ANGA Cable - Kolonia 31.05. - 2.06.2005

Bitwę o Anglię wygrywają Niemcy. Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że najlepsze targi kablowe odbywać się będą w Londynie, lecz już 2 lata temu zaczęła być zauważalna utrata znaczenia Mediacastu. Jeden po drugim rezygnowali wystawcy - w tym roku targi londyńskie odbyły się w szczątkowej formie. ANGA posiadająca jedynie pięcioletnią tradycję staje się największym europejskim spotkaniem branży antenowej i kablowej w Europie.
Tereny targowe w Kolonii są pod względem powierzchni czwarte w Europie, ale nie o powierzchnię tu chodzi. Kolonia ma idealne położenie w środku Europy.
Panorama stoisk
Firma Braun przedstawiła system rozprowadzania Internetu z sieci CATV i xDSL w instalacji antenowej. System polega na zmieszaniu sygnału Ethernetowego i telewizyjnego i rozprowadzeniu w instalacji kablem koncentrycznym. Firma produkuje specjalne gniazdka TV/RJ-45
Nowe multiswitche f-my Ankaro rozpoznają, do którego wejścia należy podłączyć dany nieopisany przewód z poprzedniego multiswitcha w kaskadzie - ułatwia to i przyśpiesza pracę instalatora przy budowie dużych instalcji.
Wewnętrzna budowa multiswitcha Ankaro
Cabelcon, kupiony klika lat temu przez Corninga, prezentował podobnie jak kilka innych firm złącza "wciskane", które zapewniają pełną hermetyczność. Niestety, instalator musi się zaopatrzyć w specjalną zaciskarkę oraz odżałować 50% więcej za złącze.
Oto sposób na niepłacących abonamentów. Adresowalne i zarządzalne gniazda i odgałęźniki. System centralnego zarządzania firmy NSE integrations pozwala na wyłączenie każdego z gniazdek, zgodnie z planem czasowym, dołączenie gniazda do jednego z pięciu poziomów pakietyzacji oraz na pełne rozliczenie z klientami.
Wielcy na Andze: CommScope, Pace, Scientific Atlanta, Cisco.
Konwertery Inverto i tunery Lemon to w istocie handlowe marki, pod którymi sprzedaje swoje urządzenia niemiecka firma FTA.
IDL7000PVR to cyfrowy rejestrator z podwójnym tunerem satelitarnym, który można podłączyć z komputerem przez złącze USB 2.0.
Pomiar poziomu, SNR, identyfikacja SSID, przeszukiwanie kanałów oraz analizator widma - to cechy PROFI-70 firmy PROMAX - podstawowe wyposażenie instalatora WLAN (dostępny za 2 miesiące i 1600 Euro).
LW-46G15 to telewizor LCD Samsunga oczywiście o rozdzielczości 1920 x 1090 czyli HDTV. Odbiornik wyposażono w cyfrowe złącza DVI oraz HDMI (nowy standard złącza do cyfrowej transmisji AV).
ADB polski potentat z branży "inteligentnych tunerów" poszerza swoją ofertę o urządzenia wykorzystującę platformę MHP. ADB-3100TW to zintegrowany odbiornik satelitarny i Video over IP. 128 MB RAM, 64MB flash EEPROM, przeglądarka FireFox mówią same za siebie. Urządzenie posiada wejścia IF (efka) oraz RJ-45. Możliwe jest oglądanie filmów kodowanych w MPEG-2 i 4 z prędkością 1,5 i 4 Mbit/s.
Firma bedea pokazywała stanowisko do zaawansowanego pomiaru parametrów kabli i złącz.
Telewire zaprezentowała nową linię multiswitchy. Montuje się je bez złącz bezpośrednio podłączając odpowiednio odizolowany przewód koncentryczny.
Alcad prezentował nowe, w pełni programowalne przez użytkownika przemienniki, które wraz z nową linią wzmacniaczy wejdą niedługo do produkcji. Mogą być zintegrowane ze stacją serii 912.
Terra przedstawiła kolejne elementy nowej stacji czołowej: odbiorniki wyposażone w modulatory z fonią stereo NICAM. Dzięki obudowie 19" i wbudowanemu zasilaczowi i programatorowi odbiornik może pracować samodzielnie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nowe 17 wejściowe multiswitche.

Na targach wystawiali się prawie wyłącznie producenci, praktycznie znikły firmy dystrybucyjne, które jeszcze kilka lat temu częściej wystawiały się na podobnych imprezach. Są to targi zdecydowanie europejskie. Mało było firm z dalekiego Wschodu, które na innych targach są bardziej widoczne. Targi są bardziej specjalistyczne, nie ma dzieci proszących o baloniki i długopisy. Dał nam się bardzo we znaki brak tańczących dziewczyn i bodypaintingu do którego przyzwyczaił nas CeBIT ;-).

Trochę cyfr

Liczba
wystawców

Ilość
zwiedzających

Powierzchnia
wystawiennicza

2000

94

1250

2108

2001

118

2800

3200

2002

146

4003

3500

2003

154

3876

4171

2004

215

6312

4900

2005

299

7900

7661