FB
MÓJ KOSZYK
Mój koszyk jest pusty

Przewody

Zewnętrzne

Kabel zewnętrzny DRAKA A-DQ(ZN)B2Y MM (24 włókna OM2) - 1m - wyprzedaż
Kod towaru: L79024
Cena nettoCena bruttoRabatWażność  
7,62 PLN9,37 PLN0 %
4,80 PLN5,90 PLN37 %
Gwarancja - 24 miesiące
Kabel zewnętrzny DRAKA A-DQ(ZN)B2Y MM (24 włókna OM2) - 1m
Kabel światłowodowy DRAKA A-DQ(ZN)B2Y 24MM - widok kabla.
Kabel zewnętrzny DRAKA A-DQ(ZN)B2Y MM (24 włókna OM2) - 1m
Kabel światłowodowy DRAKA A-DQ(ZN)B2Y 24MM - widok szpuli 2km.
Cechy wyróżniające:
  • tuba centralna 3,5mm wypełniona żelem
  • 24 włókna wielomodowe OM2 50/125 μm
  • szklane włókna wzmacniające kabel
  • powłoka LLDPE (niskociśnieniowy liniowy polietylen)
  • włókna w powłoce o średnicy 250 μm
Kabel światłowodowy DRAKA A-DQ(ZN)B2Y 24MM to kabel przeznaczony do zastosowań zewnętrznych. Włókna wielomodowe umieszczone są w tubie centralnej wypełnionej żelem. Żel wypełniający tubę stanowi warstwę ochronną dla włókien światłowodowych, amortyzując przemieszczanie się włókien przy ruchach kabla czy zabezpieczając włókna przed oddziałaniem warunków atmosferycznych. Zastosowane w konstrukcji kabla włókna szklane mają na celu zabezpieczenie tuby centralnej z włóknami światłowodowymi przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz gryzoniami.
Kabel przeznaczony do zastosowań zewnętrznych można:
  • zakopać bezpośrednio w ziemi (odporny na wilgoć i gryzonie)
  • ułożyć na dachu budynku (powłoka odporna na UV)
  • prowadzić napowietrznie (zalecane jest wykorzystanie linki nośnej dla odległości większej niż 10m)
Kabla można prowadzić na długość maksymalnie 15m od punktu wprowadzenia do budynku. Do dalszej dystrybucji sygnału wewnątrz budynku należy stosować kable w powłoce LSZH.
Kabel DRAKA A-DQ(ZN)B2Y 24MM zawiera 24 włókna wielomodowe. Kolorystyka włókien w kablu jest zgodna z tabelą poniżej. Powłoka kabla o grubości 1.2 mm, wykonana jest z czarnego polietylenu LLDPE (IEC 60811, IEC 60708).
1. Czerwony13. Zółty + oznaczenie co 70mm
2. Zielony14. Biały + oznaczenie co 70mm
3. Niebieski15. Szary + oznaczenie co 70mm
4. Żółty16. Turkusowy + oznaczenie co 70mm
5. Biały17. Pomarańczowy + oznaczenie co 70mm
6. Szary18. Różowy + oznaczenie co 70mm
7. Brązowy19. Żółty + oznaczenie co 35mm
8. Fioletowy20. Biały + oznaczenie co 35mm
9. Turkusowy21. Szary + oznaczenie co 35mm
10. Czarny22. Turkusowy + oznaczenie co 35mm
11. Pomarańczowy23. Pomarańczowy + oznaczenie co 35mm
12. Różowy24. Różowy + oznaczenie co 35mm
W kablu zostały zastosowane włókna wielomodowe OM2 50/125. Zastosowane włókna wielomodowe spełniają międzynarodowy standard IEC 60793-2-10 typu A1a. Włókna wielomodowe OM2 są obecnie najbardziej popularnymi włóknami wielomodowymi zapewniającymi poprawną pracę w I i II oknie transmisyjnym (850 i 1310 nm). Tłumienie nie przekracza 3,5 dB/km w I oknie transmisyjnym oraz 1,5dB/km w II oknie transmisyjnym.
Parametry techniczne:
Nazwa (typ kabla)A-DQ(ZN)B2Y
KodL79024
Liczba włókien24
Średnica zewnętrzna kabla7 mm
Masa kabla45 kg / 1000 m
Rodzaje włókienwielomodowe,
OM2 50/125 μm
Powłoka pojedyńczego włókna250 μm
Temperatura przechowywania- 40... 60oC
Temperatura pracy- 30... 60oC
Temperatura instalacji- 15... 40oC
Właściwości fizyczna kabli DRAKA A-DQ(ZN)B2Y
WłaściwośćMetoda badaniaWartość
Maksymalna siła ciągnięciaE11500N
Siła naciągu (dynamiczna)E11000N
Siła naciągu (statyczna)E1750N
Siła zrywającaE32000N
UderzenieE720Nm
SkręcenieE75cykli +/- 1 obrót
SuplenieE10Kabel nie supli się, jeżeli średnica pętli jest większa niż 200 mm
Minimalny promień zgięca (dynamiczny)E1160mm
Minimalny promień zgięca (statyczny) 100mm
Przenikanie wodyF5BOdporny na dłuższą penetrację wody
Element wytrzymałościowy Hydrofobowa otulina z włókien szklanych
Powłoka zewnętrzna 1,2mm czarna LLDPE

 

Konstrukcja kabla
1. Włókno światłowodowe w powłoce 250 μm,
2. Żel wypełniający tubę,
3. Tuba centralna,
4. Włókna aramidowe,
5. Powłoka LLDPE.




Cena dotyczy 1 metra kabla.
Cena nettoCena bruttoRabatWażność  
7,62 PLN9,37 PLN0 %
4,80 PLN5,90 PLN37 %
 
Kabel zewnętrzny DRAKA A-DQ(ZN)B2Y MM (24 włókna OM2) - 1m - wyprzedaż
Kod towaru: L79024
SKOMPLETUJ
BIBLIOTEKA DZIAŁU
NOWOŚCI W BIBLIOTECE
WARTO PRZECZYTAĆ