FB
MÓJ KOSZYK
Mój koszyk jest pusty

Kabel łatwego dostępu ULTIMODE BS-12 SM 1m (12 włókien G.652.D)
Kod towaru: L7712
Towar został wycofany z oferty
Kabel światłowodowy budynkowy tzw. łatwego dostępu ULTIMODE BS-12SM
12 włókien jednomodowych w standardzie ITU-T G.652.D.
Kabel łatwego dostępu ULTIMODE BS-12 SM 1m (12 włókien G.652.D)
Kabel światłowodowy ULTIMODE BS-12SM.
Kabel łatwego dostępu ULTIMODE BS-12 SM 1m (12 włókien G.652.D)
Kabel światłowodowy ULTIMODE BS-12SM.
Cechy wyróżniające:
  • 12 włókien jednomodowych
  • wzmocnienie z 2 prętów aramidowych,
  • konstrukcja umożliwiająca wycinanie okna i łatwy dostęp do włókien bez ich uszkadzania,
  • możliwość wyciągnięcia włókna do 20 metrów,
  • włókna światłowodowe jednomodowe w standardzie G.652.D,
  • powłoka LSZH,
  • podstawowy kabel w systemie ULTIMODE Building System.
Kabel światłowodowy ULTIMODE BS-12SM to innowacyjny system okablowania światłowodowego budynków wykorzystujący konstrukcję tzw. kabla łatwego dostępu. Kabel wykonany jest w konstrukcji tuby bez żelu, co umożliwia łatwe wykonanie okna w powłoce kabla i odgałęzienia włókien światłowodowych bez konieczności spawania w miejscu odgałęzienia.
Konstrukcja kabla ULTIMODE BS umożliwia nacinanie okien w powłoce i wyciąganie z kabla pojedynczych włókien światłowodowych. Średnica wewnętrzna tuby została dobrana w taki sposób aby nie dopuścić do uszkodzenia włókien światłowodowych podczas jej nacinania. Dodatkowym zabezpieczeniem włókien są dwa pręty aramidowe w powłoce kabla, które oprócz wzmocnienia i stabilizacji kabla stanowią także barierę dla strippera.
Kabel ULTIMODE BS-12SM zawiera 12 włókien jednomodowych. Kolorystyka włókien w kablu jest zgodna ze standardem GB13993.3-2001. Powłoka kabla została wykonana z materiału LSZH (powłoka nierozprzestrzeniająca płomienia i niewydzielająca substancji toksycznych).
W kablu zostały zastosowane włókna jednomodowe o standardzie ITU-T G.652.D w powłoce 900 μm. Włókna w standardzie G.652.D są obecnie jednymi z najlepszych i najbardziej popularnych włókien jednomodowych. Popularność zawdzięczają obniżonej tłumienności w tzw. piku wodnym, dzięki czemu systemy światłowodowe mogą pracować w całym paśmie od 1280 do 1625 nm. Włókna w standardzie G.652.D optymalizowane są pod kątem transmisji na długości fali 1310 nm (tłumienie poniżej 0,36 dB/km dla fali 1310 nm oraz poniżej 0,22 dB/km dla fali 1550 nm), natomiast pracują poprawnie w całym paśmie. Włókna są zgodne z normami IEC 60793-2-50, EIA/TIA-FOTP oraz ITU-T G.652.D.
Kable łatwego dostępu ULTIMODE BS przeznaczone są do montażu w budynkach wielomieszkaniowych, biurowych i przestrzeniach typu "open space". Są bardzo dobrym rozwiązaniem przy modernizacji instalacji w kamienicach czy starym budownictwie gdzie ciężko wprowadzić kilka kabli w szacht pionowy. W takim przypadku wykorzystanie systemu ULTIMODE Building System z kablem łatwego dostępu pozwala operatorom telekomunikacyjnym, operatorom telewizji kablowych czy lokalnym ISP na szybszą i prostszą instalację w celu zapewnienia odbiorcom usług szerokopasmowych.
W ofercie dostępny jest także kabel łatwego dostępu ULTIMODE z 24 włóknami jednomodowymi G.625.D ULTIMODE BS-24SM L7724.
Parametry techniczne:
NazwaULTIMODE BS-12SM
KodL7712
Liczba włókien12
Średnica kabla8,5 mm
Masa kabla65 kg / 1000 m
Rodzaje włókienjednomodowe,
ITU-T G.652.D, 900 μm
Tłumienie włókna< 0,36 dB/km dla 1310nm
< 0,22 dB/km dla 1550nm
Powłoka włókna900 μm
Odporność na zgniatanie500N/100mm
Temperatura pracy- 20... 60oC
Temperatura instalacji- 20... 70oC
Konstrukcja kabla ULTIMODE BS

1. Wskaźnik cięcia okna w powłoce kabla.
2. Luźna tuba w połowie wypełniona włóknami.
3. Pręt aramidowy.
4. Powłoka LSZH.
5. Włókno światłowodowe w powłoce 900 μm.




ULTIMODE Building System to rozwiązanie pozwalające na stworzenie światłowodowej sieci budynkowej FTTH (ang. Fiber To The Home). System pozwala na kompleksową budowę linii optycznej w budynkach z zapewnieniem łącza światłowodowego w każdym mieszkaniu / biurze. System idealnie rozwiązuje także problem rozprowadzenia okablowania w biurach typu "open space".
Możliwe zastosowania:
  • kabel łatwego dostępu w sieciach FTTX,
  • budownictwo mieszkaniowe i wielorodzinne,
  • parkingi, biurowce,
  • nowoczesne sieci FTTH,
  • kable mieszkaniowe wewnętrzne.
Dlaczego warto używać kabel łatwego dostępu:
  • szybka instalacja, bez zastosowania specjalistycznego sprzętu,
  • optymalizacja ilości spawów,
  • redukcja kosztów,
  • kompletny system, pozwalający na zakańczanie, podział i łączenie kabli światłowodowych,
  • elastyczne rozwiązanie – zastosowanie w budynkach niskich (5 pięter), budynkach wysokich (do 30 pięter), przestrzeniach typu open space, biura.
Cena dotyczy 1 metra kabla.
Towar został wycofany z oferty
 
Kabel łatwego dostępu ULTIMODE BS-12 SM 1m (12 włókien G.652.D)
Kod towaru: L7712