Pigtail jednomodowy ULTIMODE PG-51S, 1xSC, G.652D 1m
Kod towaru: L3551
Pigtail ULTIMODE PG-51S to odcinek jednomodowego kabla światłowodowego o długości 1 metra zakończony z jednej strony złączem SC.
Pigtail jednomodowy ULTIMODE PG-51S, 1xSC, G.652D 1m
Widok pigtaila ULTIMODE PG-51S.
Pigtail jednomodowy ULTIMODE PG-51S, 1xSC, G.652D 1m
Widok złącza SC.
Cechy wyróżniające:
  • jedno złącze SC
  • jedno włókno jednomodowe (G.652.D)
  • długość - 1m
  • niska tłumienność
Pigtail ULTIMODE PG-51S to odcinek jednomodowego kabla światłowodowego o długości 1 metra. Kabel zakończony jest z jednej strony jednym złączem SC. Złącza SC są obecnie najbardziej popularnymi złączami ze względu na proste połączenie zatrzaskowe, prostokątny przekrój poprzeczny umożliwiający gęste upakowanie złączy na panelu czy plastikową konstrukcję (oczywiście poza ferrulą).
Pigtaile ULTIMODE cechują się niską tłumiennością oraz ferrulą najwyższej jakości. Każdy pigtail przechodzi kontrolę jakości (kontrola powierzchni ferruli złącza światłowodowego oraz pomiar parametrów transmisyjnych - tłumienność wtrąceniowa i odbiciowa złączy).
Włókno światłowodowe użyte w pigtailach jest włóknem jednomodowym o obniżonym piku wodnym i jest zgodne z zaleceniem ITU-T G.652.D. Zapewnia ono pełną kompatybilność i możliwość wykonywania w pełni poprawnych spawów światłowodowych z istniejącą siecią światłowodową. Średnie tłumienie światłowodu wynosi w granicach 0,4 dB/km dla fali o długości 1310nm oraz 0,25 dB/km dla długości fali 1550 nm. Kabel światłowodowy jest wzmocniony włóknami aramidowymi (Kevlar) oraz posiada osłonę wykonaną z PVC.
Włókna światłowodowe zgodne z zaleceniem ITU-T G.652.D są obecnie jednymi z najlepszych jednomodowych standardowych włókien na rynku. Przed wprowadzeniem zalecenia G.652.D systemy optyczne ze względu na wysokie tłumienie mogły mogły pracować w trzech oknach transmisyjnych (I okno: 850nm, II okno: 1310nm, III okno: 1550nm). Systemy optyczne oparte na włóknach z obniżonym pikiem wodnym mogą pracować w całym paśmie od 1280nm - 1650nm.
Parametry techniczne:
Nazwa:ULTIMODE PG-51S
Kod:L3551
Długość:1 m
Typ włókna:1x jednomodowe, 9/125
Typ złącza:S
Tłumienność wtrąceniowa [dB]:< 0,25
Tłumienność odbiciowa [dB]:> 50

 

 
Pigtail jednomodowy ULTIMODE PG-51S, 1xSC, G.652D 1m
Kod towaru: L3551