FB
MÓJ KOSZYK
Mój koszyk jest pusty

Przewody

Wielomodowe

Kabel światłowodowy uniwersalny ULTIMODE UNI-8MM-A (8 włókien OM2)
Kod towaru: L73008
Cena nettoCena bruttoRabatWażność  
3,66 PLN4,50 PLN0 %
Gwarancja - 24 miesiące
Kabel uniwersalny do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych ULTIMODE UNI-8MM-A
8 włókien wielomodowych w standardzie OM2.
Kabel światłowodowy uniwersalny ULTIMODE UNI-4MM-A (4 włókien OM2)
Profil światowodu ULTIMODE UNI-8MM-A L73008
Cechy wyróżniające:
  • tuba centralna wypełniona żelem,
  • aramidowe włókna wzmacniające kabel,
  • włókna w ścisłej tubie,
  • powłoka LSZH,
  • możliwość stosowania wewnątrz i na zewnątrz,
  • mała masa i mniejsza średnica w stosunku do kabli zewnętrznych.
Kabel światłowodowy ULTIMODE UNI-8MM-A to kabel uniwersalny, który może być stosowany przy połączeniach wewnętrznych i zewnętrznych. Włókna wielomodowe umieszczone są w tubie centralnej wypełnionej żelem. Żel wypełniający tubę stanowi warstwę ochronną dla włókien światłowodowych, amortyzując przemieszczanie się włókien przy ruchach kabla oraz zabezpieczając włókna przed oddziałaniem warunków atmosferycznych. Zastosowane w konstrukcji kabla włókna aramidowe mają na celu zabezpieczenie tuby centralnej z włóknami światłowodowymi przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz gryzoniami.
Kabel ULTIMODE UNI-8MM-A zawiera 8 włókien wielomodowych (J-Fibre). Kolorystyka włókien w kablu jest zgodna ze standardem TIA-EIA-598-A. Powłoka kabla została wykonana z materiału LSZH (powłoka nierozprzestrzeniająca płomienia i niewydzielająca substancji toksycznych).
W kablu zostały zastosowane włókna wielomodowe OM2 50/125 - obecnie najbardziej popularnymi włóknami wielomodowymi zapewniającymi poprawną pracę w I i II oknie transmisyjnym (850 i 1310 nm). Tłumienie nie przekracza 3,5 dB/km w I oknie transmisyjnym oraz 1,5dB/km w II oknie transmisyjnym.
Kable uniwersalne ULTIMODE UNI są kablami żelowymi do połączeń poziomwych o przeznaczeniu zarówno wewnątrzbudynkowym, jak i na zewnątrz w kanalizacji wtórnej. Ze względu na małe wymiary i elastyczność, kabel idealnie nadaje się do instalacji w korytach kablowych. Może być instalowany zarówno w nowoczesnych systemach FTTH, FTTB, serwerowniach czy połączeniach między budynkami. W odróżnieniu od kabla zewnętrznego, kable uniwersalne mogą być stosowane także wewnątrz budynków. Dzięki temu nie jest konieczne tworzenie dodatkowego przejścia, spawów oraz przełącznic na styku kabli zewnętrznych i wewnętrznych. Kable uniwersalne mogą być układane w kanalizacjach, peszlach, rurach kablowych lub nawet bezpośrednio w ziemi, w miejscach gdzie nie są narażone na bezpośrednie uszkodzenia mechaniczne.
Spełniane normy:
  • ISO11801 2-ga edycja
  • EN50173-1:2002
  • IEC60794-3-10
Normy niepalności:
  • IEC60332
  • IEC60754-1
  • IEC60754-2
  • IEC61034-2
Parametry techniczne
NazwaULTIMODE UNI-8MM-A
KodL73008
Liczba włókien8
Średnica kabla 6mm
Masa kabla 40kg/km
Rodzaje włókienwielomodowe,
OM2 50/125 μm
Maks. siła ciągnięcia (statyczna)1000N
Maks. siła ciągnięcia (dynamiczna)2000N
Min. promień zgięcia podczas instalacji60mm
Min. promień zgięcia podczas pracy100mm
Temperatura pracy- 30... 60oC
Temperatura instalacji- 15... 60oC
Budowa przewodu:
1. Płaszcz zewnętrzny
2. Otulina z włókien aramidowych
3. Tuba plastikowa
4. Żel hydrofobowy
5. Włókno





Oznaczenia włókien:
1.niebieski
2.pomarańczowy
3.zielony
4.brązowy
5.szary
6.biały
7.czerwony
8.czarny
9.żółty
10.fioletowy
11.różowy
12.turkusowy

W przypadku ilości włókien większej niż 12, kolejne oznaczane są poprzecznymi czarnymi paskami.
W ofercie dostępne są także kable uniwersalne ULTIMODE:
  • ULTIMODE UNI-4MM L7354 - 4 włókna wielomodowe OM2 50/125,
  • ULTIMODE UNI-8MM L7358 - 4 włókna wielomodowe OM2 50/125,
  • ULTIMODE UNI-4SM L7644 - 4 włókna jednomodowe G.652.D,
  • ULTIMODE UNI-8SM L7648 - 8 włókien jednomodowych G.652.D,
  • ULTIMODE UNI-4MM-A - 4 włókna wielomodowe OM2 50/125,
  • ULTIMODE UNI-8MM-A L73008 - 8 włókna wielomodowe OM2 50/125,
  • ULTIMODE UNI-12MM-A L73012 - 12 włókna wielomodowe OM2 50/125,
  • ULTIMODE UNI-24MM-A - 24 włókna wielomodowe OM2 50/125,
  • ULTIMODE UNI-4MM-A - 4 włókna wielomodowe OM3 50/125,
  • ULTIMODE UNI-8MM-A - 8 włókna wielomodowe OM3 50/125,
  • ULTIMODE UNI-12MM-A - 12 włókna wielomodowe OM3 50/125,
  • ULTIMODE UNI-24MM-A - 24 włókna wielomodowe OM3 50/125,
  • ULTIMODE UNI-4SM-A - 4 włókna jednomodowe G.652D,
  • ULTIMODE UNI-8SM-A L76008 - 8 włókna jednomodowe G.652D,
  • ULTIMODE UNI-12SM-A L76012 - 12 włókna jednomodowe G.652D,
  • ULTIMODE UNI-24SM-A - 24 włókna jednomodowe G.652D.
Istnieje możliwość wykonania dowolnego odcinka światłowodu z zarobionymi na końcach złączami na zamówienie. W celu złożenia zapytania o ofertę skontaktuj się ze swoim opiekunem handlowym.
Cena dotyczy 1m światłowodu ULTIMODE UNI-8MM-A (8 włókien OM2)
Cena nettoCena bruttoRabatWażność  
3,66 PLN4,50 PLN0 %
 
Kabel światłowodowy uniwersalny ULTIMODE UNI-8MM-A (8 włókien OM2)
Kod towaru: L73008
SKOMPLETUJ
BIBLIOTEKA DZIAŁU
NOWOŚCI W BIBLIOTECE
WARTO PRZECZYTAĆ