcia do obszaru o kształcie czworokątnym.
Dodatkowo funkcja diagnostyki jakości obrazu, może np. wysłać e-mail albo komunikat alarmowy o rozregulowaniu ostrości, zbytniej jasności obrazu lub przebarwieniu.
Dopracowane oprogramowanie klienckie
Oprogramowanie klienckie iVMS-4200 służy do podglądu, nadzoru i konfiguracji rejestratorów analogowych, sieciowych oraz kamer IP marki Hikvision (pozwala na stworzenie systemu hybrydowego) poprzez sieć. Aplikacja pozwala na zarządzaniem maksymalnie 256 urządzeniami na maksymalnie 4 monitorach. Na jednym ekranie może być wyświetlony obraz z maksymalnie 64 kamer. Oprócz podglądu i konfiguracji pozwala m.in na zdalne odtwarzanie nagrań, wyświetlanie komunikatów alarmowych, dwukierunkową transmisję dźwięku, używanie wielopoziomowych e-map do podglądu.
Okno panelu sterowania aplikacji iVMS-4200
Hik-Connect to aplikacja mobilna, przeznaczona na telefony komórkowe działające w oparciu o system operacyjny Android oraz iOS. Może być stosowana do zdalnego podglądu obrazu na żywo z rejestratorów DVR, NVR, kamer sieciowych z wykorzystaniem sieci Wi-Fi, 2G lub 3G a także do podglądu nagrań zapisanych na rejestratorze. Aplikacja pozwalana łączność za pomocą adresów IP oraz za pośrednictwem chmury P2P.
Ekran startowy programu Hik-Connect z włączoną miniaturką podglądu na żywo
Ekran podglądu na żywo
Praca w chmurze
Hik-Connect to również nazwa usługi sieciowej przeznaczonej dla urządzeń Hikvison. Jest ona oparta na przetwarzaniu danych w chmurze i integruje następujące funkcjonalności:
 • usługa zdalnego dostępu przez chmurę
 • Umożliwia dostęp do urządzenia w sytuacji gdy nie posiadamy zewnętrznego adresu IP oraz gdy ważna jest prostota - wymagana jest tylko podstawowa konfiguracji sieci. Do urządzenia łączymy się poprzez sieć P2P za pośrednictwem chmury przez aplikację klienta na PC i smarfony.
 • usługa serwera DDNS
 • Skrót DDNS oznacza przypisywanie stałej nazwy domenowej do dynamicznie zmieniających się adresów IP (ang. Dynamic DNS). Funkcja ta jest przydatna w sytuacji, gdy dostawca Internetu nie zapewnia użytkownikom stałego adresu IP. Warunkiem skorzystania z DDNS jest posiadanie publicznego adresu IP oraz zapewnienie dostępu z sieci zewnętrznej do odpowiednich portów rejestratora (serwera i http, domyślnie 8000 i 80). Możliwe jest uzyskanie połączenia za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub aplikacji klienta na PC oraz smarfony.
Rozbudowane aplikacje do organizacji i użytkowania systemów CCTV
Nasza biblioteka zawiera przegląd aplikacji dedykowanych dla instalatorów oraz użytkowników systemów monitoringu bazujących na urządzeniach Hikvision.
Widok okna głównego programu SADP
SADP (ang. Search Active Device Protocol) to darmowe i proste w obsłudze oprogramowanie przeznaczone do wyszukiwania w sieci lokalnej kamer i rejestratorów marki Hikvision, modyfkacji parametrów sieciowych oraz przywracania haseł. Szczegółowe informacje dotyczące przywracania haseł (pkt. 8) oraz obsługi programu, można znaleźć w bibliotece Aplikacja SADP - narzędzie do organizacji systemów CCTV opartych na urządzeniach HIKVISION w sieci lokalnej.

Dane techniczne

Model iDS-7208HQHI-K1/4S
Rodzaj towaru Rejestrator analog HD
Marka Hikvision
Seria TurboHD 5.0
Parametry
Wejścia wideo analogowe ilość 8
maksymalna rozdzielczość Mpix 2
obsługiwane sygnały wielosystemowy (HD-TVI, HD-CVI, AHD, CVBS)
domyślny sygnał HD-TVI
wymienne na IP Tak 1:1
Wejścia wideo IP ilość w trybie standardowym 2
ilość po wyłączeniu kanałów analog. 10
ilość w trybie Enhanced IP (limit 4 Mpix) 4
ilość po wyłączeniu kanałów analog. w trybie Enhanced IP (limit 4 Mpix) 12
maksymalna rozdzielczość Mpix 6
Nagrywanie kompresja H.265+ / H.265 / H.264+ / H.264 / MPEG4
prędkość dla domyślnego sygnału kl . /s 25 dla 2 Mpix i niższych
bitrate pojedynczego kanału wideo 32 Kb/s - 10 Mb/s
kompresja audio G.711u
bitrate kanału audio 64 Kbps
Max. rozdzielczość wyjść wideo HDMI 1 Pix 1920 x 1080
VGA 1 Pix 1920 x 1080
BNC 704 × 576 (CVBS)
Tryby wyjść wideo Równoległe HDMI1 / VGA1
Dekodowanie synchroniczne odtwarzanie 8
Dysk twardy ilość złączy SATA II 1
max. pojemność każdego dysku TB 10
Analiza obrazu (algorytm tradycyjny)
Zdarzenia podstawowe Detekcja ruchu, Sabotaż obrazu, Wejście alarmowe, Wyjątek, Wyjście alarmowe
Zdarzenia zaawansowane Wykrycie przekroczenia linii, Wykrycie wejścia w obszar, Wykrycie wyjścia z obszaru
Inteligentna analiza obrazu (algorytm Deep Learning)
AcuSense filtr fałszywych alarmów ilość 4
Fiiltr człowiek, pojazd Detekcja ruchu 2.0, Wykrycie przekroczenia linii, Wykrycie wejścia w obszar, Wykrycie wyjścia z obszaru
Interfejsy
USB 2.0 2
Dwukierunkowe audio Tak
Audio wejście 1, RCA (2.0 Vp-p, 1 kΩ)
wyjście 1, RCA (liniowe, 1 kΩ)
Interfejsy szeregowe RS-485
Ethernet 1 x 1RJ45 10/100
Pozostałe
Aplikacje Hik-Connect, iVMS-4200
Archiwizacja USB, Zdalna
Protokoły sieciowe TCP/IP, PPPoE, DHCP, Hik-Connect, DNS, DDNS, NTP, SADP, NFS, iSCSI, UPnP™, HTTPS, ONVIF
Wydajność zasilacza DC V 12
Pobór mocy (bez HDD) DC W 18
Temperatura pracy °C -10...+ 55
Dopuszalna wilgotność % 90 lub mniej (bez kondensacji)
Wymiary (W x D x H) mm 315 x 242 x 45
Wysokość U 1
Masa kg 1,78

Filmy

Monitoring Analogowy FULL HD

Przedstawiamy rewolucyjną linię produktów HIKVISION: rejestratory i kamery TURBO HD. Bezprecedensowy mariaż jakości monitoringu IP i prostoty instalacji systemów analogowych.