FB
MÓJ KOSZYK
Mój koszyk jest pusty

Kabel uniwersalny ULTIMODE UNI-4SM 1m (4 włókna G.652.D)
Kod towaru: L7644
Towar został wycofany z oferty
Kabel uniwersalny do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych ULTIMODE UNI-4SM
4 włókna jednomodowe w standardzie ITU-T G.652.D w tubie centralnej.
Kabel uniwersalny ULTIMODE UNI-4SM 1m (4 włókna G.652.D)
Kabel światłowodowy ULTIMODE UNI-4SM.
Kabel uniwersalny ULTIMODE UNI-4SM 1m (4 włókna G.652.D)
Kabel światłowodowy ULTIMODE UNI-4SM.
Cechy wyróżniające:
  • szklane włókna wzmacniające kabel
  • tuba centralna wypełniona żelem
  • 4 włókna jednomodowe G.652.D
  • włókna w ścisłej tubie 250 μm
  • powłoka LSZH
Kabel światłowodowy ULTIMODE UNI-4SM to kabel uniwersalny, który może być stosowany przy połączeniach wewnętrznych i zewnętrznych. Włókna jednomodowe w powłoce 250 μm umieszczone są w tubie centralnej wypełnionej żelem. Żel wypełniający tubę stanowi warstwę ochronną dla włókien światłowodowych, amortyzując przemieszczanie się włókien przy ruchach kabla czy zabezpieczając włókna przed oddziałaniem warunków atmosferycznych. Zastosowane w konstrukcji kabla włókna aramidowe mają na celu zabezpieczenie tuby centralnej z włóknami światłowodowymi przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz gryzoniami.
Kabel ULTIMODE UNI-4SM zawiera 4 włókna jednomodowe. Kolorystyka włókien w kablu jest zgodna ze standardem GB13993.3-2001. Powłoka kabla została wykonana z materiału LSZH (powłoka nierozprzestrzeniająca płomienia i niewydzielająca substancji toksycznych).
W kablu zostały zastosowane włókna jednomodowe o standardzie ITU-T G.652.D w powłoce 900 μm. Włókna w standardzie G.652.D są obecnie jednymi z najlepszych i najbardziej popularnych włókien jednomodowych. Popularność zawdzięczają obniżonej tłumienności w tzw. piku wodnym, dzięki czemu systemy światłowodowe mogą pracować w całym paśmie od 1280 do 1625 nm. Włókna w standardzie G.652.D optymalizowane są pod kątem transmisji na długości fali 1310 nm (tłumienie poniżej 0,36 dB/km dla fali 1310 nm oraz poniżej 0,22 dB/km dla fali 1550 nm), natomiast pracują poprawnie w całym paśmie. Włókna są zgodne z normami IEC 60793-2-50, EIA/TIA-FOTP oraz ITU-T G.652.D.
Kable uniwersalne ULTIMODE UNI są kablami żelowymi o przeznaczeniu zarówno wewnątrzbudynkowym do połączeń poziomych oraz połączeń poziomych zewnętrznych w kanalizacji wtórnej. Ze względu na małe wymiary i elastyczność, kabel idealnie nadaje się do instalacji w korytach kablowych. Może być instalowany zarówno w nowoczesnych systemach FTTH, FTTB, serwerowniach czy połączeniach między budynkami.
W ofercie dostępne są także kable uniwersalne ULTIMODE:
  • ULTIMODE UNI-4MM L7354 - 4 włókna wielomodowe OM2 50/125,
  • ULTIMODE UNI-8SM L7648 - 8 włókien jednomodowych G.652.D,
  • ULTIMODE UNI-8MM L7358 - 8 włókien wielomodowych OM2 50/125.
Możliwe opcje zakupu kabla światłowodowego:
  • L7644 - sprzedaż na metry kabla ULTIMODE UNI-4SM
  • L7644_2000 - szpula (2000 metrów) kabla ULTIMODE UNI-4SM
Parametry techniczne:
NazwaULTIMODE UNI-4SM
KodL7644
Liczba włókien4
Średnica kabla6 mm
Masa kabla38 kg / 1000 m
Rodzaje włókienjednomodowe,
ITU-T G.652.D
Tłumienie włókna< 0,36 dB/km dla 1310nm
< 0,22 dB/km dla 1550nm
Powłoka włókna250 μm
Odporność na zgniatanie1000N/100mm
Temperatura pracy- 40... 60oC
Temperatura instalacji- 20... 70oC
Konstrukcja kabla ULTIMODE UNI

1. Włókno światłowodowe w powłoce 250 μm,
2. Żel wypełniający tubę,
3. Tuba centralna,
4. Włókna aramidowe,
5. Powłoka LSZH.



ULTIMODE Building System to rozwiązanie pozwalające na stworzenie światłowodowej sieci budynkowej FTTH (ang. Fiber To The Home). System pozwala na kompleksową budowę linii optycznej w budynkach z zapewnieniem łącza światłowodowego w każdym mieszkaniu / biurze. System idealnie rozwiązuje także problem rozprowadzenia okablowania w biurach typu "open space".
Cena dotyczy 1 metra kabla.
Towar został wycofany z oferty
 
Kabel uniwersalny ULTIMODE UNI-4SM 1m (4 włókna G.652.D)
Kod towaru: L7644