Lista niektórych inwestycji opartych na sprzęcie dostarczonym przez firmę DIPOL

  • Obraz online z kamery zainstalowanej na hali widowiskowej, Debrecen (Węgry). Kamera IP Aviosys 9070 CS K1161. Zastosowana technologia streamingu pozwala na oglądania obrazu z kamery na żywo przez wielu użytkowników równocześnie.
  • Hotel Centuria Wellness & SPA.
  • Hotel jest położony na terenie Jurajskiego Parku Krajobrazowego, nad rzeką Centurią, której wody należą do I klasy czystości. Do odbioru programów satelitarnych wykonawca, firma RTVPROJEKT, zaproponował stację czołową ALCAD z panelami TP-559 i TP-569. Panele TP-5XX posiadają niskoszumne modulatory jednowstęgowe, które pozwalają na pracę sąsiedniokanałową (oszczędność pasma).
    Dystrybucję sygnału od stacji czołowej do gniazd zrealizowano w oparciu o najwyższej jakości kabel TRISET-113.
  • Sieć hoteli Focus – modernizacja instalacji do odbioru programów telewizyjnych.
  • Ze względu na komfort klientów, sieć hoteli Focus zdecydowała się przed Olimpiadą w Pekinie na poprawę jakości i ilości odbieranych programów. Wykonawca zdecydował się zastosować stację czołową MMH-3000 TERRA. Stacja przeznaczona jest do instalacji w hotelach, pensjonatach i innych obiektach, gdzie wymagany jest odbiór programów satelitarnych na zwykłych odbiornikach TV. Posiada modulatory jednowstęgowe, co daje możliwość pracy sąsiedniokanałowej (oszczędność pasma). Stacja MMH-3000 jest przystosowana do montowania w szafie RACK 19". Jednostka centralna UC-380 zawiera zasilacz oraz złącza umożliwiające zamontowanie ośmiu paneli.
  • Instalacja satelitarna w nowym kampusie uniwersyteckim.
  • Wymaganiem inwestora - Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie było zaprojektowanie i wykonanie instalacji antenowej do rozprowadzania sygnałów telewizji satelitarnej i naziemnej. Życzeniem była możliwość rozbudowy instalacji, w razie uruchomienia naziemnej telewizji cyfrowej, bez konieczności wymiany wzmacniaczy i modyfikacji instalacji. Wykonawca zdecydował się zaprojektować i i wykonać instalację w oparciu o satelitarną stację czołową wraz ze wzmacniaczami kanałowymi ZG-401.
  • Telewizja w Hotelu na Zamku Królewskim w Niepołomicach.
  • Hotel znajdujący się w Zamku, w dwudziestu czterech pokojach może gościć 54 osoby w iście królewskim standardzie. Każdy z pokoi wyposażony jest w telewizor LCD, na którym, oprócz kanałów telewizyjnych, uczestnicy konferencji organizowanych w Centrum Konferencyjnym mogą śledzić ich przebieg. Ze względu na wysokie wymagania co do jakości odbioru programów telewizyjnych, instalację wykonano w oparciu o najwyższej jakości elementy: anteny Dipol, elementy czynne Alcad, elementy bierne Signal, kabel TRISET i modulator Terra.
  • Telewizja w Hotelu Pod Wawelem w Krakowie.
  • Mimo, że z okien tego hotelu roztaczają się piękne widoki na Wawel, Smoka Wawelskiego i zakola Wisły, każdy gość hotelowy ma również możliwość oglądania telewizji w swoim pokoju. Istalację telewizyjną oparto na rozwiązaniach firmy Alcad: stacji czołowej oraz wzmacniaczach kanałowych. W zakres kilkunastu programów telewizyjnych wchodzą satelitarne programy kodowane i niekodowane oraz programy telewizji naziemnej.
  • Monitoring miejski w Twardoszynie.
  • Duży system monitoringu oparty na kamerach obrotowych dla pełnej efektywności wymaga pracochłonnej, 24 – godzinnej obsługi. Dla projektu małego systemu w Twardoszynie koszty, związane z ciągłą obsługą były nie do przyjęcia. Propozycja firmy DIPOL wyszła naprzeciw tym oczekiwaniom – zaproponowano inwestorowi system oparty na stacjonarnych kamerach megapikselowych. Tego typu system monitoringu jest nowością na rynku zabezpieczeń, która polega na zastosowaniu kamer megapikselowych IP z obiektywami szerokokątnymi zamiast użycia kamer obrotowych.
    W mieście zainstalowano osiem kamer megapikselowych IP o rozdzielczości 2.0 Mpix typu ULTICAM. Trzy kamery zainstalowano na murach ratusza miejskiego, a pozostałe pięć umieszczono w mieszkalnej części miasta - Medvedzie. Dzielnica ta jest oddalona o 680 m od centrum monitoringu, obraz przesyłany jest bezprzewodowo przy użyciu Access Pointa zintegrowanego z anteną – ULTIAIR.
  • Monitoring autostrady A4.
  • Dla zwiększenia bezpieczeństwa zarządca autostrady A4 zdecydował się na zainstalowanie systemu monitorującego. Realizacji podjęła się firma Signalco, sprzęt dostarczyła firma DIPOL. Zainstalowano 60 kamer wysokiej rozdzielczości, z czego 32 to kamery zewnętrzne i 28 kamery wewnętrzne, kopułowe WK-N341R. Kamery zewnętrzne DWC 540F w certyfikowanych obudowach Marathon [IP66], w systemie działają również rejestratory ULTIMAX-716, wyróżniające się zastosowaną kompresją H.264, własnym systemem operacyjnym RTOS i rejestracją dźwięku na szesnastu kanałach. Umożliwiają zmagazynowanie olbrzymiego materiału archiwalnego – do 16 TB.
  • Poligonowy monitoring obchodów "Dni Myślenic".
  • Firma ARNDEX we współpracy z firmą DIPOL zaprojektowała i zainstalowała mobilny system CCTV podczas obchodów Dni Myślenic, 31 lipca - 2 sierpnia 2009. W systemie pracowały kamery obrotowe ACTi K1215, zarządzane oprogramowaniem ULTISYSTEM. Mobilne centrum monitoringu zorganizowano w namiocie.
  • Monitoring CCTV u dystrybutora części zamiennych do samochodów.
  • Firma, która zajmuje się importem oraz dystrybucją części zamiennych do samochodów osobowych dla zwiększenia bezpieczeństwa i poprawy organizacji pracy w nowej hurtowni zdecydowała się na instalację monitoringu CCTV. Na zewnątrz użyto kamer dzień/ noc firmy SUNELL, w miejscach o wyjątkowo słabym oświetleniu użyto kamer kompaktowych z reflektorem podczerwieni. Do monitorowania pomieszczeń użyto kamer VC-412. Kluczowe dla sytemu kamery zostaną podłączone do rejestratorów ULTIMAX umożliwiających bieżący podgląd, dostęp do archiwum i konfigurację z lokalnej sieci IP lub z Internetu.
  • Monitoring Szczercowa.
  • W Szczercowie, w województwie łódzkim, uruchomiono system monitoringu miejskiego. W systemie pracują kamery obrotowe ACTi oraz kamery megapikselowe IP IQinVision o rozdzielczości 3,1 Mpix - jest to rozdzielczość około 8-krotnie większa niż rozdzielczość kamer o standardzie PAL. Kamery megapikselowe wyposażono w obiektywy megapikselowe czołowego producenta - Tokina, które posiadają ręcznie regulowaną ogniskową w zakresie od 4,5 do 13 mm.
    Szczerców jest obecnie pod nadzorem piętnastu kamer, które rozlokowano w najbardziej zagrożonych miejscach. Do 24-godzinnego monitoringu wybrano miejsca szczególnie niebezpieczne. Kamery zainstalowano w okolicach szkół, targowiska i urzędu gminy. Centrum monitoringu znajduje się w pomieszczeniu Straży Gminnej.
  • Monitoring w Teatrze Starym w Krakowie.
  • W Teatrze Starym im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie powstał system monitoringu CCTV sceny. Bardzo wysokie wymagania co do jakości uzyskanego obrazu z przedstawień, w których warunki oświetlenia zmieniają się w sposób radykalny, zarówno co do jasności jak i kolorystyki, spełniono dzięki zastosowaniu kamer zbudowanych na przetwornikach Pixim.
  • Monitoring budowy magazynów jednej z firm handlowych w Krakowie.
  • Na czas budowy uruchomiono rozwiązanie tymczasowe spełniające wszystkie wymagania inwestora. Na wysokim maszcie zainstalowano stałe kamery analogowe oraz kamerę IP typu Speed Dome. Obraz z kamer analogowych zapisywano jako dokumentację budowy, a także udostępniano w Internecie poprzez wideoserwer dla podglądu postępu prac przez inwestora. O zastosowaniu kamery IP zadecydowała łatwość budowy instalacji sterowania kamerą oraz proste czynności instalacyjne związane ze zmianą miejsca jej instalacji. Praca tej kamery przewidywana była w kilku miejscach w trakcie postępu prac budowlanych, więc, ze względu na najniższe koszty, została podłączona do sieci bezprzewodowo.
  • Monitoring Myślenic.
  • System monitoringu miejskiego został oparty na najnowocześniejszej cyfrowej technologii IP. W mieście zainstalowano 14 kamer ACTi i EyeView połączonych drogą radiową za pomocą punktów dostępowych pracujących w paśmie 5 GHz. Utworzono specjalną magistralę radiową pomiędzy Komendą Straży Miejskiej a Komendą Policji, w celu zapewnienia pełnej obsługi stanowisk dozoru. Do niej dociera sygnał z kamer rozmieszczonych na terenie miasta.
    Technologia IP zapewnia bardzo wysoką jakość przesyłanego obrazu oraz umożliwia pełne sterowanie wszystkimi kamerami. W budynku Straży Miejskiej został zainstalowany specjalny serwer zapewniający zapis obrazu z kamer i archiwizowanie przez 21 dni. Cały system radiowy zabezpieczony jest przez szyfrowanie i hasła dostępu. Wszystkie anteny ustawione są w układzie punkt-punkt, co dodatkowo ogranicza dostęp z zewnątrz urządzeń nie związanych z systemem.
  • Monitoring miasta i szkół w Oświęcimiu.
  • W Oświęcimiu uruchomiono nowoczesny system bezprzewodowego monitoringu w technologii CCTV IP w ramach programu "Bezpieczne Miasto Oświęcim". System ten jest jednym z pierwszych projektów w Polsce łączących monitoring szkół i centrum miasta. Centralne zarządzanie systemem przez Straż Miejską daje gwarancje profesjonalnego nadzoru i możliwość natychmiastowej reakcji odpowiednich służb na zagrożenia. W przyszłości przewidziany jest rozwój systemu.
  • Monitoring IP w Złotowie.
  • Monitoring w Złotowie powstał na bazie stacjonarnych oraz obrotowych kamer IP firmy ACTi oraz urządzeń służących do transmisji bezprzewodowej. Przy niewielkich odległościach zastosowano także przewód, co jest zrozumiałe ze względów transmisyjnych, jak i ekonomicznych. Dodatkowo, sygnał z kamer transmitowany jest z centrum monitoringu do komisariatu policji, dzięki czemu, w przypadku wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń, odpowiednie służby mogą reagować na nie w trybie natychmiastowym.
  • Hybrydowy monitoring CCTV w Skawinie.
  • Działający system analogowy (13 kamer obrotowych) postanowiono powiększyć o dodatkowe trzy kamery. Jednak odległości między tymi punktami, a Strażą Miejską wykluczały stosowanie kamer analogowych. Zdecydowano się dlatego na przejście na technologię CCTV IP. Jako medium transmisyjne posłużyła sieć telewizji kablowej, w której dzięki modemom kablowym możliwa była równoległa z telewizją transmisja pakietowa danych. Pozwoliło to na szybkie podłączenie nowych kamer do systemu, bez potrzeby kładzenia dodatkowego okablowania.
  • Monitoring w Opatowie.
  • W Opatowie uruchomiono nowoczesny system monitoringu miejskiego w technologii CCTV IP. Zastosowano w nim kamery ACTI z głowicami szybkoobrotowymi. Kamery zostały zainstalowane na słupach oświetleniowych montowanych specjalnie pod potrzeby monitoringu. Użyto również kamerę stałopozycyjną, skierowaną na Bramę Warszawską, gdzie zdarzały się dość często akty wandalizmu. Sygnał z kamer jest przesłany do centrum monitoringu drogą radiową.
Rejestrator HD-CVI Dahua XVR5216AN-I2 (16 kanałów, 2Mpix, 12kl./s, 2xSATA, WizSense, IVS, HDMI, VGA, H.265+)
  • Monitoring osiedla Bolesława Śmiałego w Poznaniu.
  • Uruchomienie monitoringu osiedla miało na celu zmniejszenie aktów wandalizmu. Zainstalowany system przekazuje bardzo dobrej jakości obraz poprzez istniejącą sieć lokalną w standardzie Fast Ethernet, szkielet Gigabit Ethernet. Obraz z kamer jest widoczny dla każdego użytkownika sieci lokalnej i jest rejestrowany. Rozpiętość osiedla oraz zalecenie inwestora, aby sieć była skalowalna, wykluczyły zastosowanie kamer analogowych. Zamontowano kamery ACTi instalując je na elewacji bloków mieszkalnych w podgrzewanych obudowach zewnętrznych. Od momentu zainstalowania kamer ilość aktów wandalizmu spadła w znaczącym stopniu.
  • Konferencja w Szpitalu Bonifratrów w Krakowie.
  • Krakowski Szpital Bonifratrów zastosował urządzenia ACTi do przesyłu obrazu i dźwięku na konferencji naukowej. Dzięki zastosowaniu wideoserwerów ACTi obraz z kamery zainstalowanej w sali operacyjnej oraz obraz z aparatury medycznej był przekazywany do sal konferencyjnych. Jeden z wideoserwerów posłużył do przekazania obrazu wykładowcy i jego prezentacji z głównej sali konferencyjnej do sali konferencyjnej na innej kondygnacji.
  • Monitoring w Kamieniołomach Świętokrzyskich.
  • Dla zapewnienia bezpieczeństwa eksploatacji i ochrony obiektu firma Kamieniołomy Świętokrzyskie zdecydowała się na instalację monitoringu CCTV. Ze względu na duże odległości i prace prowadzone przy eksploatacji złoża niemożliwe było wykonanie instalacji kablowej. Zastosowano monitoring bezprzewodowy.
Kamera szybkoobrotowa IP ACTi CAM-6621 MPEG-4 - WYPRZEDAŻ
  • Monitoring w Tarnobrzegu.
  • W tradycyjnym - analogowym monitoringu występował problem transmisji sygnału na dalsze odległości. W Tarnobrzegu nie udawało się uruchomić jednej z najdalej oddalonych kamer. Rozwiązaniem okazał się montaż kamer CCTV IP firmy ACTi.
  • ULTIAIR w miejskiej sieci bezprzewodowej.
  • Wymaganiem inwestora, krakowskiego dostawcy Internetu, była wysoka wydajność i niezawodność linków radiowych, przekładająca się na dużą przepustowość całości szkieletu sieci. Głównym założeniem instalacji było doprowadzenie głównego sygnału do jednostki centralnej dużym i stabilnym transferem 30 Mb/s w obie strony i centralizacja zakończeń radiolinii rozproszonych po Nowej Hucie - dzielnicy Krakowa. Wykonawca inwestycji zdecydował się na użycie urządzeń ULTIAIR - zewnętrznych, profesjonalnych Access Pointów, charakteryzujących się niewielkim opóźnieniem i wysoką przepustowością. Zostały one zaprojektowane do budowy wydajnych sieci dostępu do Internetu, a także sieci monitoringu IP.
    Urządzenia pracują w nielicencjonowanych paśmie 5 GHz. Integracja elektroniki RouterBoard z anteną w obudowie IP 66, odpornej na warunki atmosferyczne, zapewnia szybki i pewny montaż. Tak odporna konstrukcja umożliwia również użytkowanie urządzenia w najbardziej skrajnych warunkach, w tym również w warunkach przemysłowych. Instalacja pozwoliła na centralizację strategicznych końcówek radiolinii, jednocześnie zapewniając dalszą możliwość rozwoju istniejącej już infrastruktury sieci. Eksploatacja sieci potwierdza przyjęte założenia: wysoki transfer oraz stabilną i pewną pracę łącza radiowego.
  • Wydajne łącza internetowe w hotelach Grand Felix i Felix.
  • Przedsiębiorstwo Usług Hotelarskich i Turystycznych "Kraków" w Krakowie Sp. z o. o. to firma o długoletniej tradycji, posiadająca bazę turystyczną, hotelową i żywieniową w Krakowie, Zakopanem i Krościenku. Firma zdecydowała się na modernizację działającego łącza radiowego chcąc uzyskać bardziej stabilną oraz wydajną radiolinię. Połączenie obejmowało budynek Hotelu Grand Felix z oddalonym o ok. 500 metrów drugim Hotelem Felix należącym do inwestora.
    Hotel Grand Felix, posiada podłączenie do łącza DSL 4000 i dwie podsieci LAN. Jedna udostępnia Internet gościom hotelowym za pomocą Access Pointów, do drugiej sieci LAN podłączone są komputery recepcji, biura, barów, centrali telefonicznej oraz inne firmowe urządzenia. Stabilne połączenie z drugim hotelem pozwoliło na stworzenie kolejnej podsieci w drugim budynku. Do wykonania inwestycji użyto urządzeń ULTIAIR. Instalacja pozwoliła na uzyskanie większej przepustowości, poprawiając komfort oraz stabilność pracy hotelowego oprogramowania. Eksploatacja sieci potwierdza przyjęte założenia: wysoki transfer oraz stabilna i pewna praca łącza radiowego.