FB
MÓJ KOSZYK
Mój koszyk jest pusty

Media konwertery

ULTIMODE

Media konwerter ULTIMODE MT-202G 1310 (SM - MM)
Kod towaru: L1573
Cena nettoCena bruttoRabatWażność  
460,00 PLN565,80 PLN0 %
Gwarancja - 24 miesiące
Media konwerter ULTIMODE MT-202G 1310 pozwala na zmianę medium przewodzącego strumień danych ze światłowodu wielomodowego na światłowód jednomodowy.
Media konwerter ULTIMODE MT-202G 1310 (SM - MM)
Widok media konwertera ULTIMODE MT-202G 1310.

Media konwerter ULTIMODE MT-202G 1310 (SM - MM)
Widok gniazda zasilania media konwertera ULTIMODE MT-202G 1310.
Media konwerter ULTIMODE MT-202G 1310 (SM - MM)
Zasialcz w komplecie
Cechy wyróżniające:
  • zamiana medium transmisyjnego ze światłowodu jednomodowego na światłowód wielomodowy
  • złącza optyczne typu SC/PC
  • transmisja w drugim oknie - 1310 nm
  • transmisja wielomodowa na odległość do 2 km
  • transmisja jednomodowa na odległość do 20 km
  • prędkość transmisji 1000 Mb/s
  • diody LED wskazujące poprawność działania urządzenia
  • bardzo łatwa instalacja (plug and play)
  • w komplecie zasilacz
Media konwerter ULTIMODE MT-202G 1310 to niezawodne urządzenie pozwalające na zamianę medium transmisyjnego ze światłowodu jednomodowego na światłowód wielomodowy. Media konwerter posiada dwie pary złączy SC dla transmisji wielomodowej i jednomodowej. Sygnał optyczny zarówno dla światłowodu jednomodowego jak i wielomodowego jest transmitowany i odbierany w II oknie transmisyjnym - 1310 nm. Maksymalny zasięg transmisji dla światłowodu jednomodowego to 20 km, natomiast dla światłowodu wielomodowego 2 km.
Czułość odbiornika i moc nadajnika dla transmisji jednomodowej została dostosowana do przesyłania informacji na odległość 20 km. W przypadku użycia urządzenia do transmisji jednomodowej sygnału na krótkim dystansie (do 4 km) należy zamontować tłumiki 2dB przy odbiornikach (Rx). Urządzenie zostanie zabezpieczone przed "spaleniem" odbiornika.
Media konwertery serii ULTIMODE są w pełni kompatybilne ze standardem IEEE 802.3. Instalacja i użytkowanie urządzenia jest bardzo proste (plug nad play). Diody znajdujące się na urządzeniu informują na bieżąco o stanie pracy media konwertera. Czas działania diody laserowej z rezonatorem Fabry-Perota (MTBF) wynosi minimalnie 100.000 godzin (ponad 11 lat). Urządzenie wyposażone jest w złącza SC służące do nadawania (Tx) bądź odbierania sygnału (Rx).
Media konwerter ULTIMODE MT-202G 1310 odbiera i transmituje sygnał z prędkością 1000 Mb/s. W przypadku prędkości transmisji 10/100 Mb/s należy użyć media konwertera ULTIMODE MT-202M 1310 L1521.
Parametry techniczne
NazwaULTIMODE MT-202G 1310
KodL1573
StandardIEEE 802.3
Szybkość transmisji1000 Mb/s
ZasilanieDC 5V/2A
Temperatura pracy0 ... 50 oC
Transmisja wielomodowa MM
Światłowódwielomodowy
Zasięg transmisji2 km
Długość fali RX/TX1310 nm
Moc TX- 15 ... -12 dB
Czułość RX- 20 ... -13 dB
Złącza2 x SC/PC
Transmisja jednomodowa SM
Światłowódjednomodowy
Zasięg transmisji20 km
Długość fali RX/TX1310 nm
Moc TX - 3 ... - 8 dB
Czułość RX -22 ... -7 dB
Złącza2 x SC/PC

 

UWAGA!! Nie wolno patrzeć bezpośrednio w port światłowodowy gdy urządzenie jest podłączone do zasilania. Promień niewidoczny dla ludzkiego oka może uszkodzić siatkówkę oka.
Dlaczego warto wybrać światłowody:
  • możliwość przesyłania sygnału na duże odległości (niska tłumienność światłowodu - dla długości fali 1550 nm tłumienie wynosi ok 0,2 dB na kilometr, czyli sygnał bez regeneracji może być przesłany na odległość 200km)
  • wysoka pojemność informacyjna w pojedynczym włóknie światłowodowym
  • odporność na zakłócenia elektromagnetyczne
  • odporność na warunki atmosferyczne (wilgotność, wyładowania elektrostatyczne)
  • niemożliwy podsłuch przesyłanych danych
  • niewielka waga i wymiary
Cena nettoCena bruttoRabatWażność  
460,00 PLN565,80 PLN0 %
 
Media konwerter ULTIMODE MT-202G 1310 (SM - MM)
Kod towaru: L1573